שאלה על אומגה 3 והאם שיניתן מוצרי טיפוח שלכן?

שאלה על אומגה 3 והאם שיניתן מוצרי טיפוח שלכן?

הי, כדי לא לחשוב על ההכתמות מאתמול רוצה לשאול מתי כדאי להתחיל ליטול אומגה 3, קראתי שיש גישה שמרנית שאומרת רק אחרי השליש הראשון ויש כאלה לפני. בכל אופן שמעתי על כל החברות המוכרות שהן לא מקררות את המוצר שעומד על המדפים כמובן גם ללא קירור ושלא נדבר על שאריות כספית. הפנו את תשומת ליבי לחברה שכן מקררת אך היא חברה יחסית חדשה נמצאת בגליל-במה אתן משתמשות? ושאלה לגבי מוצרי טיפוח במסגרת שינויים להריון ראיתי שיש במוצרים שלי כל מיני דברים שלא מומלץ למרוח פרבנים למיניהם וכו' חשבתי לעבור למוצרים שבעבר השתמשתי -לבידו ,מה דעתכן?האם מישהי שינתה את שגרת הטיפוח שלה -ידוע לי שויטמין a על נגזרותיו אסור,

giraffelle

New member
יש אומגה 3 בלי מתכות כבדות

של כמה חברות. לגבי קירור לא הייתי דואגת - למה שדבר כזה יהיה צריך קירור? זה לא משהו רגיש. רק תקפידי לקנות בבית מרקחת מסודר, שאפשר לסמוך על תנאי האחסון בו.

בדיוק רציתי לשאול על אומגה 3

רציתי לדעת מי כן לוקחת?ושל איזו חברה? אני לא אוכלת בכלל דגים והבנתי שאומגה 3 חיונית לעובר

אומגה 3

החברה בגליל - שמה אומגה גליל, היא "חברה" של איש אחד - גיא בן צבי, אשר מרצה ומטיף לצריכת אומגה 3 מהחי (לעומת מהצומח) וכזו שנשמרת בקירור. האם כל החברות שמייצרות אומגה 3 עובדות עלינו בכך שהאומגה שלהם נשמרת שלא בקירור, ורק החברה שגיא מביא את מוצריה נספגת טוב בגוף? מצד אחד קשה להאמין, מצד שני - לכי תדעי. בכל מקרה - רוב מוצרי אומגה 3 שנמכרים בבתי המרקחת השונים, מלבד אומגה 3 מהחי (ועל פי גיא בן צבי, יעילותה פחותה ואפילו מזיקה במקרים מסויימים), לא נשמרים בקירור. מה שחשוב לבדוק - שהמוצר ארוז בקופסא אטומה לאור ועדיף בזכוכית ולא פלסטיק (כך שבבטן האוניה המוצר מוגן). כדאי לרכוש מחברות טובות ומוכרות, ובבית מרקחת אמינים. לגבי כספית - אם המוצר איכותית, היצרן דואג להשתמש בדגים קטנים שמקורים באיזורים מופחתי כספית. לגבי פרבנים - לאחרונה אני שיניתי את מוצרי הטיפוח עד כמה שיכולתי, למוצרים ללא sls וללא פרבנים, גם לי וגם לילדים. לא חושבת שיש סכנה בהריון, אבל מעדיפה לאורך זמן להמנע מהחומרים שיש בהם סיכון לסרטן / אלרגיות. ויטמין a אסור במינונים גבוהים. לא יקרה כלום אם תשתמשי בקרם שמכיל כמות רגילה של הויטמין.

אני לוקחת אומגה 3 ממקורות צמחיים

נראה לי שהתחלתי מתישהו בשליש הראשון. אני גרה בחו"ל אז זה לא עוזר מה הסוג שאני לוקחת. לא שיניתי את הקרמים שלי. כמו שאמרו לפני, הכמויות של ויטמין A בקרמים זניחה כך שלא נראה לי אמורה להיות בעיה עם זה.

