שאלה של מדריכה

מה שאתה מספר מצביע על בעיות

אצלנו היתה משמעת צבאית ושקט כשלימדו. בכל זאת יש לכם כמה שנים ואסור, פשוט אסור, שתרגישו כך. אם ההרגשה הזאת משותפת להרבה מכם נסו לחשוב על דרכים לשפר. אצלנו היה "חניך תורן", שהיה איש הקשר בין הסגל והשוחרים, וידע להציג את הדרישות בדיפלומטיות רבה ולהשיג, אם הבקשות היו סבירות. אם המגורים התדרדרו נסו לחשוב עליהם כך: (אני לא יודעת איך המגורים מתוחזקים היום.. עברו כמה שנים מאז שהייתי בטכני
) בבעיה הזאת לא נתקלתי כי השוחרים לא התלוננו על המגורים. אני מנסה לחשוב: כמו סטודנטים ששוכרים דירה לזמן הלימודים ודורשים מבעל הבית שיפוץ הכרחי וגם עוזרים בעצמם, אולי תוכלו להציע בדפלומטיות עזרה שלכם בשיפוץ, אם יביאו חומרים ואנשי מקצוע לתיקונים ההכרחיים? אולי תציעו יום שיפוץ עם סוג של פרס למשפצים, כאשר נותנים לכם עזרת בעלי מקצוע וחומרים?
אני זוכרת את ה"חניך התורן", שהקורס ידע שהוא יכול לדבר בדיפלומטיות, מגיע לסגל ואומר: "הקורס מרגיש קצת רע כי...וכאן היתה רשימת בעיות והצעות לפיתרון.." לגבי המדריכה: מה הכוונה "להדריך היא לא יודעת"? אני מניחה שהיא יודעת את החומר הנלמד.. היא לא יודעת ללמד אותו ולגרום לכם להבין אותו? המשמעת גרועה וצועקים עליה, כך שהיא לא יכולה ללמד? מה עם מסעות הגיבוש וכל הכיף הצבאי שבטכני? הם קיימים עדיין? כדאי שתחשבו על דרך דיפלומטית לשנות דברים. כיום הכל פתוח. העובדה שאתם פה, בפורום פומבי, ומדברים על הבעיות שלכם, בוודאי ידועה גם לסגל הבכיר שלכם. אם תדעו לדבר איתם הם יקשיבו.. כל כך חבל לי שאתם מרגישים רע בטכני. ה"שוחרים שלי" זכרו את הטכני ואת השירות בחיל האויר רק לטובה. כדאי לנסות ולשנות משהו. מדריכה לשעבר

אני מנסה

להסתכל על כל הלימודים שלי בטכני בתור חוויה, ברמת העיקרון אני עובר בפנימיה הרבה דברים שבחיים לא הייתי עובר שם... חניך תורן עדיין קיים והוא עדיין בכושר. לגבי המדריכה... שלי לא מלמדת אותי אז אני לא יודע איך היא בתור מורה, התכוונת לאיך שהיא מפקדת על הקורס שלנו.

אני לימדתי חומר מקצועי. לכן ח"א

דרש אותי מקצין המיון.
סיפרו לי שבחיל האויר חיכו שאסיים את הטירונות כי היתה בעיה קטנה והנתונים שלי התאימו להם. למדתי בזמן התיכון קורסים באוניברסיטה וסיפרתי בראיונות המיון שלמדתי באוניברסיטה. כנראה שזו הסיבה שהחליטו שאהיה מדריכה. המדריכים והמדריכות של הקורסים בטכני היום כבר לא מלמדים? המדריכים רק עוסקים בפיקוד ובמשמעת צבאית? מה התפקיד של מפקדת/מפקד קורס היום? מדריכה לשעבר

../images/Emo13.gifנשמע מוכר. מקווה שהם מלמדים טוב

אני מאוד הקפדתי שה"שוחרים שלי" ידעו את החומר הלימודי. הכיף ומסעות הגיבוש הקשים היו כשהמדריך השני מוביל את כולם(היה לו כושר מעולה
)ואני הצטרפתי... צריך להפריד את העיקר מהטפל ולדאוג שתלמדו טוב. אפשר לנסות בדיפלומטיות לשנות דברים.. צבא היא מסגרת שמרנית, אבל כל פעם, בצעדים קטנים, אפשר לשנות. ה"חניך התורן" אצלנו הצליח לא רע..
כל פעם ה"חניך התורן" הגיע שוב, נתן מחמאה קצרה כמה הפעם הקודמת היתה מוצלחת, וביקש בקשה נוספת. כל הסגל צחק כשדיברנו איך הוא הצליח.. אל תקבלו כמובן מאליו שאי אפשר לשנות דברים. צריך רק לדעת איך. השנים האלה צריכות להיות חוויה נחמדה ומיוחדת גם מלבד הלימודים.
מדריכה לשעבר

