שאלה על שכר ורכב מהעבודה

t u g

New member
שאלה על שכר ורכב מהעבודה

נניח שבחוזה שלי חתמתי על X ש"ח ורכב (כלומר לא יורד לי מעשית מהברוטו שום דבר למעט שווי מס) החלטתי להחזיר את הרכב אחרי תקופה מסויימת. האם המעסיק חייב להעלות את המשכורת בשווי הרכב על מנת שלא ייחשב כהרעת תנאים? (נניח אם היה יורד לי 2000 ש"ח על האוטו - מה שלא קורה כי כאמור הרכב הוא בנוסף למשכורת- אז הם צריכים עכשיו להוסיף לי 2000 ש"ח ? ) או שאולי שבזה שאני מוותר על הרכב, אני הרעתי לעצמי את התנאים והם לא חייבים לי כלום ?

eyali22

New member
לא ברור לי מה

סיכמת עם המעסיק שלך מלכתחילה בנוגע לתנאי העסקתך ומה בא לידי ביטוי בהסכם העסקה. בעקרון אם אתה מחזיר את הרכב למעסיק הוא צריך להפסיק לחייב אותך בשווי רכב וכתוצאה מכך הנטו שלך יגדל.

t u g

New member
זה ברור לי

כי שווי השימוש זה סוג של מס הכנסה. אם אני מחזיר את הרכב אני אפסיק לשלם את מס ההכנסה הזה. השאלה שלי היא לגבי השווי האמיתי של הרכב: לי לא הורידו מהמשכורת את השווי של הרכב שהחברה משלמת לליסינג כי החוזה שלי הוא משכורת X+ רכב. עכשיו שאני מחזיר את הרכב יוצא שנשארתי רק עם המשכורת. האם אני צריך לדרוש שיעלו לי את משכורת הברוטו בשווי הרכב (לא שווי מס).

eyali22

New member
לא אמורה להיות תוספת למשכורת

אלא אם כן המעסיק שלך ירצה לתת לך תוספת. למיטב הבנתי אין כאן גם הרעת תנאים, כי אתה בחרת להחזיר את הרכב.

למעלה