שאלה על מוסריות...

dudusch

New member
יש לי איזו תחושה

שקשר יזיזותי מהווה מעין "רשת ביטחון"... ללכת עם ולהרגיש בלי (או להיפך). מה עושים עם חבר? מדברים, מתפנקים, נשענים כשצריך, עושים אהבה וכו'. מה עושים עם ידיד? אפשר לעשות כמעט הכל חוץ מאהבה. מה עושים עם יזיז? אם עם ידיד נפגשים לדיון, עם יזיז נפגשים ל... לכן אם יש ידידים ויש יזיזים איפשהו יכול להיות מצב בו הרצון בחבר לו צריך להתחייב, לדאוג וכל השאר יורד (אם אפשר לקבל הכל בלי "לשלם" למה לא?). אני לא אומר שהמצב הזה נכון לכולם אבל אם יש לך ידיד מדהים, תחפשי בחבר שיהיה לפחות ככה. ואם יש לך יזיז
תחפשי שהחבר שלך יהיה לפחות כמוהו (אחרת למה להתפשר?) וכך יוצא שאת שופטת ומסננת את הדייטים שלך. **אמרתי "את" לצורך הנוחות בלבד...

נימשון

New member
../images/Emo31.gif לא מסכימה בכלל../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

בתור אחת שהתנסתה בקשר של
וידידים יש לי בלי סוף אני יכולה להגיד לך בצורה חד משמעית שזה לא תחליף לזוגיות
ולך חביבתי אני אומר רק דבר אחד: הזדייני היום כי מי יודע מה יביא לו המחר...

אכן שירה ענוגה

הזדייני היום כי מי יודע מה יביא לו המחר... זה שורה מפואמה של קיטס או ביירון

כשמך כן את../images/Emo3.gif

לא שאין אמת אבל עדיין מצחיק אותי המשפט.
הזדייני היום
כי מי יודע מה יביא מחר
.
אם נותנת עצה לבתה המתבגרת.
משפט פתיחה בבאר.
ההסבר המילוני למונח "קארפה דיאם". ...וכן הלאה.

איוס

New member
אהבתי ../images/Emo127.gif שנון מאד...

הבחור הזה בשבילי הוא ידיד/חבר/יזיז/אח הכל החברות בנינו מדהימה ואנחנו מרגישים חופשי לדבר על הכל ולעשות הכל בחיים. אבל הוא אף פעם לא יהיה תחליף לזוגיות. אנחנו גם יודעים לעשות PAUSE ביחסים שלנו אם למישהו מאיתנו יש משהו. ובינתיים זה אחלה.

dudusch

New member
אם זה אחלה

ויש לכם קשר מדהים והכל טוב, אתם יודעים לעשות את ההפסקות כראוי, מה בעצם הדילמה? מעצם העלאת הנושא וחיפוש דיעות נראה לי (ואולי אני טועה לחלוטין) שהקול הקטן בירכתי המוח מפטפט ואומר שיש דברים בג'ו...

איוס

New member
ברור שהקול שם

אחרת לא היתי פה נכון? עם כל האידיליה רציתי לקבל את דעתם של אחרים לגבי המצב כי אולי זה לא כל כך מושלם כמו שאני חושבת אולי אני גורמת לעצמי לחשוב שהכל מושלם כשזה ממש ממש לא. אני יודעת, חשבתי שהתשובות שלכם יעזרו לי להחליט והאמת שחלקם הצליחו לעשות משהו.

sh53

New member
אם הקשר איתו מדהים ופשוט נפלא

למה לא לנסות להפוך את היזיזות איתו למשהו יותר רציני? למה רק ליזיזות? ניסית פעם? העלית את הנושא בפניו?

D a p h n e

New member
למה את בעצם שואלת

על פניו - אחרי שראיתי את התשובות שלך למה שנשאל - נראה לא נראה לי שיש כאן "בעיה מוסרית". אם שניכם לא מצפים האחד מהשני ליותר ממש האתם מוכנים.... ואם אתם "מפסיקים" כשלאחד יש מישהו/י חדש/ה.... אבל - מאיפה באה השאלה שלך? רק את יכולה לקבוע מה טוב עבורך.....ואם את לא מרגישה בטוחה בדרך....אז אולי הבעיה היא כאן?!.....? שיהיה יום טוב

למה לא?

