שאלה רצינית לכל חברי הפורום

מצב
הנושא נעול.

בבקשה התיחסות רצינית אחרי הרבה מאוד שנים, קופת החולים שלנו התחילה להבין שאומנם קופת החולים רק שתי קומות, ואומנם עשו מעקה (שעוזר יחסית), מיוחד אפילו מהקיר לעלות עדיין קשה לזקנים ונכים לעלות, במיוחד נכים הקשורים לכסא גלגלים, ולאחרונה ממש בנו מעלית קטנה לקומה. למה זה קשור ? בבנק הלאומי אצלינו אין בעיה לנכים הכל קומה אחת. אבל בבנק פועלים יש שני קומות, וכל התנהלות חסכונות השקעות ואני מניחה גם בורסה (אין לי מושג שנים כבר מה קורה בקומה ב'..), בקומה ב'. וחשוב מאוד כן לא לצחוק....גם השירותים קומה ב...גיליתי שיש קומה א.....רק לעובדים. את עניין השירותים אין לי בעיה פתרתי בדקה, כי הסברתי להם שסמל נכים על דלת השירותים מודיעה שזה גם לנכים לא רק לעובדים....ואני מבקשת את המפתח ליד ......הביטו עלי במבטים מוזרים......(שלא הפליאו אותי, זאת נכה?, אפילו גרמו לי לחייך).....וקיבלתי את המפתח(הסיטואציה לא נעימה שאני צריכה להצהיר אני נכה ). אבל אני רוצה גם מעלית בתוך הבנק. מי מכיר בארץ סניף בנק כלשהו, שיש בו יותר מקומה אחת, ויש מעלית בתוך הבנק? ויכול לתת לי את מספר הטלפון שלו....ואת שם הסניף.... גם לנכים המרותקים לכסא יש זכות לעלות למחלקת עסקים אשמח לדעת כדי להבין אם הציפיות שלי מוגזמות, לשנת 2003? בתודה רחל-נשמה

WGFFlame

New member
אני נוטה להסכים

בבקשה התיחסות רצינית אחרי הרבה מאוד שנים, קופת החולים שלנו התחילה להבין שאומנם קופת החולים רק שתי קומות, ואומנם עשו מעקה (שעוזר יחסית), מיוחד אפילו מהקיר לעלות עדיין קשה לזקנים ונכים לעלות, במיוחד נכים הקשורים לכסא גלגלים, ולאחרונה ממש בנו מעלית קטנה לקומה. למה זה קשור ? בבנק הלאומי אצלינו אין בעיה לנכים הכל קומה אחת. אבל בבנק פועלים יש שני קומות, וכל התנהלות חסכונות השקעות ואני מניחה גם בורסה (אין לי מושג שנים כבר מה קורה בקומה ב'..), בקומה ב'. וחשוב מאוד כן לא לצחוק....גם השירותים קומה ב...גיליתי שיש קומה א.....רק לעובדים. את עניין השירותים אין לי בעיה פתרתי בדקה, כי הסברתי להם שסמל נכים על דלת השירותים מודיעה שזה גם לנכים לא רק לעובדים....ואני מבקשת את המפתח ליד ......הביטו עלי במבטים מוזרים......(שלא הפליאו אותי, זאת נכה?, אפילו גרמו לי לחייך).....וקיבלתי את המפתח(הסיטואציה לא נעימה שאני צריכה להצהיר אני נכה ). אבל אני רוצה גם מעלית בתוך הבנק. מי מכיר בארץ סניף בנק כלשהו, שיש בו יותר מקומה אחת, ויש מעלית בתוך הבנק? ויכול לתת לי את מספר הטלפון שלו....ואת שם הסניף.... גם לנכים המרותקים לכסא יש זכות לעלות למחלקת עסקים אשמח לדעת כדי להבין אם הציפיות שלי מוגזמות, לשנת 2003? בתודה רחל-נשמה
אני נוטה להסכים
מעניין אותי לדעת האם את חושבת שהתשובה תלויה באחוז הנכים באולוסיה בכלל ובעסקים בפרט, או שאפילו אם יש נכה אחד צריך שתהיה מעלית כי זכותו גם להיות איש עסקים ?