מוצרי טיפוח - זהירות ארוך

לפני כמה שנים (חמש ליתר דיוק), כשנכנסתי להריון בפעם הקודמת, עבדתי בחברה שמייצרת קוסמטיקה טבעית וקיבלתי שם אינספור הטפות על שימוש במוצרי טיפוח למיניהם בזמן הריון בשורה התחתונה - כל הקרמים בלי יוצא מן הכלל, זולים, יקרים, קרם ידים, קרם רגליים, קרם פנים, קרם גוף, קרם נגד סימני מתיחה (שבעיני הוא מתיחה אחת גדולה) וכו'... מיוצרים על פי אותה נוסחא בדיוק עם שינויים פה ושם (בעיקר בבושם שלהם). היום יש יותר ויותר מודעות ויותר קל למצוא מוצרים "טבעיים", "אורגניים" בלי משמרים ובלי פרבנים. העניין הוא שהרבה פעמים משתמשים בשמנים אתריים שהם אסורים בהריון (לא יודעת למה - זאת עוד אחת מההטפות שהבוסית שלי מיהרה להטיף לי). אבל למה לעצור רק בקרמים? מה עם כל הסבונים והשמפויים למיניהם. שם יש חומר שנקרא סודיום לאורט סולפאט הידוע גם כ- SLS. זה החומר שמייצר את הקצף בסבון והוא מסרטן (כמה מפתיע). נחשי מה? - הוא נמצא בכווווול הסבונים חוץ מאלה שכתוב עליהם במפורש "אינו מכיל SLS" ועולים הון בשביל בקבוק דוגמית. אגב, מילה לגבי שמן תינוקות - אחד הדברים היותר מזעזעים שהמציאו (ועוד לתינוקות....). זה וגם הווזלין, כן ההוא שלפעמים אנחנו מורחים על השפתיים כי יבש
, עשויים מנפט (!!) טוב, אני יכולה להמשיך ככה עד כלות הנשמה בקיצור - ממליצה לך לעזוב את מוצרי הטיפוח לחלוטין, להפסיק לאכול בשר וגם חלב, ואולי בכלל. ואני גם חושבת שלנשום זה לא כזה רעיון טוב, כי תכלס לחיות זה מסרטן - ושמעתי שלא משנה מה עושים, גם מתים מזה בסוף.
ועכשיו ברצינות - בהריון הראשון שלי התחרפנתי. נמנעתי כמעט מכל דבר שהעלה בי איזשהו חשד, אפילו הקטן ביותר. זה כשלעצמו לא בריא לעובר. אז אני אומרת, קחי נשימה עמוקה ועזבי את כל מה שאומרים לך. אם יש משהו שמעלה בך תהיות, תשאלי את הרופא. אני בטוחה שהוא לא יסתיר ממך כלום. בהצלחה

היום שמפו נטול sls ופרבנים לא כ"כ יקר

יש שמפו ב 20 / 30 ש"ח ל 500 מ"ל. יש ליינים חדשים של מוצרי תנוקות שלא מכילים את החומרים הנ"ל, ואמנם קצת יותר יקרים מאחרים, אבל בשביל בקבוק שמפו שמחזיק שלושה-ארבעה חודשים, עוד 10 ש"ח... שמן תנוקות - מזמן ידוע שזמן תנוקות לא בריא, וממליצים להשתמש בבלנאום או בדומיו, ולא במוצר שנקרא "שמן תנוקות". אני לא בעד להתחרפן בהריון, אבל בהחלט בגישה שאם יש תחליפים טובים, כדאי לאמץ אותם בחיי היום-יום, ובעיקר לתינוקות ופעוטות.

או, בחורה כלבבי!

האמת היא שאני כבר לא יודעת עד כמה השתנו המחירים בארבע שנים האחרונות, כי מאז שהגדול נולד אני שולחת רק את הבעלול לקניות כדי לחסוך בעלויות. תתפלאי לשמוע כמה שהתקציב שלנו גדל מאז. לא יאמן שסל קניות של 500-700 ש"ח אפשר לצמצם בכזאת קלות ל- 200-400 ש"ח
לגבי המוצרים של התינוקות - הרי ברור שהם עולים יותר, כי להדפיס את המילה BABY על האריזה עולה הרבה יותר!!!
אבל אם לסכם, אז בהחלט שווה לרסן את ההתחרפנות (אם זה אפשרי)

אני לא חושבת שזו התחרפנות

עבור הילד שלי אם אשים לו יום אחד אפילו סבון עם SLS ופרבנים- הוא יחטוף התקף אטופיק דרמטיטיס מזעזע. לא שוה לי את ההפרש של 10 ש"ח בין הסבונים. (מה גם שהקרם לאטופיק יעלה לי יותר...)

