שאלה עד השקיית דשא ועל דשא צהוב

ל ו ל י ת

New member
שאלה עד השקיית דשא ועל דשא צהוב../images/Emo10.gif

האם עדיף או נכון יותר להשקות דשא עם ממטרות או עם צינור? האם השקייתו בצינור עלולה להציף אותו ואז זה מסוכן? ודשא צהב: נהיולנו אזורים בדשא צהובים. אני חוששת שזה בלתי הפיך? האם זהתוצאה של השקיה לא מספיקה או של חוסר שמש עקב כיסוח לא מספיק? והכי חשוב: האם זה הפיך? ומה עושים?
 

tal100003

New member
ממטרות או צינור

לא ממולץ להשקות דשא עם צינור דבר ראשון זוהי צורת השקייה מאוד בזבזנית דבר שני אין אחידות בהשקיה דבר החשוב לצמיחה שווה של הדשא. בקשר לחלקים צהובים בדשא נסי לדשן בדשן מסוג 20*20*20 ותראי את הדשא מגיב
 

לארי

New member
דשא: ../images/Emo42.gif

דשא צהוב: אחת הסיבות לאזורים צהובים בדשא הינה השקייה לא נכונה, קרי מים אינם מגיעים בצורה שווה לכל משטח הדשא. הדרך לבדוק זאת היא לשים כלי קיבול שהוא הן על מרכז האזור הצהוב והן על מרכז האזור ה- ירוק. להפעיל השקייה ואז לראות: במידה וכמות המים זהה בשני האזורים- זו לא בעיית השקייה. במידה והדבר שונה- יש לבדוק מיקום וכיוון המתזים. צריך לבדוק האם תדירות הכיסוח של בדשא שלך מתאימה לזן שברשותך. וכמובן לראות האם לאזורים הצהובים מגיע אור השמש.
לארי
 

link

New member
כתם צהוב

האם הכתם קבוע בגודלו או שהוא גדל? ראשית יש לשלול מזיקים האם יש ציפורים שבאות לאכול מהדשא? האם יש פעילות של עשי לילה בערב על הדשא. האם לאחר השקיה ניתן לראות זחלים בורחים (פרודניה) האם יש חלזונות.חשופיות (חלזונות "בלי בית")? אם התשובות שליליות אזי הבעיה של השקיה/דישון/דילול. אנה השיבי ואז נמשיך.
 
דשא

כמובן עם ממטרות. אין סכנה של עודפי מים כי שורשי הדשא תופסים רק כ 5 ס"מ בעומק האדמה, והמים המושקים מחלחלים לעומק. אזורים צהובים יכולים לנבוע מהשקיה חסרה, או ממחלות עלים בדשא, או בהחלט ממדרך חזק, אם האדמה נדחסה באזור ההוא, זו הסיבה. יכול להיות עקב כיסוח לא נכון. הפיך, בהחלט. אחד הדברים שהכי עוזרים - לפזר אדמה על החלקה, אפילו אם לא רואים ירוק כלל, ומשקים. הרבה. וכן - פיזור סטרטר - הוא דשן המחדש מדשאות. הדשא יפרוץ מבעד לאדמה המכסה אותו ירוק וחדש.
 

ל ו ל י ת

New member
תודה על התשובות ושאלה:

יצא לי לראות לא פעם חשופיות מטיילות להן על השביל שבין הדשאים. היתכן שזה קשור לכתמים הצהובים? לפזר אדמה על הצהב? ואז להשקות? הדשא מקבל מידי פעם פיזור של שכחתי איך קוראים לזה דזיקטול אולי? פעם אחרונה נתנו לו דזיקטול לפני שלושה שבועות.
 

Joe3

New member
חלזונות וחשופיות

כנגדם יש לפזר מתזון של אקו גן שמעתי גם על תכשיר שנקרא חלזומט אך אין לי נסיון איתו. אם שללת מזיקים (התשובות לכל השאלות שנשאלת הן שליליות) אזי יש לבדוק בעיות השקיה (לפי המלצות של לארי) בשירשור ההודעה. אם גם זה לא יצליח נעבור לבעית דילול.
 

בועז ד

New member
השקיית דשא-שאלה../images/Emo35.gif

לחברי הפורום שלום: אשמח אם תוכלו להפריך/לאמת את הטענה הבא השקיית דשא בשעות היום עשויה לפגוע בדשא? הסיבה: קרני השמש והמים גורמים לדשא "כוויות" האם הטענה הזו נכונה או לא? הערה: בלי קשר לדעתי מומלץ וחובה להשקות בלילה ולא ביום. הסיבות לכך רבות,בין אם התחשבות במצב משק המים בישראל,התאדות מוגברת ביום לעומת הלילה ועוד בועז
 

link

New member
השקית דשא

קודם כל תודה לך על העדכונים השבועיים של מזג האוויר, איני מתחיל את השבוע בלעדיהם. לגבי הדשא, טענותיך נכונות מלבד אחת. לא רצוי להשקות גם בלילה מכיוון שזה גורם ללחות במשך הלילה שמהווה משיכה לחרקים והתפתחות של מחלות למינהן. לכן כדאי מאוד להשקות לפנות בוקר בשעות 4-5 (אין ברירה צריך מחשב השקיה).
 
למעלה