אני יכולה לאמר לך ממה שקרה

אני נוטה להסכים
מעניין אותי לדעת האם את חושבת שהתשובה תלויה באחוז הנכים באולוסיה בכלל ובעסקים בפרט, או שאפילו אם יש נכה אחד צריך שתהיה מעלית כי זכותו גם להיות איש עסקים ?
אני יכולה לאמר לך ממה שקרה
איתי אישית, שהרבה דברים עניין של כמה הסניף רוצה אותך אצלו בסניף, כמה פוטנציאל כלכלי הבנק רואה בך קיים ועתידי . כשהסניף רצה אותי אצלו בסניף, והאמת שלבנתיים זה לא השתנה הוא עשה הכל לעזור לי למה הכוונה: כשהייתי צריכה משהו לחתום בהתחלה ולא העזתי לצאת מטר מהשכונה, הם לא היססו בכלל לשלוח לי את מנהל ההשקעות הביתה, והוא התלהב מהעניין
קצת שינוי אוירה לצאת מהסניף ללכת ברגל , ואמר לי שזה מקובל מאוד שמנהלי השקעות יוצאים אל הלקוח, והוא הלך גם לאחרים בריאים בלי בעיה פיזית, .....לשיחת יעוץ....והרבה האמת נעזרתי בפועלים ישיר יש להם אחלה צוות , אז לא כל כך הייתי צריכה את הסניף. אם צריך פעילות שיגרתית הפקדות שיק משיכת מזומן וכו' שלחתי את אמא (עשיתי יפוי כח) או מטפלים, כל בעיה דיברתי במקביל בטלפון עם הפקידים. אם היה צריך לחתום ונציג הבנק לא בא רק לחתימה לא היה לי נעים לבקש..אז בדרך לטיפול בבית החולים, נניח ביקשתי מהמונית שתעצור דקה בדלת הסניף הפקיד על ידי תיאום טלפוני חיכה עם הכל בפתח, בשניות עפתי משם ....או נעזרים בדואר כלומר אין לי בעיה לקבל שירות......מבחינת הסניף .....צוות נהדר. יש לי בעיה א-שזה לא נעים לי להרגיש שונה..... דבר שני-אני "מתאמנת"..מוזר לכתוב את זה בפורום כזה......"לצאת מהשכונה בהליכות עם החמצן לידי, ועם המון המון חשש למרחקים קצרים כמו הבנק....כי אין ברירה חייבים להתחיל לנסות דברים ולסמוך על הציוד הרפואי איתי..לנצח את הפחד..וכשכבר נכנסתי לסניף....הרגשתי הרבה אומץ, פתאום לראות הרבה אנשים אמיתיים-כמו מי שיצא מצינוק, וכיף וטוב בא לי מאוד לראות את פינת הבורסה בסניף.....והתבאסתי הפקידים למטה היו עמוסים ..חלקם בכלל לא מכירים אותי......כי שנים לא ראו..ולא מתחשק לי להתחיל להסביר תראו כך וכך...להתאמץ לעלות את המדרגות זה מאמץ שיחול להגמר בקוצר נשימה בהתקף חרדה ...בקיצור ויתרתי והתבאסתי.....אבל אין לי ספק שאם אפילו הייתי מבקשת מהמנהל לרדת בשבילי למטה לשיחת יעוץ בעיה שדרושה מנהל וכו' (סתם לקוחה)....הוא היה יורד......רמפה כניסה לבנק ולדואר (הם צמודים) עשו כבר לפני שנים.....יש מחשבה על הנכים בעיר שלנו מאוד בכל נושא הרמפות למקומות.....על מעליות לא חשבו לקומה אחת....אפשר כמובן כמו באוניברסיטה ..במקום מעלית..מין מתקן כזה שמלבישים אותו על מעקה המדרגות....ואז נכה עם כסא גלגלים (אני לא עם כסא, חושבת על אחרים )....יכול לעלות עליו ואז זה מעלה אותו מעלה.....שוב זו הצהרה אני על זה אני נכה.... אני פשוט חושבת לנצל את כישרון הכתיבה שלי, ואולי את הסיפור האישי שלי, כדי להאיר את עיני מי שאחראים לעניין בסניף שיעביר הלאה למי שצריך...... השאלה אם קיים סידור לנכים בארץ, בבנקים מעל קומה , ..שאוכל להסתמך עליו בבקשה שלי......או שאצטרך להיות דון קישוט ועוד בבנק הפועלים הגדול..ללקוח קטן כמוני יש פחות סיכוי.אבל לנסות לבקש התיחסות... אין לי בכלל ספק שאין קשר למספר האנשים הזקנים/חולים/נכים כל אדם הוא נשמה בפני עצמה שראויה ליחס ולעזרה "שלא בשמיים" כדי שירגיש כמה שיותר עצמאי . רחל-נשמה

