שאלה על בריאות כלב...

misty10

New member
שאלה על בריאות כלב...

גיליתי שלכלב שלי לפעמים יורד דם כשהוא משתין...
לקחתי אותו לבדיקה והוטרינר החליט שיש דלקת במעיים, בנוסף אספתי שתן ובבדיקה יצא שיש לו חלבונים בשתן.
הרופא ממליץ לעבור למזון בריאותי, ונתן אנטיביוטיקה לגבי הבעיה במעיים...
אולם לא המליץ על שום טיפול נוסף, שזה נראה לי חשוד כי בטח הוא חושב שאני אקנה אצלו את האוכל הזה.
הייתי רוצה לדעת אם יש טיפול לעניין, ואם כן מהו.
בנוסף האם המזון הזה באמת משפיע על איכות חייו של הכלב במצב הזה?
אם צריך עוד פרטים אשמח לספק אותם
תודה על כל תשובה.

misty10

New member
בנוסף רציתי לשאול

משהו שהוטרינר לא כל כך ידע איך להתייחס לזה, למרות שהוא ראה את זה מול העיניים שלו...
פתאום הכלב שלי מתנשף... כאילו הוא צריך להוציא משהו מהנחיריים או מהגרון, הרופא בדק ואמר שהוא לא רואה כלום. (זה התחיל אחרי שעברנו דירה מעיר אחת לעיר אחרת... בדירה הקודמת לא היה חצר וכיום יש לכלבלב שלי חצר גדולה להסתובב בה...)

תשובה

הי
לטעמי (ואפילו התיעצתי כאן עם ד"ר אודי במרפאה) - הכי הגיוני שלא הבנת נכון את כוונתו של הוטרינר
ומכיוון שכך - אני מציע לפנות אליו שוב ולבקש הסבר מפורט יותר
אם אכן יש דלקת בדרכי השתן (מה שבהחלט ייתכן ומתאים לתיאור - וגם לטיפול) - אז מזון רפואי (שבאמת קונים אצל וטרינר) זה חלק מהטיפול. זה חשוב כדי לשלוט בחומציות של השתן וכך גם לפתור את הדלקת וגם למנוע היווצרות אבנים בשלפוחית
3 שאלות קטנות:
1. האם הוטרינר הזכיר מעורבות של הפרוסטטה?
2. האם הכלב מסורס?
3. האם בוצעה בדיקת אולטראסאונד?

אם לא צדקנו ואכן הוטרינר שלך התייחס לדלקת מעיים במקום לדלקת בדרכי השתן - אפשר לשקול קבלת חוות דעת נוספת בעניין
ולגבי ההתעטשויות/שיעולים/השתנקויות - יכול להיות שזה לא משהו משמעותי ולכן הוטרינר לא התייחס לכך. שוב - ממליץ לשאול ישירות אותו בתור מי שראה את זה. מכאן יהיה מאד קשה לעזור לך
בהצלחה
ארז

misty10

New member
תודה רבה על ההברות

אני אכן יחזור לרופא לשאול אותו.
התשובות:
1. לא
2. לא
3. לא
נעשתה בדיקת צואה ושתן
לגבי ההשתנקות זה התחיל כשעברנו דירה (לפני יותר משנה וחצי, בבדיקה אצל הוטרינר הוא לא ראה דבר ואמר שדרכי הנשימה פתוחות ולמרות שהכלבלב השתנק לידו, הוא בדקת אותו קרוב לזמן התקפת השתנקות, הוא לא מצא דבר.

אז בכלב לא מסורס

כשיש דם בשתן - חשוב לבדוק את מצב הפרוסטטה. לרוב גם באולטראסאונד. זה בהחלט יכול להיות קשור לשם
בן כמה הוא?

משמעות הסירוס

או היעדרו, כמובן.
כמו שארז אומר - תתכן דלקת של הערמונית (פרוסטטה) שצריכה התייחסות.

בכל מקרה דלקת דרכי השתן בכלב שאיננו מסורס מוגדרת בספרות מראש כדלקת מורכבת, ולא כדלקת פשוטה. יש להתייחס לכך בעת הטיפול.
אסף

מזון רפואי

הי ארז,
האם בכל מקרה של דלקת בדרכי שתן אתה ממליץ על מזון רפואי ? האם יש לך שיקולים של חומיצות השתן, מציאות של קריסטלים וכד' ?
השאלה כמובן נובעת מההגיון בשתי הבחירות...
אסף

הי אסף

אתה צודק - לא בכל מקרה אני נותן מזון. פשוט ניסיתי לחבר את הפאזל של הנתונים שנכתבו כאן ולהבין איך זה יכול להסתדר לנו בתור תיאור מקרה הגיוני

למעלה