Zan2

New member
למיקה החמודה

את שואלת למה כי המדים בהתחלה מדליקים אחרי שאתה ניכנס למיסגרת ורואה מה קורה ומכיר אנשים ואתה חיי איתם בחדר אז קשה לעזוב סובלים סובלים אבל מאמי גם נהנים

18מיקה

New member
בחירות.....

האמת היא שלא ציפיתי לכזה מטר של תגובות.... אני די המומה לשמוע כל מה שיש לכם לומר (ולצערי, יש הרבה, הרבה מאוד...) זה לא שלא ידעתי - אבל הייתי משוכנעת שבכל זאת, אתם מוצאים במקום הזה משהו טוב... אז הנה בשבילכם, אולי כדי שתוכלו להביט על הדברים באור טיפה שונה אני אשתף אתכם בחוויות של מדריכה. כשהגעתי לטכני נחלתי אכזבה רבה. נדהמתי מהמקום ומהמהות שלו - לא הבנתי איך ילדים בכיתות ט'-י'ב יכולים לבחור ללמוד בפנימיה צבאית, על מדים. נחרדתי נוכח המשמעת הנוקשה, הנקיונות והמסדרים. הזדעזעתי שחניכים היו צריכים לקרוא לי "המדריכה" ולא בשמי הפרטי ועוד יותר הופתעתי, שגיליתי שחלק מן המקצועות מלמדים מדריכים ללא רשיון הוראה... תאמינו לי - הייתי בהלם טוטאלי. הגעתי הבייתה מדי שבוע וכולי נסערת... היה מאוד קשה לשכנע אותי שהתפקיד שלי הוא חשוב ויש משהו מאחורי הדברים שאני רואה, ואמורה לבצע. והנה, עבר זמן, וגיליתי שמאחורי כל החזות הצבאית המאיימת, יש הרבה רצון וכוונות טובות. המדריכים הם ברובם אנשים טובים, עם ראש על הכתפיים, דואגים לרווחת החניכים שלהם כמיטב יכולתם; טורחים, משקיעים, מתנדבים ופועלים כדי לשפר את תנאי החניכים. אמנם לא כולם כאלה, ויש מספר מדריכים שאני חושבת שיעשו טובה גדולה לי ולכם אם יעזבו את הטכני, אבל בהחלט ניתן למצוא כאלו שאכפת להם! כאלו שרוצים לשנות למענכם ולמען עצמם. יש במקום הזה מפקדים (אולי מעטים) שרוצים באמת ובתמים בטובת התלמידים. שואפים שיצליחו להשיג תעודת בגרות ראוייה ואם לא, לפחות שייצאו טכנאים טובים עם מקצוע לחיים. ונכון אי אפשר לשכוח- אפילו לרגע אחד- שאתם, בדיוק כמוני, נתונים לחסדיה של מסגרת צבאית נוקשה וקשוחה. שיש בה הרבה מגרעות, קשיים וחסרונות -כמו בירוקרטיה אינסופית... ישנם צמצומים (למשל הפנימיה), ישנן בעיות תקציביות, ישנם אנשים קטנים שהגיעו לתפקידי מפתח מבלי שהם ראויים לכך, וישנם גם אנשים טובים. אז באמת, פעם הבאה שאתם כ"כ מקטרים ומתלוננים - תהיו בטוחים שיש לכם אופציה לעזוב - והחששות שאתם מתארים, שמא לא יקבלו אתכם בבתי ספר אזרחיים, מופרכים בעליל! ובאמת שערכתי בדיקה בנושא!!!! אני מצדי רואה באנשים שסתם מקטרים, אנשים קטנים. בלי בטחון וכנראה גם בלי הרבה יכולת. לא פעם שמעתי על אנשים גאונים או אנשים מצליחים ביותר שצמחו ממקומות קטנים, בלי שאחרים נתנו להם הרבה סיכויים. עצה שלי - נסו להפיק את המירב ממה שיש לכם. תסתכלו על החצי כוס המלאה, ואל תשכחו לרגע שלכם (בניגוד אליי) יש ברירה - ואם אתם נשארים זו אך ורק מתוך בחירה!!!!

