שאלה של מבולבלת

שאלה של מבולבלת

שלום לכולן, חזרתי אליכן.... אני בהריון שלישי, שבוע 19. בהריון הראשון הייתי עם סוכרת הריון וטופלתי באינסולין. בהריון השני הייתי עם סוכרת הריון, אבל הייתי מאוזנת עם דיאטה בלבד. בהריון הזה עשיתי העמסה של 100 גרם בשבוע 12 ויצאה תקינה :) הרופא אמר שנעשה עוד העמסה בשבוע 24, יש לי עוד זמן... בשבוע האחרון יוצאים לי ערכים טיפה גבוהים (אני בודקת בגלוקומטר של בעלי, שהוא חולה סוכרת נעורים). בצום בין 120-130, שעתיים אחרי האוכל בסביבות 130-150. העניין הוא שאני כבר יותר משבוע לוקחת כדורים של פרדניזון (בגלל התקף אסטמה קשה), בהתחלה 10 מ"ג ליום, אח"כ 5, ועכשיו שוב 10 מ"ג. אני יודעת שלפרדניזון יש אפקט שהוא מעלה את רמות הסוכר. וממילא עוד כמה ימים אני מפסיקה עם הפרדניזון. אז אולי זה סה"כ מהפרדניזון?... אני מודה ומתוודה שאני לא בדיוק שומרת על נושא הפחמימות, בלשון המעטה.... אני די מרחמת על עצמי ולא בא לי לרעוב כמו בהריונות הקודמים, ואני אומרת לעצמי שכל עוד מצבי בסדר - להנות מזה. גם ככה אני מרגישה ממש לא טוב בגלל האסטמה, ולא בא לי לעשות דיאטה עדיין... יש לי תור לרופא לעוד שבועיים וחצי. מן הסתם אם המצב ימשיך ככה, אז אני אכנס למשטר של פחמימות, וזה בטח יעשה לי רק טוב, אבל אני מנסה לדחות את זה כי כ"כ לא בא לי... עד כמה זה משנה באמת עוד שבועיים-שלושה? סה"כ הערכים לא בשמיים. אשמח לשמוע מבעלות נסיון מה היו עושות במצב כזה...

סתם רציתי לעדכן

שאחרי הלילה הזה של ההתלבטות החלטתי הבוקר שבכל מקרה אני אתחיל לשמור, בלי להרגיש מסכנה. ננסה, כל עוד אני לא אסבול מזה - זה רק יעשה לי טוב. ובכל מקרה אני מקווה שבשבוע הבא אחרי הפרדניזון כבר הערכים יהיו שוב תקינים.

ברוכה השבה../images/Emo24.gif../images/Emo39.gif

זוכרת אותך
לא מומלץ "לסחוב" עוד שבועיים שלושה עם ערכים כאלו. יתכן מאוד שהערכים הגבוהים הם תוצאה של הכדורים שאת לוקחת בשל התקף האסטמה - כדאי מאוד לפנות לרופא להתייעץ וכמו כן , חשוב שכבר תתחילי לאמץ את עקרונות הדיאטה לסוכרת, המויחד לאור הערכים הגבוהים. אני יודעת שזו לא התשובה שקיווית לשמוע - אבל חשוב שתפני לרופא ולא תמשכי את הערכים הגבוהים. בהצלחה

למעלה