שאלה...

mickey mouse

New member
שאלה... ../images/Emo5.gif

כשמצוננים - וה-
על הראש, אמצע נהיגה, אוי ...אפצ´י... מה עושים ???

GPZiv

New member
זה קרה פעם למישהו??

הרבה פעמים הוטרדתי מבעיה זו אך לעולם לא חשבתי מה באמת עושים שכן לא נתקלתי במצב בו הייתי חייב להתעטש מתחת לקסדה. לדעתי יש מצבים בהם התעטשות היא בלתי אפשרית. אפשר אולי להשוות זאת לקריין חדשות שלעולם לא התעטש בזמן השידור.

mitke

New member
אם צריך, אז צריך

פשוט מתעטשים ומנסים שזה לא ייצא רטוב מדי. זאת בעיה מאד מינורית. הנה בעיה יותר גדולה, שלא קשורה לאופנועים... אתה צולל בעומק 25-30 מטר וצריך להקיא... אגב, החוק אומר שמקיאים בתוך הווסת. נכון, נשמע מגעיל, אבל אם מקיאים לא בווסת, פשוט טובעים...

mickey mouse

New member
נשמע נורא ../images/Emo2.gif

האמת שלמצב הזה אני לא בטוחה שאגיע אבל...(never say never) הבעיה היא לא רק הנזילות, אלא התנודה של הראש בתוך כדי הנהיגה...

SCOOTERMAN

New member
להחליף קסדה מיד ../images/Emo70.gif

אם הקדה מתנענת על הראש סימן שהיא לא מתאימה דבר הפוגע בבטיחות. בעת מדידת קסדה יש לבצע תנועה חדה ומהירה אם הראש למעלה ולמטה, ימינה ושמאלה ורק אם הקסדה נעה ביחד עם הפדחת ולא מחליקה עליה הקסדה מותאמת לראש.

MikeE

New member
קורה הרבה... ../images/Emo67.gif

בעיקר על יבש... הבעיה היא שזה מזעזע את הראש וגורם לעצימת עיניים (מי מתעטש עם עיניים פקוחות?) דבר ראשון אני מוודא שבטוח לסגור את העיניים ומשתדל לפקוח אותן ASAP. שנית רצוי לקחת מרחק משאר יושבי הכביש (מה שרצוי תמיד). וכמובן לתהיה מטלית נקיה בהישג יד (גם לצורך בדיקת שמן, ניקוי משקף, נגוב נוזלים...)

V4

New member
זה באמת קורה, צריך לצבור מספיק

שעות בקסדה, וזה בוא יבוא. התוצאה היא שלא יודעים אם לצחוק (כי זה מצחיק) או לבכות (כי זה מגעיל), והפיתרון הוא רק לעצור ולנגב את הקסדה. אגב, במקרים קשים זה גורם לדפוק את הקסדה במגן הרוח (טוב, בספורטיביים לפחות).

dmx_must_fly

New member
כשזה מגיע

סןגרים גז, פותחים המשקף ונותנים לכל הג´יפה הפנימית לראות אור ולהתנקות. ככה המישקף חוטף מינימום ריקושתים. מילא עיטוש אחד.....אצלי זה בא בצרורות....

Ryan

New member
שאלה זו מעלה בדמיוני נשכחות

היה זה ערב סגריר. אני חוזר במהירות מקסימום (60 קמ"ש) על הפוקס המסריח עליו אני נהגתי לבצע שליחויותיי בפיצריה בה עבדתי, מעיר הסמוכה למקום מגוריי לפיצריה. פתאום, נשנק גרוני ונמלא בבליל סמיך וג´לטיני (מחתה- יאמר ידידנו המנוסה). מכל מקום, לאחר שניות מעטות נמלא פי בתערובת זו שטעמה כמעט וגרם לי לאבד שליטה ולהתהפך, ולכן, כאינסטינקט וללא מחשבה יתרה, הרמתי את הקסדה וירקתי בכוח. הרוח דחפה לי את המחתה בעוצמה ישירות לפנים. כשחזרתי, אמרתי שעליתי על שלולית ולפני שיתעמקו במרקם של מה שמרוח לי על הפנים אצתי לשטוף פנים. Ryan, שמשתף אתכם בסוד כמוס ומקווה שלא תגלו לאף אחד.

