שאלה

immortal fairy

New member
שאלה ../images/Emo118.gif

שלום
לפני כשבוע ביקרתי בחנות חיות וראיתי שבעל החנות מוכר למגדלי דגים טורפים גוזלים של סוגי התוכים הקטנים והזדעזעתי. עיניי לכדו גוזלון קטן מסוג "לאב בירד" ששבה את ליבי ורחמיי, מרוב ההתלהבות ביקשתי מן המוכר שישמור לי על הגוזל ובשבוע הבא (השבוע הנוכחי) כשיהיה יותר חזק אבוא לקנות אותו. במהלך השבוע ניסיתי ללמוד כמה שיותר על גידול גוזלים (יש לי נסיון עם גוזלי קוקטייל, אך מעט יותר גדולים שגם אותם ניסיתי והצלחתי "להציל"), חשוב לי מאוד להציל את חיי הגוזל שאם לא אקנה אותו (עצם הסחר בחיי התוכי מזעזע) הוא ימכר למגדל דגים טורפים ואצלו גורלו ידוע מראש. היום כנראה אלך לוטרינר שינחה אותי בגידול. אשמח אם תוכלו להעשיר את ידעי בגידול גוזלים- אוכל מומלץ, כיצד להאכיל, האם להחזיק אותו באור/חושך, מהו החום המומלץ בסביבתו וכל מידע שלדעתכם נחוץ לי להצלת חיי הגוזל. סליחה אם הארכתי בדבריי. בתודה מראש, הדר.

רואי

New member
זה לא נשמע הגיוני../images/Emo12.gif

גוזלי לאב בירד למאכל דגים?? זה אפילו לא משתלם למוכר מבחינה זאת שהוא סוחר ורוצה להרוויח כסף. את בטוחה שזה מה שהוא התכוון לעשות עם הגוזל? אם אכן כך הדבר אז המוכר הזה ממש בן אדם טיפש!!

Xboy123

New member
לא רק טיפש הוא בן ****! לדעתי זה

דבר שצריך לאסור מלעשות אותו! למכור גוזלים לאנשים שיאכילו בהם את הדגים שלהם? זה פשוט אבסורד אבל יותר מזה! זה אכזרי! צריך לעשות חוק נגד דברים כאלה. בחיי! אני לא מגזים! זה אסור!!! זה לא כמו למכור ארנבים או אפרוחים או עכברים ולהאכיל בהם נחשים. זה משהו אחר! ולצערי מותר לעשות דבר כזה!(פעם ראיתי נחש אוכל ארנב והזדעזעתי מוות וכאב לי על הארנב).

bilbolim

New member
......................

גם אם זה קשה זו שרשרת המזון ומתי שמגדלים חיה חייבים לספק לה מזון גם אם זה צורך להביא לה בעל חיים אחר לאכול ואין שום סדר עדיפויות בחיים של כל יצור חי גם אם זה עכבר אפרוח ארנב או תוכי.

immortal fairy

New member
רואי,

ראיתי במו עיניי מכירה של גוזל מסוג תוכון למגדל דגים טורפים, וכן ידיד שלי שמגדל דגים טורפים ונחש סיפר לי על מכירת הגוזלים מסוגי התוכים הקטנים (תוכונים, לאב בירדס, פינקים) להאכלת הטורפים. ההסבר שקיבלתי לגבי הרווח מן המכירה הוא- הגוזלים בקעו אצלו בחנות והוא לא שילם עליהם שום כסף, כך שלא משנה באיזה מחיר הוא ימכור אותם הוא ירוויח. ועוד דבר, הוא אינו יודע מה יהיה גורל הגוזלים (אולי תהיה בקשה לקניית הוריהם) ולכן מעדיף "ללכת על בטוח", ולהרוויח גם ממכירת הגוזלים וגם ממכירת הוריהם. ואגב, אותו סוג מכירה מתבצע גם עם גורי אוגרים/גרבילים ואפרוחים. אשמח אם תוכלו לסייע לי בצבירת ידע על מנת שסיכויו של הגוזל לחיות יגדלו. (את הגוזל ארכוש ככל הנראה בבוקר יום ראשון). הדר.

רואי

New member
בן כמה הגוזל?

כי אם הוא יותר מדי קטן ואין לך אינקובטור אז אין לו הרבה סיכויים לשרוד
ראית את הגוזל? התחילו לצמוח לו נוצות?

immortal fairy

New member
כבן שבועיים,

כשראיתי אותו לא היו לו נוצות ממש
מהו הגיל המינימלי בו אפשר להפריד את הגוזל מהוריו? אולי יש סיכוי שאוכל לעקב את הקנייה של התוכי וכך הוא ישאר יותר בחזקת הוריו. אם האינקובטור יציל את חיו אני ארכוש אינקובטור. הדר.

Xboy123

New member
ל-immortal fairy

אני מאוד שמח שיש מישהי כמוך שדואגת מאוד לחיי גוזל קטן ומסכן כמו זה שראית. אם הוא קטן מידי, ואין לו נוצות, יהיה לך מאוד קשה לגדל אותו, אלא אם כן תקבלי הסבר מפורט מאדם מומחה, ותהיי מספיק אחראית(ואני בטוח שתהיי) לגוזל ותבדקי את מצבו כל הזמן! אם כבר יש לו נוצות, יהיה לך קל יותר לגדל אותו. בד"כ הגיל המתאים לגידול גוזלים הוא 3 שבועות. אוכל תקני מחנות חיות, אוכל מיוחד לתוכים, ואל תקני גרבר, מטרנה או כל דבר דומה. כשהיו לי גוזלים והאכלתי אותם בגרבר אז הם לא אהבו אותו וחלק מהם מתו בגלל רעב. רעיון עיכוב הרכישה הוא רעיון מעולה, אך תקפידי שהמוכר לא יבחין בתירוציך כדי למנוע קניית הגוזל ע"י מגדל הדגים הטורפים הזה. בקשר לאינקובטור, הוא מאוד מאוד מאוד יקר. כך אומרים. גם אני פעם רציתי לקנות אינקובטור לגוזלי ציפורים שפעם היו לי. אז הכי טוב זה לחמם אותם ע"י שמיכות עבות, ולשים אותם בסביבה מאוד חמה, וזה יחסוך לך הרבה כסף. אם יש עוד שאלות תשאלי! אני תמיד לרשותך(אלא אם כן לא אדע לענות) תעדכני אותנו בכל דבר חדש. אדוארד.

immortal fairy

New member
תודה רבה אדוארד,

התקשרתי למוכר החנות (הוא השאיר לי את מספר הפלאפון שלו כדי שאוכל לקבל עדכונים לגבי הגוזל) וכנראה שבמהלך השבוע הזה כבר אצטרך לקחת אותו, כך שיש לי קצת זמן להכין את סביבתו החדשה וללמוד עוד קצת. אני מקווה שהוא יהיה חזק בכדי לחיות ללא מכונות, אך אם זה יהיה הכרחי אקנה אינקובטור (אחרי הכל לא עבדתי לחינם כל החופש). וכמובן שאקח כמה ימי חופש מן הלימודים בכדי להיות איתו כמה שיותר
המון תודה
הדר.

Xboy123

New member
אני רואה שאת מאוד דואגת לגוזל!

את מוכנה להפסיד ימי לימודים ולשלם הרבה במקרה הצורך! אבל היעדרות ממושכת מבית ספר היא אסורה! אצלנו בבית ספר יכולים לזמן אפילו משטרה אם יש היעדרות ארוכה! וזה קרה פעם למישהו.

למעלה