שאלה על קניית סמארטפון- גלקסי.

שאלה על קניית סמארטפון- גלקסי.

אני מעוניין לקנות גלאקסי בחנויות הפרטיות,
אם אני מעביר את הסים שלי מהמכשיר הקודם, אמורות להיות לי בעיות בחיבור לאינטרנט,עדכוני גירסא וכו'?

לא אמורות להיות בעיות

אם יש בעיות אז פונים למפעילה ומבקשים לשלוח לך את ההגדרות הרלוונטיות,
לגבי עידכונים, זה תלוי מה מותקן, אם זה הרשמי של סמסונג אז העידכון שוטף,
אם לא אז בהתאם למה שמותקן ודורש התעסקות שעדיף לברר מול החנות מה התנאים של העידכונים ומי אחראי, והאם עידכון עצמאי פוגע באחריות,
אני יכול לציין 2 חנויות שלא עושות בעיות בנושא זה "אנדרואיד סטור" וVMOBILE ויש עוד כמה.

מה זה אומר "הרשמי של סמסונג"?

יכול להיות שאני אקנה מכשיר ויהיה מותקן עליו משהו אחר?

כן, הרשמי לא מגיע עם ממשק עברי

הגירסה האחרונה של המערכת 4 בסמסונג החליטו משום מה להסיר את התפריטים בעברית שגוגל כבר סיפקו,
ולתת לייבואן הכאילו רשמי לספק רום חצי רשמי שכמובן לא נתמך ע"י סמסונג, אבל עם עברית מלאה,
יש חנויות שיספקו את המכשיר עם הרום המקורי שכולל תמיכה עברית אבל תפריטים באנגלית, וחנויות אחרות יתקינו רום כלשהו עם ממשק עברי מלא.

יש לך מושג

מה מוכרים ב"רשת מחסני חשמל"?
מה קורה אם רכשתי מכשיר שאין בו רום עם תמיכה מלאה בעברית?
האם אני יכול להוריד ולהתקין ממשק עברי מלא בעצמי בדרך כלשהי? (כמובן שזה לא יפגע ,שהתפריט יעבוד כראוי ולא יהיה בג'יבריש)

gilres

New member
כמובן

אני התקנתי רום 4.0.3 ויש עברית מובנה של גוגל.
הגרסה עדיפה בהרבה מהגרסה של חברות הסלולר.
אין שם את כל ה"זבל" שהם מכניסים לסלולר...

למה דווקא מחסני חשמל?

עדיף לרכוש מחנות שזאת ההתמחות שלה ולא שזה כולבו,
גם לא מכיר ולא יודע איך התנאים של מחסני חשמל.

הם פרסמו

שהם מוכרים את המכשיר ב-2500.
אני לא חייב לרכוש דווקא משם,
אבל אני לא רוצה לקנות אצל ":עובדיה ובניו פלאפונים בע"מ" שאחרי חודשיים יסגרו ולא תהיה לי אחריות על המכשיר.
סה"כ, זה משנה אם אני רוכש בכלבו או חנות שמתמחה בפלאפונים? איך זה ישפפיע עליי?

ואני אשמח לקבל המלצה לחנות טובה ואמינה אחרת באזור חיפה.
תודה

2500 זה יקר לגלקסי S2

וזול, יותר מידי זול לS3,
בחיפה יש את ELINE שמספקים את המכשיר עם רום רשמי של סמסונג, ז"א ללא ממשק עברי אבל תמיכה מלאה.
איליין ידועים בנוקשות שלהם לגבי עידכונים עצמאיים, אבל מי שלוקח מראש את המכשיר עם הרום הרשמי ולא ממש צריך ממשק עברי אז הם בחירה טובה.

מחשבות

New member
אני לא מבין את עניין הממשק העברי. הרי

מוצרי מייקרוסופט באים בכל שפה, למה אני צריך להעביר רגיל ימין מעל אוזן שמאל והרקדנית היא בכלל הבת שלי? חנות בלי עברית, למרות הבנה מושלמת באנגלית, פסולה בעיני.

z1george

Member
מנהל
חנות בלי עברית

או שלא הבנת או ש...

