שאלה מתמטית פשוטה - אבל קריטית.

מצב
הנושא נעול.

mobyboy

New member

אם כתוב שמניה עשתה בשנה מסוימת 20%, האם הכוונה היא: א - סכום התשואות היומיות שווה 20 ב - אם מישהו היה שם סכום כלשהו בתחילת השנה , היה מגיע לרווח של 20% בסוף השנה כי שמתי לב שזה ממש לא אותו הדבר. אם התשובה היא א, הרי שזה יכול להיגמר גם בהפסד. דוגמה: התשואות היו: (מימין לשמאל) 5% , 50% , 10% , -45% => סך הכל 20% אם מישהו השקיע 100 שח הוא מסיים עם 95.28 לפי החישוב שלי (כמובן בלי לקחת עמלות ומיסוי) אני צודק?

הדסו^ש

New member
ב'

אם כתוב שמניה עשתה בשנה מסוימת 20%, האם הכוונה היא: א - סכום התשואות היומיות שווה 20 ב - אם מישהו היה שם סכום כלשהו בתחילת השנה , היה מגיע לרווח של 20% בסוף השנה כי שמתי לב שזה ממש לא אותו הדבר. אם התשובה היא א, הרי שזה יכול להיגמר גם בהפסד. דוגמה: התשואות היו: (מימין לשמאל) 5% , 50% , 10% , -45% => סך הכל 20% אם מישהו השקיע 100 שח הוא מסיים עם 95.28 לפי החישוב שלי (כמובן בלי לקחת עמלות ומיסוי) אני צודק?
ב'
אם אתה רוצה להגיע לזה דרך תשואות יומיות - בוודאי שלא מחברים את התשואות היומיות, אלא מכפילים אותן אחת בשניה.

mobyboy

New member
מה זאת אומרת אם אני רוצה?

ב'
אם אתה רוצה להגיע לזה דרך תשואות יומיות - בוודאי שלא מחברים את התשואות היומיות, אלא מכפילים אותן אחת בשניה.
השאלה שלי מה המספרים הללו באמת מייצגים ! ולא הבנתי מה הקשר למכפלה,

הדסו^ש

New member
זאת אומרת -

השאלה שלי מה המספרים הללו באמת מייצגים ! ולא הבנתי מה הקשר למכפלה,
זאת אומרת -
שאם נתונות לך תשואות יומיות של 5%, 50%, 10% ו- -45% - לא נכון לחבר אותן ל-20%, אלא להכפיל: 1.05 1.5 1.1 0.55 ואז התוצאה היא אכן 0.9528, כלומר הפסד של כ-4.7%. וכן, התשובה היא כמו שכתבו לך כאן שתשואה שנתית של 20% משמעותה ש-100 ש"ח מתחילת השנה "הפכו" ל-120 ש"ח בסוף השנה.

גיא חזן

New member
20% אומר ש...

20% אומר ש...
אם השקעת 100 שח בתחילת השנה אז בסופה אתה מחזיק 120 שח.

מצב
הנושא נעול.
למעלה