שאלה קטנה

CMLover

New member
שאלה קטנה

אני מקווה שאני יכול לשאול תשאלה שלי פה אבל האם אני מתאים ללמוד בעתודה? אני לומד מתמטיקה 3 יחידות ומקצוע מורחב ביולוגיה ו5 יחידות אנגלית יש לי עתיד להתקבל לעתודה?

CMLover

New member
ועוד משהו שאני יציין

הייתי היום בצו ראשון ואני לא בטוח כמה הלך לי טוב במבחן הפסיכוטכני בחלק של מתמטיקה זה ישנה?

BugoK

New member
תגובה

באופן עקרוני, אתה יכול. שני הנושאים שתיראת, הם חלקים ממרכיבים גדולים יותר, שלפיהם אה נמדד, וצריך להצליח בהם. למה אני מתכוון? ראשית, הרכב הבגרויות שלך. האוניברסיטאות דורשות שיהיה לך ממוצע בגרויות מותאם מעל לאיזהשהו סף. הרכב הבגרויות שלך לא כל כך משנה, כל עוד עברת את הסף. לדוגמא, אדם יכול להיות עם ממוצע בגרויות טוב מאוד, שנרכש עקב הגברת המקצועות הסטוריה וספרות, ובכל זאת, להתקבל לתואר במתמטיקה (אם אולי צורך בקורס השלמה ל-5 יח"ל מתמטיקה). יצא לי לפגוש באבט"ש עתודאי לפסיכולוגיה שלמד 3 יח"ל מתמטיקה, אז זה אפשרי להתקבל לעתודה עם 3 יח"ל במתמטיקה. שנית, החלק של המתמטיקה בשאלון הפסיכוטכני שלך. החלק המתמטי, יחד עם שאר החלקים, מרכיב את ציון הדפ"ר (דירוג פסיכוטכני ראשוני) שלך, שמרכיב יחד עם עוד כמה דברים את ציון הקב"א (קבוצת איכות) שלך. כדי להתקבל לעתודה אתה צריך קב"א של 52 ומעלה. האם אי-הצלחה בחלק המתמטי גוררת קב"א נמוכה מ-52? אני לא חושב כך. אז במבט כללי שכזה, אין שום סיבה שמה שציינת יפריע לך בהתמיינות לעתודה. לעומת זאת, אם אתה מתכוון ללמוד מדע מדויק או הנדסי, הייתי ממליץ לך איכשהו להשלים ל-5 יח"ל במתמטיקה, או לחשוב על ללמוד מקצוע אחר, בכיוון הומני יותר (לגבי כלכלה - הסתכל בשרשור אחר בעמוד...
) אם יש עוד שאלות, בכיף. בהצלחה.

חייסוס

New member
תיקון קטן [3 יח"ל מתמטיקה]

אמנם ברוב המקצועות והמוסדות אין דרישה לכמות יחידות מינימלית במתמטיקה, ע"מ ללמוד כל מקצוע בטכניון (פרט לאולי אדריכלות) וכן מקצוע מדעי/הנדסי גם באחד משאר המוסדות - עליך לעבור ציון מסויים (באיזור השמונים לדעתי) בבגרות של 4 יח"ל במתמטיקה, או כמובן בגרות של 5 יח"ל. ללא קשר לנ"ל, לא הייתי ממליץ למישהו ללמוד מקצוע רווי מתמטיקה, לא משנה כמה מעניין הוא יכול להשמע, אם הוא ומלכת המדעים אינם הולכים יד ביד.

Danielovich

New member
שלום לאוהב מנג'ר החביב!

אני גם אוהב מנג'ר, אבל בלי קשר המוסד היחידי שדורש מעל 3 יח"ל הוא הטכניון, כפי שהסבירו לך כבר, בכל שאר האוניברסיטות אין דרישה כזאת.

חייסוס

New member
שיעור באמנות השרשור?

ואם כבר, אז אני חוזר שוב: כדי ללמוד בפקולטות מסויימות צריך רמה של ארבע יחידות לפחות במתמטיקה. למשל: מדעים מדוייקים באת"א. עם זאת, אני מניח שמי שלומד מתמטיקה ברמה של שלוש יח"ל ממילא לא ירצה ללמוד פיסיקה או מדמ"ח וכו'.

למעלה