החנות לא יכולה לצרוב לך משהו שמוכן בזכויות יוצרים כי חושפת עצמה לתביעה של מיליונים
לשלם מראש לבעל הזכויות 250 או 450 שח על הזכויות יוצרים, לא שווה לה, כי לא תוכל להוסיף את הסכום הזה למחיר (יש תחרות)

אז מי שחפש זול- קונה בזול ומטפל בעברית אחר כך
זה שאין עברית לא אומר שלא תוכל לראות את פורום תפוז בגלישה ולא אומר שלא תוכל לכתוב SMSים בעברית.
את זה אפשר בקלות לסדר גם בלי הרום ה"רשמי"

מחשבות

New member
לא מקבל את מה שאתה אומר. יש חנויות

עם עברית והם מפרסמים את זה באופן בולט וגם המחיר טיפה גבוה יותר. כשאני קונה מדפסת או מכונת כביסה יש מדבקות בעברית על המכשיר, יש ספר הדרכה בעברית וכך הלאה. רוצה עברית בכל מכשיר סלולרי. אבל מעניין שבסוני העברית באה כמובנת באליה ובסמסונג לא. אוהב מאוד את הפורומים של התפוז, אבל יש גבול.
כשאני שומע על רוט השותה רום מקוסטם, אני מבין שכלו כל הקיצין.

z1george

Member
מנהל
גם לדעתי 2500 זה יקר מדי

היה מבצע לא מזמן ברשת סינמה סטור (שמוכרים מסכי TV בעיקר) במחיר 1999 למכשירי S2 חדשים (כמות מוגבלת)
כמו כן הייתי שוקל לקנות יד2 תקין במחיר 1700-2000 שיכלול אבזור, מטען רכב, נרתיק, מגן מסך etc
רק כמובן לקנות מכשיר יד2 יקר רק בהתאם לכללי הזהירות (זיהוי בעלים/הסכם מכירה וכו)
באלה יהיה רום רשמי.
בלי קשר אני היתי מעדיף רום חוקי של 4.0.3 ושות עם תמיכה בלבד על פני הbloatware של המפעילה.
זה שכתוב MENU במקום תפריט זה משהו שאפשר לחיות איתו (אבל לפחות יהיה בר עדכון בעתיד בהמשך)
,,

מחשבות

New member
הבנתי כל מילה שכתבת למרות שהכל היה למישהו אחר

ג'יבריש מוחלט. מבחינתי, אין מקום לכל הבבל"ת הזה. העברית צריכה להיות רשמית לגמרי בכל מכשיר בישראל על פי חוק.

אני לא אקנה יד 2

יכול להיות ש-2500 זה באמת יקר,אפשר עם חיפוש טוב למצוא יותר זול מ-2500 (בפרט שאם אני קונה זה בערך עוד חודשיים, אז מסתיימת ההתחייבות שלי. מה שאומר שהמחירים של ה-2 ירדו עוד יותר כי ה-3 כבר יתחיל לרוץ),
פלאפון זה לא משהו שקונים ומחליפים כל שנה (לפחות לא אני), לכן אם אני כבר קונה, אני רוצה להיות בראש שקט ומעדיף לקנות חדש. סה"כ ההבדל הוא 200 ש"ח,
שאם אני לוקח ממוצע של 3 שנים בערך להחלפה, ה-200 ש"ח הנ"ל זניחים.

שאלה

1.קודם כל אני אשמח להסבר ,אין לי מושג מה זה רום.
מה זה אומר אם יש/אין לי רום רשמי?
2.אם התפריטים עצמם באנגלית,מה המשמעות של תמיכה עברית? (SMS מן הסתם,מה עוד?)
3.האם "איליין" אמינים מספיקלדעת שהמכשיר שלי באמת חדש(ולא מוחדש למשל), כך שאם אני קונה מהם, אני לא אמצא את עצמי דופק על דלת סגורה למקרה שאצטרך אחריות
תודה

למעלה