גם אני לא חושבת שזו התחרפנות

מה שהתכוונתי זה שכל אחד צריך לעשות את השיקולים שלו למה פרופורציונאלי ומה לא. אני לא חושבת שאם את מונעת מהילדים שלך משהו שמזיק להם, זה בגדר התחרפנות. מי כמוני יודעת - גם אני מעדיפה לקנות בכל שבוע קרטון של חלב שקדים שעולה פי 3 או 4 מקרטון של חלב רגיל. כי חוץ מהכאבים והמחלות שהבן שלי יפתח מחשיפה לחלב - הקרטון הזה עולה הרבה פחות מחופש מחלה מהעבודה על התקופה שאני אצטרך לבלות איתו עד להחלמה (שלא לדבר על כאב הלב). ולכן אומרת שכל אחת צריכה לחיות את החיים על פי מה שמתאים לה ולא לתת לפחדים והחששות לשלוט בחייה. כל עוד יש לי יכולת, אני אתן את הכי טוב שאני יכולה לי, לבן שלי ולמשפחה שלי ואם לא יהיה לי אני אעשה את הכי טוב שאני יכולה בהתאם לאמצעים שלי (ואני לא מדברת רק על אמצעים כלכליים). והכי הכי חשוב - לעשות הכל בחיוך, כי אם אני לא אחייך, אף אחד לא יעשה את זה עבורי. אגב, גם הבן שלי מתרחץ בסבונים ללא SLS. הכוונה הייתה להדגיש, תוך קריצה מבודחת כמובן, שהיום לצערינו, לאן שלא נסתכל, נמצא איזה חומר מזעזע כזה או אחר

קיבלת הטפות

אבל הן לא מדוייקות.. שמנים אתרים לא אסורים בהריון. כמובן שלא כל דבר מותר ולא בכל צורה אבל זה לא חד וחלק כמו שהראת עלות מוצרי תינוקות ללא SLS היא כבר ממש נמוכה- אני קונה סבון ב-29 ש"ח ומספיק לי ל-2 ילדים+לי למשלך חודש וחצי. לתינוק אחד זה יס]יק ל-3 חודשים. אותו מחיר שמפו.... משחת החתלה קניתי כשליאת נולדה (היא אוטוטו בת 8 חודשים) ואנישמה רק כשאדום. משחה ללא SLS עלתה לי 35 ש"ח

ברור שלא כולן מדוייקות

כי הבוסית שלי הייתה יותר היסטרית ממני לגבי העלויות - טוב, כבר כמה שנים טובות אני לא מטופלת בתינוק, אז אני כבר לא בקיאה בזה... אז, כשהמונסטר היה רק מונסטרון, המחירים היו בלתי אפשריים אבל עוד מעט...

solgar1

New member
אומגה 3

שלום רב, אין נחיצות בקרור של מוצרי אומגה 3 מאחר וקפסול המוצר שומר מפני חמצון חומצות השומן החיוניות. הדבר נכון כל עוד המוצר מאוחסן בטמפרטורת החדר ובמקום חשוך ויבש. לגבי תכולת כספית באומגה 3 מדגים מומלץ להשתמש באומגה 3 המופקת מדגים קטנים בלבד שבתקופת חייהם הקצרה אינם מספיקים לצבור כספית בגופם. תוכלי למצוא מספר מוצרי אומגה 3 כאלו בחברת סולגאר-סופהרב. מוצרים אלו עוברים גם אנליזות מחמירות המבטיחות את עמידתם של המוצרים בתקנים המתאימים. חוץ מזה עבור נשים בהיריון המרכיב החשוב הינו ה- DHA ותוכלי למצוא לפחות שני מוצרים מבטיחים בתחום: DHA ממקור צמחי של חברת סולגאר ואומגה D3 - 9 חודשים של סופהרב. המוצר הראשון מופק מאצות ים והינו צמחי לחלוטין והמוצר השני מופק מדגי מים קטנים ועמוקים ומכיל גם ויטמין D3. 2 הפורמולות חיוניות לבריאות העובר והאם. שירי מיטל - צוות סולגאר

part 21

New member
אני בכלל קראתי שיש תביעה יצוגית

על כל החברות שמשווקות אומגה 3, המליצו לי באמת לקחת את זה המופק מין הצומח. שמן מרווה מרושתת. בכל מקרה, כרגע אני לא לוקחת את האומגה 3 כי התקשרתי גם למשרד הבריאות והם לא נותנים המלצה או דיסהמלצה.

solgar1

New member
מקום חשוך ויבש

מקום שבו אין חשיפה מוגזמת לאור הפוגע בחומצות השומן וכמובן שאינו לח באופן מוגזם. לא ארון באמבטיה ולא ליד החלון. כן ארון סגור בחדר השינה או ארון במטבח הרחוק מתנור, מיקרוגל וכיוב'... שירי מיטל - צוות סולגאר

solgar1

New member
מקומות אחסון

תאורת ניאונים אינה אור שמש מבחינת נזקי החמצון ותוספי תזונה אינם מוחזקים בחלון הראווה... מלבד זאת יש הרבה נקודות מכירה וניתן לבחור את אלו שתנאי האחסון שלהם נראים לך הכי מיטביים. אין ולא ניתן לייצר אחריות על תנאי האחסון של חנויות באופן שלם ומלא. אבל הבחירה הינה חופשית היכן לקנות. הדבר הזה נכון לגבי כל דבר הנכנס אלינו לגוף, מוצרי מזון בעיקר ולא רק תוספי תזונה.. שירי מיטל - צוות סולגאר

למעלה