dw2322

New member
תבדקי את לאומי דיזנגוף סנטר ת"א

תבדקי את לאומי דיזנגוף סנטר ת"א

WGFFlame

New member
ובכל זאת

בתוך הבנק עצמו? הוא קומותיים?
ובכל זאת
אני יכול להוסיף שלא רק מי שמוגדר נכה צריך את המעלית, יש המון אנשים עם בעיות בברכיים שקשה להם לעלות במדרגות, למשל אמא שלי. היום תוחלת החיים עלתה ויש הרבה יותר אנשים מבוגרים מפעם, ולאנשים מבוגרים קשה לעלות במדרגות, למשל סבא שלי בן 90 בערך, הוא עדיין לא מסכים שאף אחד ידע כמה כסף יש לו, והוא עולה במדרגות בבנק בקושי רב.

כנראה פיספסת את המסר החשוב

ובכל זאת
אני יכול להוסיף שלא רק מי שמוגדר נכה צריך את המעלית, יש המון אנשים עם בעיות בברכיים שקשה להם לעלות במדרגות, למשל אמא שלי. היום תוחלת החיים עלתה ויש הרבה יותר אנשים מבוגרים מפעם, ולאנשים מבוגרים קשה לעלות במדרגות, למשל סבא שלי בן 90 בערך, הוא עדיין לא מסכים שאף אחד ידע כמה כסף יש לו, והוא עולה במדרגות בבנק בקושי רב.
שכתבתי אותו מקודם....וציינתי במיוחד את המשפט למטה...... אין לי בכלל ספק שאין קשר למספר האנשים הזקנים/חולים/נכים כל אדם הוא נשמה בפני עצמה שראויה ליחס ולעזרה "שלא בשמיים" כדי שירגיש כמה שיותר עצמאי . תראה לנסות להגיש בקשה לא יזיק מכסימום לא יכבדו....אבל אם לא אנסה תמיד תישאר סימן השאלה....אני אתחיל לחשוב איך לעשות את זה...שזה יפול לידיים הנכונות.... יום נפלא מרחל-נשמה

WGFFlame

New member
לא פספסתי

שכתבתי אותו מקודם....וציינתי במיוחד את המשפט למטה...... אין לי בכלל ספק שאין קשר למספר האנשים הזקנים/חולים/נכים כל אדם הוא נשמה בפני עצמה שראויה ליחס ולעזרה "שלא בשמיים" כדי שירגיש כמה שיותר עצמאי . תראה לנסות להגיש בקשה לא יזיק מכסימום לא יכבדו....אבל אם לא אנסה תמיד תישאר סימן השאלה....אני אתחיל לחשוב איך לעשות את זה...שזה יפול לידיים הנכונות.... יום נפלא מרחל-נשמה
לא פספסתי
ולכן הכותרת היתה "בכל זאת" כלומר למרות מה שאמרת. בו אשאל אותך שאלה, נניח שיש נכה אחד בין לקוחות הבנק, ונניח שהעלות של מעלית היא 150k שח +1000 שח בחודש עלויות החזקה. אם ישאלו את הנכה, האם הוא מעדיף לקבל את הכסף לידיו ולהאלץ לקבל את שירותי הקומה השניה בקומה הראשונה ולהרגיש שונה, או לא לקבל ולהנות מהמעלית מה הוא יעדיף ? ותעני בכנות.

נשמה יקרה אתה שואל שאלה

לא פספסתי
ולכן הכותרת היתה "בכל זאת" כלומר למרות מה שאמרת. בו אשאל אותך שאלה, נניח שיש נכה אחד בין לקוחות הבנק, ונניח שהעלות של מעלית היא 150k שח +1000 שח בחודש עלויות החזקה. אם ישאלו את הנכה, האם הוא מעדיף לקבל את הכסף לידיו ולהאלץ לקבל את שירותי הקומה השניה בקומה הראשונה ולהרגיש שונה, או לא לקבל ולהנות מהמעלית מה הוא יעדיף ? ותעני בכנות.
נשמה יקרה אתה שואל שאלה
רטורית זה ברור שלא רק שלא אסכים לקבל את הכסף, אלא אומר לסניף שאני לא דורכת בו יותר . מה יהיה אם עוד שבוע ידרוך בבנק נכה אחר? גם לו ישלמו? חומד יש לי סף רגישות גבוה מאוד לרעיון בכלל שמערבים כסף--לכבוד עצמי של חלש....זה פשוט לדבר בשפות שונות. אני הייתי מוכנה לוותר על רווח בטוח של 50,000 שקל ביום פיגוע הפתעה לפני כמה שנים, הבורסה קרסה, מכרתי פוטים בקרן, כדי לא להרוויח כשאחרים נאבקים על החיים בפיגוע, ואתה מדבר איתי על לקבל כסף ולדאוג לעצמי כדי שלא יעלה לבנק להחזיק מעלית.......תחשוב ... רחל-נשמה