הרי בעצמך אמרת שיש לך יזיז אחד. אני חושבת שעדיף שיהיה לך יזיז קבוע, מאשר שתצטרכי לספק את עצמך ולשכב עם אחרים בפגישה ראשונה. אם הוא מודע לעובדה שאתם רק מקיימים יחסים פיזיים ולא יותר מזה, אני לא רואה בזה שום דבר פסול. את הרי לא נמצאת איתו ברגע שיש לך חבר, אלא את פונה אליו כשאת נמצאת ב"מחלקת הרווקים". לפעמים חבר טוב יכול להרגיע לא רק מבחינה רגשית, ואין שום דבר רע בזה. חוץ מזה העובדה שבחרת בו כיזיז מראה שאת מתייחסת לנושא ברצינות. אחרי הכל בחרת מישהו שאת סומכת עליו ובוטחת בו, וזה הדבר הכי חשוב בכל הסיפור הזה. אני לא רוצה לבאס אבל אף אחד לא מבטיח לך שתמצאי את האחד, ולכן בזמן החיפושים אפשר גם להינות קצת. את יודעת שאומרים שהמתח המיני בין חברים הכי טובים קורס בסופו של דבר, והם הופכים לזוג. ואם תחשבי על זה טוב אז הרי את בוטחת בו, ובטח גם אוהבת אותו. חוץ מזה כנראה יש לכם סקס טוב, אם את ממשיכה בזה, אז למה שלא תנסו להפוך את זה לקשר רציני? הרי מערכות יחסים טובות וחזקות ביותר בדרך כלל ניתן למצוא אותן בין אנשים שהיו ידידים טובים או החברים הכי טובים. את הרי נמשכת אליו אם את מסכימה לשכב איתו, אז למה לא להפוך את זה למשהו רציני יותר? ומי יודע אולי אותו אחד שאת מחפשת כל כך רחוק, נמצא הרבה יותר קרוב ממה שאת חושבת. אשמח אם תגיבי.

איוס

New member
אחלה תשובה יוליה אבל...

כמו שציינתי לפני כן אין סיכוי שאנחנו נהיה זוג מאחר ואנחנו חושבים אחרת על העתיד. אבל מעבר לזה צדקת בהכל בקשר החזק, ברגשות בצורך שלי בו בהכל.

noa135

New member
קודם כל אם הוא יודע שהוא על תקן

היזיז שלך.בצורה זמנית-אז זה באמת לא פוגע וזה אחלה. מעבר לזה..מבחינה כללית ומוסרית: לפני שנה /שנה וחצי הייתי אומרת לך שזה לא יפה,איך אני מעזה, ולמה לכל הרוחות את חושבת שזה נורמלי.... ..אבל: בשנה האחרונה הבנתי,שכל אחד צריך לדאוג לתחת של עצמו (סליחה על הביטוי) ולעשות בדיוק מה שהוא רוצה וחושב. אם בא לך עליו ,אז קפצי עליו ותישארי איתו. מה זה "לא מוסרי"?סתם מושגים שאנשים שחושבים את עצמם לעליטה, המציאו. לכי על זה..אל תחשבי יותר מדי..

pinchi25

New member
;-מוסרי בהחלט, אבל שלא יהיה טוב מדי

אז יהיה לך קשה למצוא מישהו. תשווי ביניהם כל הזמן ותתגעגעי ליזיז. מנסיון..

איוס אני לא תומכת אבל יש מצב להבנה

תיראי באופן עירוני אני בכלל נגד סקס בפגישה ראשונה... היום קשה מאוד להבין את הבחורים, כי אם יש בנינו עוד בנות תמימות שלא מתמסרות בקלות אז עם משחקים לנו את המשחק של אני יכול... ויכול... ובלהה בלהה.. מה שאני בעצם אומרת על תעשי מעצמך צחוק ותישמרי על מורל גבוהה אל תיתמסרי בקלות גם לא לאותו ידיד, וזה כחולשה בגלל אותו בחור\ עם את הואבת את מה שאת ושה עם הידיד/יזיז שלך וזה לא מפריע לך זה לא משנה מה אומרים אחריים ....ככלל את לא כלבה ולא משנה מה תעשי תעלי לעצמך את המורל ותחייכי לחיים עד כאן מקווה שעזרתי לך תמיד לשרותך טלילה המלאכית

למעלה