אנבלrh

New member
../images/Emo6.gif גדול אבל השאלה היא: ../images/Emo22.gif

עזבו את הקטע של הג´יפה הריכוז בורח - לא כך? ומה עם שיווי המשקל? ומה עם אפצ´י פתאומי במהירות גבוהה? איך אתם מצליחים להתאפס במהירות על הכביש (במיוחד אם צפוף) אחרי אפצ´י עצבני?

לאחר התיעצות

ארוכה עם נחמה, הגענו למסקנה המתבקשת כאשר לאדם גישה רגילה לאיזה גירוד כזה באף כזה שמתחיל בפנים ולאט מתגלגל החוצה וכאשר גילגול זה מגיע לקצה הוא מתפוצץ לאלפי צריפטוקוקים מה קוראים אותם חנונה ירוקה מעופפת רצוי מאוד על אותו אדם לעשות את מה שעשה מר רוח מדבר הנכבד. הלך מר רוח וקנה מראש, ע"י חשיבה מתוכננת להפליא קסדת שואי סינכרוניכס הנפתחת מלפנימה... וכך כאשר בא האפטצ´י המיוחל, ניתן ביד אחת לפתוח את הפתח, מה נפתח מקדימה של הקסדה לסובב את הראש לימין או לשמאל ולשחרר את משפחת הסטריפטוקוקים המעופפים מה קוראים אותם פיכסה ירוקה מתפרצת אל עבר הבמוו הפתוחה מימין עם שרית חדד ברקע והמנצנצים על ידי הנהג ...( אזיקים??? )) או לצד שמאל אל עבר השמשה הקידמית של הנהגת הגריאטרית אשר מתעלמת כאילו בכוונה מכל אופנוע שנוסע מצידיה ( אנו יודעים שזה הגיל.. אבל למה זה צריך לעלות לנו בחיינו????) עכשיו, אני יודע שאתם שואלים: " כן, אבל איך גילית שצריך לסובב את הראש.????!!!"" נו טוב פה נכנסת נחמה לתמונה, אתם לא הכרתם אותה בהתחלה, אבל אני קניתי את נחמה עם מגן רוח כזה, גדול, ענק, של סבאים, כאלו גריאטרים שעדיין נוסעים על הווספה של סבא שלהם... ואתם יודעים מה.... אין למגן הזה וישרים מבפנים!!!! אז נחמה החליטה שזה לא זה, והכריחה אותי להוריד את המגן, או שהיא תאכל פי 2 דלק.. אז הורדתי ואז גיליתי דבר מדהים!!!!! על הצריפטוקוקוסים מה קוראים אותם זוהמה מרחפת פועלים אותם החוקים שפועלים על שתן!!! ((למי שלא הבין "לעולם אל תשתין אל מול הרוח!"))) אז לסיכום, קסדה נפתחת ראש ימינה או שמאלה.. ואם לא יודעים שזה בא.... אוכלים אותה.. ( מכל הכיוונים) ד"א יש אומרים שכאשר מתעטשים מאבדים את ההכרה לחלקיק שניה.. go figure שנה טובה, מתוקה ומטובלת בהמון הומור לכולכם ממני רוח ומנחמה הווספה

silicon

New member
מנסיון יומיומי:

אני מתעטשת בערך כל 30 שניות, בזמני ערנות. לפיכך קיים נוהל עיטוש ברור וחלק: א. פה נקי עם שיניים מצןחצחות וללא ריח מסריח לא ישאיר ריח זוועתי בקסדה... ב. לבלוע היטב את הרוק (כדי שאפשר יהיה לראות משהו בנסיעה אח"כ) ג. הנמכת המהירות, שכן ידוע שיש שניונת של עצימת עיניים בזמן העיטוש. ד. העיטוש ה. צחוק מכל הלב. זה משחרר ומצחיק- תודו! **כל הנ"ל אינו תקף במקרה של אף גדוש... איכס...

למעלה