WGFFlame

New member
כמה הערות

נשמה יקרה אתה שואל שאלה
רטורית זה ברור שלא רק שלא אסכים לקבל את הכסף, אלא אומר לסניף שאני לא דורכת בו יותר . מה יהיה אם עוד שבוע ידרוך בבנק נכה אחר? גם לו ישלמו? חומד יש לי סף רגישות גבוה מאוד לרעיון בכלל שמערבים כסף--לכבוד עצמי של חלש....זה פשוט לדבר בשפות שונות. אני הייתי מוכנה לוותר על רווח בטוח של 50,000 שקל ביום פיגוע הפתעה לפני כמה שנים, הבורסה קרסה, מכרתי פוטים בקרן, כדי לא להרוויח כשאחרים נאבקים על החיים בפיגוע, ואתה מדבר איתי על לקבל כסף ולדאוג לעצמי כדי שלא יעלה לבנק להחזיק מעלית.......תחשוב ... רחל-נשמה
כמה הערות
קודם כל ידעתי שזו דעתך האישית, כך שלא הפתעת אותי, אבל השאלה שלי היא על הנכים האחרים ולא עליך, כסף מה לעשות נותן גם כבוד, נכה שאין לא כסף לגמור את החודש, שחושב פעמיים אם לקנות תרופות, יתכן מאוד שכבודו ישתפר אם יקבל כסף ולא מעלית. אני אומר שוב שאני נוטה להסכים שצריך לעשות מעלית אבל אני נסיהתי להעלות דבר שיש לקחת בחשבון, שאם כמות הנכים בבנק היא נמוכה, יתכן שהתועלת שהם יפיקו מהמעלית קטנה מהעלות (את זה ניתן לבדוק בשיטה שאמרתי, כלומר לשאול אותם אם הם מעדיפים את הכסף או את המעלית).

רחל נשמה

כמה הערות
קודם כל ידעתי שזו דעתך האישית, כך שלא הפתעת אותי, אבל השאלה שלי היא על הנכים האחרים ולא עליך, כסף מה לעשות נותן גם כבוד, נכה שאין לא כסף לגמור את החודש, שחושב פעמיים אם לקנות תרופות, יתכן מאוד שכבודו ישתפר אם יקבל כסף ולא מעלית. אני אומר שוב שאני נוטה להסכים שצריך לעשות מעלית אבל אני נסיהתי להעלות דבר שיש לקחת בחשבון, שאם כמות הנכים בבנק היא נמוכה, יתכן שהתועלת שהם יפיקו מהמעלית קטנה מהעלות (את זה ניתן לבדוק בשיטה שאמרתי, כלומר לשאול אותם אם הם מעדיפים את הכסף או את המעלית).
רחל נשמה
מה דוקא בנקים? מה עם תחבורה ציבורית?ספריות , מרכזי קניות וכו... אם את רוצה לעשות משהו ממשי ,את צריכה לפנות לציבור הנכים אולי דרך איזה עמותה, ואז לבוא מתוך עמדת כח ענינית ולא סתם לפנות אל רחמי האנשים.למשל,אם בנק שיקבל על עצמו לפתור את מצוקת הלקוחות המוגבלים למיניהם תפנו אליו את כל הלקוחות חברי העמותה.על בסיס זה ניתן גם ליצור לובי חזק של אנשים שאכפת להם ושאינם נכים.רק שמרי נפשך מפוליטיקאים.

רחל נשמה

כמה הערות
רחל נשמה
מה דוקא בנקים? מה עם תחבורה ציבורית?ספריות , מרכזי קניות וכו... אם את רוצה לעשות משהו ממשי ,את צריכה לפנות לציבור הנכים אולי דרך איזה עמותה, ואז לבוא מתוך עמדת כח ענינית ולא סתם לפנות אל רחמי האנשים.למשל,אם בנק שיקבל על עצמו לפתור את מצוקת הלקוחות המוגבלים למיניהם תפנו אליו את כל הלקוחות חברי העמותה.על בסיס זה ניתן גם ליצור לובי חזק של אנשים שאכפת להם ושאינם נכים.רק שמרי נפשך מפוליטיקאים.

