שאלה על פיקוד העורף-יחידת החילוץ

שאלה על פיקוד העורף-יחידת החילוץ

זו מוגדרת יחידה קרבית? צריך לעבור מיון מוקדם? תודה מראש למי שעונה:)

dudster

New member
מפנה אותך לדפי הפורום

ענינו על זה אתמול, יחד עם זאת יש מאמר מעולה על היחידה במאמרי הפורום

L A W1

New member
הנה יש לי הסבר בשבילך

הייתי שם :\ זו לא יחידה קרבית ולא צריך לעבור מיונים אליה, מתקבלים אליה אנשים עם פרופיל 72-97. הטריק הוא שאתה לא מוגדר כלוחם אבל אתה משרת בשטחים...זה הולך ככה טירנות 3 חודשים ואז אתה עושה עושה שטחים 4(מין קורס כזה) חודשים(חורים בקירות..הצלה ודברים) ואז מתחיל לך הסדיר. סדיר יכול להיות אב"כ או הצלה של קורבנות אסור אבל לרוב לא תהיה קרוב לבית(אם את זה אתה בכלל מחפש).

Rico007

New member
אז יש לי בשורות בשבילך יש לי חבר שם

שאמר לי שלפני כמה שבועות העבירו ת'יחידה שלהם והפכו אותם לקרביים ריקו.

L A W1

New member
בסדר

אבל בעיקרון הם לא קרביים...אבל הם טוחנים תשטחים. גם לי יש שם חברים, וגם הייתי שם.

RiO213

New member
אני יתן לך הסבר קצת יותר טוב...

מכיוון שאני משרת ביחידה פלחה"צ רותם (הפלוגה השלישית) קרביים לכל דבר עושים קווים כמו של חי"ר אמנם לא עזה עדיין אבל קלקיליה ורמאללה עושים טירונות 03 אחרי זה עוברים לבה"ד לקורס חילוץ עולים לקו ואחרי הקו עושים השלמה ל 05 יש את צוותי הפריצה שהם מסייעים לסיירות בד"כ הם משרתים בכל מקום שאפשר וכן רחוק מהבית וכן לא יומיות אבל אם אתה בא לחפש את זה אז אל תתפנה ליחידה מוזמן לשאול חופשי מה שבא לך השאלה מתי אני יענה מחר אני חוזר לבסיס כבר אז כשאני יחזור אני יענה או משהו

אני אתן הסבר

מכמה חבר'ה מהם שפגשתי באלמנות למיניהן. ישנן 3 פלוגות - שביט, חץ, והשלישית כנראה פלחה"צ רום לפי מה שהבחור אמר כרגע. אז בעקרון לדעתי החבר'ה האלה הם קרביים לכל דבר, הם אמנם לא יודעים לסרוק בתים ולא יודעים לבצע מעצרים, אבל החבר'ה האלה יודעים טוב מאוד מה זה ללכת 2 טורים באמצע מ.פ ולחפות אחד על השני. עכשיו אני יודע שבעקרון ההסמכה שלהם היא 03 ואחת מהפלוגות שלהן עשתה הסמכה ל-05, והמפקד של החבר'ה מחץ סיפר לי שהם בקרוב הולכים לעשות הסמכה ל-07 אז לי נראה בעקרון שהם חי"רניקים לכל דבר, רק חבל שיש להם כומתה כתומה על הכתף ... זה כל מה שאני יודע עליהם ....

fireman

New member
תמיד אחרי אירוע שבו "משתתפים"

המחלצים של פיקוד העורף הפורום הזה מוצא את עצמו מוצף בשאלות. אז בשביל לנפץ כמה מיתוסים... בתור אחד שלצערו נפגש עם החבר'ה האלה באירועים ובאימונים אני יכול לומר לכם בפה מלא, לא מה שאתם חושבים. רובם המוחץ של החיילים המשתתפים בפעולות חילוץ סטייל טאבה אלו קצינים של היחידה, אנשי קבע ומילואימניקים, הכוח הסדיר בפעולות חילוץ והצלה שכאלו הוא מזערי. מעבר לכך יש להוסיף שיחידת החילוץ של פקע"ר היא לא יותר מיחידה לחילוץ גופות בגלל הזמן הארוך יחסית הנדרש להתארגנותם שנעשית בגיוסי חירום מעכשיו לעכשיו של אנשי מילואים, מדובר בפרק זמן של כשעתיים לפחות. למה יחידה לחילוץ גופות? כיום במדינת ישראל המענה הראשוני לכל אירוע חילוץ מכל סוג ניתן ע"י שרותי הכבאות וההצלה (שמצויידים אגב כיום בציוד שבפקע"ר יכולים רק לפנטז עליו). בכל האסונות הזכורים לי במיוחד מקרוב כמו קריסת הגג בבית הספר מקיף ו בבאר שבע לפני כ6 שנים אם זכרוני אינו מטעני פקע"ר הגיעו הרבה אחרי שחולץ הלכוד היחידי שהיה בחיים ע"י מכבי אש, לאחר ההגעה שלהם, 200 חיילים ישבו בחצר בית הספר ושתו מים מבלי להשתתף פעולה למעט בודדים. באסון ורסאי חולצו 400 לכודים ופצועים מהריסות המבנה ע"י כוחות גדולים מאוד של כיבוי אש מאזור ירושלים וכל אזור גוש דן שהגיעו לתגבר, פקע"ר הגיעו 3 וחצי שעות אחרי והוציאו משם 3 גופות (מה שלא מנע מהם אגב לזקוף לזכותם את הקרדיט על הפעולה שהם בכלל לא עשו) לפני ימים מספר, בטאבה, עד שנכנסו אנשי פקע"ר לטאבה (ושלא יספרו לכם סיפורים, הם נכנסו אחרי 5 שעות ולא אחרי 45 דקות) כוחות כיבוי האש של אילת וכוחות כיבוי נוספים שהוטסו במיוחד ממרכז הארץ פעלו במקום האירוע וחילצו לכודים הרבה לפני שפקע"ר הגיעו לשם. היום נמצאים שם אנשי פקע"ר עושים עבודה של תאילנדים לפרק בית מלון שלם ולהוציא ממנו אנשים מרוסקים.... אז מי שמחפש את הריגוש של חילוץ לכודים, שיילך להתנדב במכבי אש, בפקע"ר הוא מקסימום יחלץ גופות במילואים.

למעלה