שאלה

שאלה../images/Emo141.gif

אני מאד אוהבת :"סחלב" ואני עושה אותו חצי מים חצי חלב של 0% זה יכול לגרום לי נזק בדיאטה??

מוֹרני

New member
שמעי

הסחלב לא ייגרום לך נזק על אחת כמה וכמה עם את משתמשת רק בחצי כוס של חלב.. אך כמו שמאיר אמר,חלב אפס אחוז לא בריר בכלל, פעם שאלתי בפורום שאלה לגביי העניין של חלב 0% ומיכל אמרה שעדיף לשתות 1% כי האפס אחוז מאבד את הערכים הבריאיים לגוף (מיכל תקני אותי אם אני טועה). תשתי תנהי,אך כמובן אל תפריזי תדעי לתכנן לך תפריט משולב עם מה שאת אוהבת :)

אויי ואבוי לי........../images/Emo5.gif

אני אוכלת שקית שלמה שזה שתי כוסות חלב או לחילופין כוס מים וכוס חלב..זה בא כעיקרון להחליף את המתוק ושאני אוכלת את זה לא ממש מתחשק לי שום דבר אחר ואני לא מרגישה מקופחת שאני לא נוגעת בממתקים..אז אולי אני אפחית מהאוכל??רק כדי שאוכל להמשיך לאכול את זה?

מוֹרני

New member
אוכלת שקית שלמה של... ?

שמעי,בעקרון שתי כוסות חלב ביום זה נורמלי לחלוטין (ושוב זה תלוי בצריכה היומית שלך). וזה שאת לא נוגעת בממתקים לא עלול לגרום לך להרגיש מקופחת,להפך,את יכולה לשלב לעצמך בתפריט היומי ממתק שאת אוהבת זה לא מה שיגרום לך להשמין.. תגווני לעצמך זה חשוב שתוכלי גם דברים שאת אוהבת ואפילו רצוי.. בשום פנים ואופן אל תגזזי לעצמך מהאוכל (קראי את החתימה של מיכל). אם את מתקשה לכתנן לעצמך תפריט עם שילוב שם מאכלים ומתוקים שאת אוהבת הייתי מציעה לך לפנות לדיאטנית (אפילו של קופת חולים) או לכל תזונאית שתוכל לסייע לך... ככה תהיי שקטה יותר בלי ייסורי מצפון (לא שחלילה אמורים להיות ובטח שלא מאוכל).. בהצלחה

על החלב 0%

שומן הרי נחוץ לנו כדי שהפיטוכימיקלים וויטמינים מסוימים יספגו בגוף. יש כאלה שממיסים במים (ועודפיהם יוצאים בשתן כמו ויטמין C) ויש בשומן. מכרה דיאטנית שלי סיפרה לי, שבלימודיה היא ביקרה במפעל של חלב ומוצריו והטכנולוג מזון הסביר להם, שהויטמינים המוספים לחלב 0% (A וD, שהינם ממיסים בשומן) באים כבר בצורתם הפעילה. כבר "חסכו" מהגוף תהליך מסוים שדורש שומן (הרי זו חלמאות לשמה להוסיף ויטמינים שלא יכולים להספג... ולא סתם לומדים כמה שנים טובות לקבל הכשרה בהנדסאות או הנדסת מזון). אין שום נזק גופני בחלב 0% ואם חשבתי פעם ככה אני חוזרת בי, אבל... - תועלת? ההבדל בין כוס חלב 0% ל3% הוא 30 קלוריות בממוצע. לא הבדל משמעותי. - טעם? כולם יסכימו איתי שחלב 3% טעים והרבה יותר. - חסכון? חלב 0% עולה יותר...

למעלה