שאלה על הוצאת חשבוניות ב EBAY

Patren

New member
שאלה על הוצאת חשבוניות ב EBAY

אומנם שאלתי וקיבלתי תשובה, אך עדיין לא הבנתי כיצד העניין עובד, ואני מעוניין להמנע מלעבור על החוק - אני אתייעץ עם הרוא"ח שלי אבל רציתי לדעת קודם האם זה אפשרי וכיצד עובדים - ביצעתי מכירה של 10 מוצרים בעלות 10 דולר למכירה כיום יש לי חשבוניות של עוסק מורשה לצורך העניין "משה - אלקטרוניקה" והחשבוניות שאני מוציא הם ידניות ובעברית 1.כיצד הלקוח מקבל חשבונית? 2.אם הלקוח מקבל מ EBAY חשבונית באיזה צורה האם אני צריך לצרף בנוסף חשבונית למשלוח החבילה? 3.האם אני מוסיף מע"מ? 4.האם אני יכול להוציא חשבונית מרוכזת בארץ על מנת לחסוך בחשבוניות מיותרות ועבודה נוספת של הרוא"ח שלי = עוד כסף עבור ראיית חשבון תודה מראש ושבת שלום

ozitex

New member
תשובות

ראשית, חשבונית איביי אינה חשבונית מס מוכרת בישראל ואינה לשימוש הקשור בניהול ספרים. זאת על מנת להבהיר את העניין. חשבונית איביי מופקת על מנת לאפשר לקונה לראות את כל רכישתו החל מהפריט, הסכום אותו הוא מתבקש לשלם , סכום המשלוח, אפשרות ביטוח אם יש והערות אחרות אם יש. לעניין חשבוניות מס בישראל שמוצאות על ידי עוסק מורשה. 1.אתה לא חייב לשלוח ללקוח בחו"ל את החשבונית. החשבונית ממילא בעברית ואין בה שימוש מעשי ללקוח בחו"ל. אם הלקוח דורש חשבונית אתה יכול להדפיס במחשב שלך חשבונית "מקבילה" לזאת שהוצאת מפנקס החשבוניות שלך, עם אותו מספר ואותם פרטים ולצרף אותה למשלוח. 2.ראה תשובתי לעיל. 3.אתה לא מוסיף מע" למכיות לחו"ל. יש פטור ממע"מ על מכירות לחו"ל ולכן אתה מסמן בשורת המע"מ- 0 4.אתה יכול להוציא חשבונית מס מרוכזת על מספר מכירות אולם אם אני לא טועה יש הגבלה בסכום ריכוז שכזה לחשבונית אחת, פעם זה היה 2000 ש"ח אבל יתכן והיום זה יותר. בדוק עם רואה החשבון שלך.

Patren

New member
תודה, רבה רבה

כלומר החשבונית של EBAY זה בעצם לצורך "סיכום העסקה" לא נהוג בד"כ לשלוח ללקוח חשבונית עם המוצר שהם רכשו?! שוב המון תודה, השכלתה אותי המון

למעלה