שאלה קטנה

maayan5

New member
שאלה קטנה

שלום לכם- בעצם יש לי כמה שאלות 1) מה זה הכתובת IP והאם זה מסוכן שמישהו יראה אותה? כי אני רוצה לשלוח למישהו מ ICQ תמונה שלי וכשאני מנסה זה אומר לי שהבן אדם יוכל לראות את הכתובת IP שלי... זה לא טוב שהוא יראה? 2) הסיבה שאני מנסה לשלוח לו ב ICQ היא שאני לא מצליחה לשלוח במייל הרגיל (אני בהוטמייל). אני מנסה לצרף את הקובץ של התמונה שסרקתי וזה לא נותן לי. זה שמור על כונן C אולי שמרתי את זה לא טוב? איך אני אמורה לשמור? על איזה כונן? ובמידה שזה שמור לא טוב איך אני שומרת את זה מחדש במקום אחר? כי הסורק לא עובד אז אני לא יכולה לסרוק מחדש 3) מישהו יכול להסביר לי לעזאזל אחת ולתמיד מה ההבדל בין hotmail ל yahoo ל icq ל messenger ל outlook expres ? מה ההבדלים בינהם? אני פחות או יותר מבינה את ההבדלים בין ההוטמייל וה- icq אבל לא בין ההוטמייל לאאוטלוק אקספרס ואיך אני פותחת חשבון באאוטלוק? תודה רבה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! מעיין
 
יותר מדי שאלות לשעת בוקר כזו

אבל אנסה לענות על חלק. יכול להיות שתוכלי להיעזר באתר הזה לקבלת קצת מושג. כתובת IP אכן עוזרת להאקרים לפרוץ למחשב שלך אבל מי שמאד מעונין להזיק לך יעשה את זה גם בלי זה. אז אל תהיי היסטרית. הוטמייל (איזה? הישראלי?) נותן רק 4 מגה אחסון. יכול להיות שהקובץ שסרקת גדול ממגה ויש קושי לשלוח את זה במייל. מייעץ לך לא לשלוח עדיין שום תמונה לפני שתקראי פרק "סריקה" באתר שהמלצתי לך ותראי את ההבדלים בין הפורמטים השונים. גם לא ממליץ לשלוח תמונה עם רזולוציה גבוהה מדי. אף אחד לא אמור לראות את החיצ'קונים בפנים שלנו כאשר שולחים תמונת היכרות מאד ראשונית. לצורך משלוחי קבצים אני ממליץ לך להירשם לוואלה (יש גם הדרכה לנושא זה) הם מאפשריים 6 מגה ואני חושב שאפשר לשלוח קבצים יותר גדולים אבל בלי קשר את צריכה ללמוד להקטין את הקובץ שאת שולחת ולשלוח בפורמט JPG. הוטמייל ויהו דיי דומות היום ומתחרות קשות מבחינת שירותי אימייל. הוטמייל שייכות למליירדר ביל גייטס דהיינו - מיקרוסופט יצרנית התוכנה שאיתה את עובדת כרגע. יהו שייכת למתחרים. יש עוד אלפי אתרים שמעניקים שירותי דואר. אאוטלוק היא לא אתר דואר היא תוכנת דואר. את החשבון שלך באאוטלוק את מקבלת מהספקית אינטרנט שלך ואת ההסבר כיצד להתחבר לשם את עושה בהרמת טלפון לספקית (למרות שגם את זה אפשר להסביר לך כאן). יש גם תוכנות חילופיות מלבד האאוטלוק שיעשו לך את אותו דבר. כמו אינקרדימייל (ממליץ).
 

maayan5

New member
תשובה נחמדה

היי עמית. קודם כל תודה על התשובות. מה ההבדל בין תוכנת דואר לאתר דואר? לא כ"כ הבנתי
 
שתי שיטות עיקריות לאימייל

שיטה אחת נקראת POP3 ומבוססת על שירותי ספקית האינטרנט שלך. באמצעות תוכנה שמתחברת ישירות למחשב של הספקית ובודקת שם דואר. קיימות בשוק כמה תוכנות. הנפוצה ביותר היא אאוטלוק של מיקרוסופט וזו מהסיבה הפשוטה שהיא כבר מותקנת במחשבים. יש את יודורה של נטסקייפ שטוענים שהיא הכי טובה. יש את פגאסוס ויש את אינקרדימייל החינמית שפועלת כל הזמן ומתוקה להפליא. אנשים שהתרגלו לעבוד עם תוכנה שבודקת עבורם ושולחת עבורם מיילים - מתקשים להתרגל לשיטה השניה שמבוססת על אתר. בשיטה השניה חשבון המייל שלנו נמצא בתוך מחשב מאובטח שמציג לנו את המייל באתר. לצורך כניסה לחשבון יש להתחבר לאינטרנט, להפעיל את האקספלורר ולהיכנס לאתר הספציפי ששם יש לנו חשבון. מקלידים שם וסיסמא ונכנסים. יתרונות לשיטת האתר הם: 1. אפשר בקלות לבדוק ולשלוח דואר מכל מחשב בעולם. 2. הוירוסים לא מגיעים ישירות למחשב שלנו אלא קודם נעצרים בשרת ששם המייל שלנו שמור. 3. אפשר להישאר אנונימיים באמצעות מייל של אתר שלא כמו מייל של ספקית. 4. לא תקועים עם מייל אחד אלא אפשר לפתוח חשבונות רבים באתרים. חשבונות הדואר הללו הם חינמיים. ויש עוד יתרונות. היתרוון העיקרי של תוכנות דואר הוא המהירות של משלוח וקבלת דואר. בייחוד באינטרנט מהיר. למי שיש אינטרנט איטי והרבה דואר זבל יש חיסרון גדול לאאוטלוק. התוכנה מציגה את הדואר הנכנס בצורה מיסתורית ביותר. רואים רק פס כחול והודעה לקונית על "קבלת דואר 3 מתוך 5" או משהו דומה לזה. לא יודעים ממי הדואר. לא יודעים מה גודלו. לא יודעים כמה זמן זה יקח עד שיגיע אלינו. לא יודעים אם הוא חשוב או לא. לא יודעים אם יש לו וירוס או לא. וכמובן תוכנת אאוטלוק היא התוכנה הפגיעה ביותר לוירוסים.
 
למעלה