pure_as_fire

New member
נו ברור

תמצאו את האור החיובי, תנצלו תמירב אולי פשוט תספרו לאנשים בכיתה ח וט' את האמת של מה שקורה בטכני ולמי שמהם באמת יש שכל לא יבוא וככה נסגור עניין?

murzik3591

New member
אוי אוי... אני לא יכול יותר...../images/Emo6.gif

אין לך ברירה
תערקי
אין דבר כזה "אין ברירה", יש "אין רצון"... כנראה שטוב לך להיות מדריכה.

pure_as_fire

New member
מה את תופסת תחת?

מה את בכלל? מדריכה? את יודעת מה זה מבחינתנו מדריכים שלא היו שוחרים? זה אנשים שמבחינת חיל האוויר אין טעם לשים אותם במקום באמת חשוב לחיל אז דופקים אותם כמדריכים. הוא יותר מבוגר ממך, יותר זמן על מדים ממך, ובטח גם יהיה בתפקיד הרבה יותר משמעותי משלך אז אל תתפסי תחת, את מבינה מה דפוק בטכני? שנותנים לאנשים כמוך בגיל 18 לתפוס תחת על אנשים שעקפו אותם בסיבוב.

../images/Emo31.gif

אז היא לא היתה שוחרת אז מה?! אז יש אנשים שנמצאים בטכני 4 שנים והיא רק בחצי שנה הראשונה שלה אז מה?!?! אשכרה אחת הפעמים הראשונות אני רואה מישהי שאולי אולי במקרה אכפת לה והיא מנסה לדבר איתנו (אני לא שוחר כבר, אבל הכל נשאר אותו הדבר) וזה מה שאתה אומר לה?! לא במקום... יש הרבה דברים דפוקים בטכני אבל זה לא אחד מהם יש אנשים שלא משנה מאיפה יביאו אותם היו שוחרים או לא הם יהיו חראות...ויש כאלה שלא משנה מאיפה באו הם יהיו טובים ואכפתים וינסו לעזור! וזה לא פעם ראשונה שהיא מנסה להראות שאכפת לה... עזוב.. פשוט לא במקום!

murzik3591

New member
איפה את רואה שבכיתי../images/Emo35.gif נראה לי...

שאת לא ממש סגורה על עצמך ועל הדעות שלך, את מוזמנת להכנס לכרטיס שלי ולחפש אם בכיתי. זה יותר נראה כאילו את מנסה להעביר פה איזשהו מסר בשם מישהו אחר, אני מציע לך לתת הפסקה לאצבעות ולחשוב לפני שאת כותבת עוד הודעה חסרת משמעות. יום נעים

