שאלה שנשאלתי

מצב
הנושא נעול.

marc opolo

New member
שאלה שנשאלתי

שאלה שנשאלתי
לפי הכתוב בחוק פיצוי פיטורין שיעור הפיצויים 12. (א) שיעורם של פיצויי הפיטורים הוא: שכר חודש אחד לכל שנת עבודה בעובד במשכורת אצל מעביד, או באותו מקום עבודה, ושכר שבועיים לכל שנת עבודה בעובד בשכר כאמור; חלק של שנה שלאחר שנת עבודה מזכה את העובד בפיצויים יחסיים, ולגבי עובד עונתי - חלק של השנה מזכה אותו בפיצויים יחסיים אף אם תקופות עבודתו אינן מצטרפות לשנה. לעניין זה, "עובד במשכורת" - עובד שעיקר גמול עבודתו, משתלם על בסיס של חודש או של תקופה ארוכה יותר; "עובד בשכר" - עובד שאינו עובד במשכורת הרי שלפי הכתוב מי שעובד בשכר שעתי מקבל רק שבועיים על כל חודש עבודה שלו? האם זה נכון? ואם כן מה ההגיון בכך?
 

שיר ורד

New member
זה היה נכון

שאלה שנשאלתי
לפי הכתוב בחוק פיצוי פיטורין שיעור הפיצויים 12. (א) שיעורם של פיצויי הפיטורים הוא: שכר חודש אחד לכל שנת עבודה בעובד במשכורת אצל מעביד, או באותו מקום עבודה, ושכר שבועיים לכל שנת עבודה בעובד בשכר כאמור; חלק של שנה שלאחר שנת עבודה מזכה את העובד בפיצויים יחסיים, ולגבי עובד עונתי - חלק של השנה מזכה אותו בפיצויים יחסיים אף אם תקופות עבודתו אינן מצטרפות לשנה. לעניין זה, "עובד במשכורת" - עובד שעיקר גמול עבודתו, משתלם על בסיס של חודש או של תקופה ארוכה יותר; "עובד בשכר" - עובד שאינו עובד במשכורת הרי שלפי הכתוב מי שעובד בשכר שעתי מקבל רק שבועיים על כל חודש עבודה שלו? האם זה נכון? ואם כן מה ההגיון בכך?
זה היה נכון
ישנה תקנה שמשווה את מצבו של עובד שעתי לעובד במשכורת.
 
החוק שונה באוגוסט 1981

שאלה שנשאלתי
לפי הכתוב בחוק פיצוי פיטורין שיעור הפיצויים 12. (א) שיעורם של פיצויי הפיטורים הוא: שכר חודש אחד לכל שנת עבודה בעובד במשכורת אצל מעביד, או באותו מקום עבודה, ושכר שבועיים לכל שנת עבודה בעובד בשכר כאמור; חלק של שנה שלאחר שנת עבודה מזכה את העובד בפיצויים יחסיים, ולגבי עובד עונתי - חלק של השנה מזכה אותו בפיצויים יחסיים אף אם תקופות עבודתו אינן מצטרפות לשנה. לעניין זה, "עובד במשכורת" - עובד שעיקר גמול עבודתו, משתלם על בסיס של חודש או של תקופה ארוכה יותר; "עובד בשכר" - עובד שאינו עובד במשכורת הרי שלפי הכתוב מי שעובד בשכר שעתי מקבל רק שבועיים על כל חודש עבודה שלו? האם זה נכון? ואם כן מה ההגיון בכך?
החוק שונה באוגוסט 1981
ככל הנראה שכחו לעדכן אותך. כיום אין הבדל בשיעור פיצויי הפיטורים בין עובד בשכר לעובד במשכורת.
 

marc opolo

New member
זה גם מה שאני ידעתי אך

החוק שונה באוגוסט 1981
ככל הנראה שכחו לעדכן אותך. כיום אין הבדל בשיעור פיצויי הפיטורים בין עובד בשכר לעובד במשכורת.
זה גם מה שאני ידעתי אך
מישהו שבא לאי והציג לי את החוק היבש אמר שהוא בטוח שזה נכון כי זה כתוב בחוק ידעתי שזה לא הגיוני
 
החוק לא שונה, אבל...