WGFFlame

New member
רעיון מצוין

רחל נשמה
רעיון מצוין

רחמים? לא חמוד ממש לא

רחל נשמה
רחמים? לא חמוד ממש לא
להפך בעמדת כח. יש לי הרבה הצלחות של מאבקים אידאליסטים, ומאבקי צדק ..אכתוב עליהם באיזו שהיא דרך כשאוכל לספר אותם. יש לי קסם אישי, נחישות ואומנה בצדקת מעשיי ואני פועלת בדרכים שאני מכתיבה אותם ולא בדרך שאירגון יכתיב לי . לגבי פוליטיקאים אם אצטרך אלך לאריק שרון לחווה הוא יואהב אותי זה בטוח . אתה באמת חושב שפוליטיקאים הכי גרועים? אז לשמחתך לא הכרת כמה אנשים במערכת הבריאות , היה צריך לשלוח אותם לסדאם חוסין לעבור סידרת חינוך. אני רחל-נשמה לובי מספיק חזק כשאני מאמינה באמונה שלמה במה שאני חושבת שצודק. ואני מנסה (זה יפליא הרבה מאוד בפורום), לעשות הכל עם כמה שפחות חשיפה, אני רוצה שאם יום בהיר נניח אשיג מעלית לבנק שלא ידעו שזה בגללי, אני אהנה לשבת מהצד ולראות איזה קשיש שמח שהוא עולה בקלות ומאושר שקל לו יותר...אני אוהבת לצפות מהצד באושר שמעשיי/ הישגיי גורמים......זה ממלא אותי יותר כח לעשות.....לפרסם הצלחות ברבים מוריד מהכוונה ומתום הלב לדעתי .... טוב אני אשמור את השירשור הזה וביום שמשהו יעשה בכיוון אדווח :))סבלנות תודה לכולם רחל-נשמה

לא אני -אמרת

כמה הערות
לא אני -אמרת
"כסף מה לעשות נותן גם כבוד, נכה שאין לא כסף לגמור את החודש, שחושב פעמיים אם לקנות תרופות, יתכן מאוד שכבודו ישתפר אם יקבל כסף ולא מעלית." כסף לא נותן כבוד, כסף יכול לשפר איכות חיים, אבל לא לתת כבוד לי אין כסף כבר כמה חודשים לשלם את הטיפול הרפואי שאני צריכה-הפסקתי אותו , ואני מוכנה לחבר את מכונת ההנשמה שלי בקרוב (אם אצטרך), לעמוד חשמל שכונתי או לגור באוהל ולא לקבל כסף מאף אחד..אתה לא יודע מה זה המושג כבוד.....אני גדלתי עם אבא שנולד וגדל בין המוסלמים בטורקיה הוא לימד אותנו מה זה כבוד....לכסף אין קשר. מה שנכים אחרים יעשו אין לי שליטה, כבר מזמן איבדתי אמון באירגוני הנכים ובהפגנות הנכים, הכל חבורות חבורות כל אחד דואג לתחת של עצמו (ראה דוגמת ויקי כנפו באירגון חד הוריות) אני לא משתייכת לאירגונים, אני אדם אידאליסטי שבוחר לעשות מעשה , מאמין במעשה מקים על הרגליים במדינה את מי שצריך , יש לי היסטוריה של מאבקים אידאלים אני אכתוב עליהם בספר על חיי....אבל זה דורש המון המון כוחות נפש וכח רצון,(פעם היו לי רזרבות כאלה) וכרגע אחרי שיש לי מציאות חיים חדשה (שבאה לי ביום בהיר בבום) , אני מתחילה לפחות לנסות להפנים שאני צריכה לנתב את היתרות שלהם לשיקום חיי ואיכות חיי, ולוותר על מאבקים... אני לא מספיק חשה שמעלית בכלל זה דבר שיהיה בלאגן או התנגדות מצד הבנק בכלל לבצע , פשוט נראה לי שאף אחד פשוט לא העיז להעלות את זה וככה אדישות זה נשאר וזה יהיה הרבה יותר פשוט ממה שנראה כרגע...נחכה ונראה.....אתפוס מוזה יום אחד אכתוב מכתב....אצלי הכל במוזות כי צריך במכתבים כאלה לדעת איך לכתוב אותם .... רחל-נשמה

mah1

New member
בנק לאומי

בנק לאומי
סניף מרכז בבאר שבע. בנק פועלים בבאר שבע. בנק דיסקונט בבאר שבע. ויש עוד הרבה סניפים כאלו . בהצלחה במלחמה הצודקת (יש לציין)

מצב
הנושא נעול.
למעלה