../images/Emo13.gifכמה שאלות לשוחרים

גם אני הייתי מקסית ומדריכה בטכני בחיפה, ללא תעודת הוראה, כאשר הידע שלי היה מקורסים באוניברסיטה, שעברתי בתקופת התיכון. המקסית היה גם בעיני, וגם בעיני ה"שוחרים שלי", תפקיד משני. הסתדרנו מבחינת המשמעת כי ה"שוחרים שלי" ידעו שאני דואגת להם ובכנות מחבבת אותם. אני לא מסכימה עם מיקה שתעודת הוראה הופכת מישהו למורה/מדריך טוב. אחרי השחרור הייתי מתרגלת באוניברסיטה, העברתי הרצאות באוניברסיטה, ועדיין אני ללא תעודת הוראה. כל המרצים באוניברסיטאות הם ללא תעודת הוראה. הסטודנטים באוניברסיטאות לא "חוזרים הביתה מזועזעים" מכך שהמרצים שלהם הם ללא תעודת הוראה. השאלה אם בוחרים מדריכים טובים או לא. מכיוון ששירתתי לפני די הרבה זמן אני לא יודעת מה קורה עכשיו. בלי צניעות מיותרת הייתי מדריכה טובה וידעתי ללמד טוב. הצגתם בעיה של רמת הלימודים ופה אני חייבת להיות כנה. מהניסיון שלי הרמה ההתחלתית של הקורסים שלי היתה הטרוגנית ובהחלט לא היתה גבוהה. מדריך טוב יודע ללמד, להביא את רוב הכיתה לרמה התחלתית ואז "לרוץ" עם הכיתה. הבעיה היא לא הרמה ההתחלתית אלא לאן מגיעים בסיום הקורס. לא בדקתי ולא התעניינתי אז ברמת שאר הקורסים והרמה הכללית. דאגתי רק לנושא שלי ו"שרפתי" הרבה שעות לימוד בערבים(כי גרתי בבסיס) במגורי ה"שוחרים שלי" לפני בחינות. הקורס שלי ידע את המקצוע שלי ברמה טובה אחרי ההשקעה שלי ושלהם. אני מסכימה עם ממיקרו שהעובדה שמישהו היה שוחר לא תהפוך אותו אוטומטית למדריך טוב יותר. אני גם לא בטוחה שהוא יהפוך למקס טוב יותר. מקס טוב, לדעתי, לא מוותר מבחינת המשמעת, אבל יודע שמשמעת היא אמצעי ולא מטרה. אתם מעלים טענות קשות אבל מה אתם עושים כדי לשנות משהו מבפנים? יש אפשרויות לשנות וצריך לחשוב איך. בעיה של רמת לימודים אפשר לפתור חלקית עם שיעורי עזר כמו השיעורים שנתתי ל"שוחרים שלי". בצבא יש יתרון שחלק מהמדריכים גרים בבסיס. ביקשתם שיעורי עזר ותיגבור? ממי ביקשתם? מהמקסית? מטוראית/רבטית בת 18? ממישהו/מישהי שרק התחיל/ה לשרת בצהל ולעיתים חושש/ת מהממונים עליו? כמקסית אמרתי בשקט ל"חניך התורן" שלי למי לפנות ועזרתי לו קצת ביעוץ מה לומר ואיך. גם אני לא יכולתי לשנות כמה דברים בעצמי. צריך לבקש לדבר עם מי שיכול. אני לא יודעת עד כמה הדברים שכתובים פה משקפים הרגשה כללית של השוחרים. אם כן, נסו לעשות משהו לשיפור המצב. לצאת מהמערכת היא אפשרות שאני רואה ש"זורקים" אותה ללא הפסק בפניכם, אבל מערכת טובה צריכה להשתדל לפתור את הבעיות מבפנים.
מדריכה לשעבר בטכני בחיפה

../images/Emo8.gifשאלות קצת רטוריות..נסו לשנות קצת

דברו ביניכם ונסו לחשוב מה לבקש ואיך כדי שיענו לבקשות. אתם מוכשרים בכתיבה
צחקתי כשקראתי את הציניות העוקצנית במה שכתבתם, אבל כשתדברו עם הסגל היותר בכיר צנזרו את הציניות. אתם יודעים מה אתם רוצים. השאלה הקצת רטורית
היא מדוע אתם לא פועלים? אני יודעת שתצליחו אם תדעו איך לבקש וממי לבקש. מאוד בדיפלומטיות(אל תשכחו שזו מערכת צבאית
), כמה מחמאות ל"פתיחות של המפקד שמוכן להקשיב לכם"
, לדעת לבקש בקשות שאפשר למלא, (כמו שיעורי תגבור ועזרה ואז ממילא הקורס "ירוץ קדימה" בחומר הנלמד).
מדריכה לשעבר בטכני בחיפה

../images/Emo13.gifאם הספקתי להיות קצינה ואח"כ

לסיים תואר ראשון ושני באוניברסיטה..
עבר זמן מאז שהייתי מדריכה בטכני בחיפה...
אני וגם השוחרים שלי שפגשתי אח"כ זוכרים את התקופה הזו כחוויה. למרות ענני הריח הנורא שהגיעו לפעמים מבתי הזיקוק, היתושים ש"חגגו" לפעמים ב"מגורי בנות", מסעות "הגיבוש" שהיו עם "תרגול נוסף ועם הרבה כושר..
מאז ההשלמה החילית של קורס קצינות בטכני לא ביקרתי בבסיס. מעניין מה קורה שם היום.
מדריכה לשעבר

למעלה