החוק שונה באוגוסט 1981
ככל הנראה שכחו לעדכן אותך. כיום אין הבדל בשיעור פיצויי הפיטורים בין עובד בשכר לעובד במשכורת.
החוק לא שונה, אבל...
התקנות קבעו פיצויים לפי שכר חודש מלא גם לעובד בשכר, לגבי תקופת עבודה החל מ-1/8/83 (ולא 1981). כלומר - גם כיום יכולים להיות הבדלים בין עובד בשכר לבין עובד במשכורת, כשמדובר על פיטורים של עובד שעבד בתקופה שעד יולי 1983.
 
"שכר חודש אחד לכל שנת עבודה"

שאלה שנשאלתי
לפי הכתוב בחוק פיצוי פיטורין שיעור הפיצויים 12. (א) שיעורם של פיצויי הפיטורים הוא: שכר חודש אחד לכל שנת עבודה בעובד במשכורת אצל מעביד, או באותו מקום עבודה, ושכר שבועיים לכל שנת עבודה בעובד בשכר כאמור; חלק של שנה שלאחר שנת עבודה מזכה את העובד בפיצויים יחסיים, ולגבי עובד עונתי - חלק של השנה מזכה אותו בפיצויים יחסיים אף אם תקופות עבודתו אינן מצטרפות לשנה. לעניין זה, "עובד במשכורת" - עובד שעיקר גמול עבודתו, משתלם על בסיס של חודש או של תקופה ארוכה יותר; "עובד בשכר" - עובד שאינו עובד במשכורת הרי שלפי הכתוב מי שעובד בשכר שעתי מקבל רק שבועיים על כל חודש עבודה שלו? האם זה נכון? ואם כן מה ההגיון בכך?
"שכר חודש אחד לכל שנת עבודה"
איך מחושב השכר הזה? נניח שעבדתי שנה במשכורת 2 שנה במשכורת 4 שנה במשכורת 6 ופוטרתי. האם אני אמור לקבל שלוש פעמים 6? אם הועסקתי שנה נוספת במשכורת 1 ורק אז פוטרתי. איך מחושבים הפיצויים? ארבע פעמים 1? שמעתי שיש סעיף 47(?) שבו בעצם כבר אין הבדל בין פיטורין להתפטרות מבחינה כספית. אמורים לקבל סכום דומה פחות או יותר. האם השמועה נכונה?
 

שיר ורד

New member
אם תסביר למה היו כאלו הבדלים

"שכר חודש אחד לכל שנת עבודה"
איך מחושב השכר הזה? נניח שעבדתי שנה במשכורת 2 שנה במשכורת 4 שנה במשכורת 6 ופוטרתי. האם אני אמור לקבל שלוש פעמים 6? אם הועסקתי שנה נוספת במשכורת 1 ורק אז פוטרתי. איך מחושבים הפיצויים? ארבע פעמים 1? שמעתי שיש סעיף 47(?) שבו בעצם כבר אין הבדל בין פיטורין להתפטרות מבחינה כספית. אמורים לקבל סכום דומה פחות או יותר. האם השמועה נכונה?
אם תסביר למה היו כאלו הבדלים
בשכר, אפשר יחיה לעזור לך לחשב את הפצויים שתקבל. השמועה ממש ממש לא נכונה.
 
ההבדלים במשכורות

אם תסביר למה היו כאלו הבדלים
בשכר, אפשר יחיה לעזור לך לחשב את הפצויים שתקבל. השמועה ממש ממש לא נכונה.
ההבדלים במשכורות
בשלוש השנים הראשונות, הייתה העלאה במשכורת בכל שנה. מ-2 ל-4 ול-6. השאלה היא האם אמורים לקבל על פי השכר האחרון, כלומר שלוש פעמים 6. לאחר מכן, במקרה השני, המשכורת צנחה ל-1. האם כאן אמורים לקבל ארבע פעמים 1. אני גם הייתי שמח להבין את משמעות הסעיף המדובר.
 
מצב
הנושא נעול.
למעלה