שאלה מעניינת - לייזר של צורב

שאלה מעניינת - לייזר של צורב

קראתי שקרן הלייזר שהצורב מפעיל כשהוא צורב CD-R היא 200 מעלות. וכשהלייזר מוחק דיסק CD-RW הוא מגיע עד ל-700 מעלות !. עכשיו האם לדעתכם אפשר לפרק את הלייזר שנמצא בצורב ולהפעיל אותו מחוץ לצורב כמו למשל להמיס איתו דברים? נשמע מעניין אבל האם זה אפשרי ?

frankthe

New member
לא יודע

אבל גם לא ממליץ. מנסיון דל שיש לי, ובחיים עושים טעויות
... פעם חלחבר שלי נתקע ה dvd. פירקתי את ה dvd, הוצאתי את הדיסק שנתקע שם, החזרתי הכל למקום אבל לפני שכיסיתי את ה dvd, הפעלתי אותו ללא המכסה שלו בכדי לראות האם המכשיר חוזר לפעולה כמו שהיה מקודם. התוצאה - קרן הלייזר של ה dvd סינוורה אותי ובמשך יום שלם כמעט סבלתי מכאבי עינים
. בקיצור - אולי הרעיון שלך נכון וניתן ליישום - אבל לא הייתי מיישם אותו. יש לי זוג עיניים אחד שאני חייב לשמור עליהם. כל טוב ושבוע טוב!

למזלך זה היה DVD

ולא DVD צורב לגבי הפגיעה בעיניים, אז כמובן שאסור להפעיל את זה מול העיניים, או אפילו מול חפץ שיכול לשקף בחזרה את הקרן צריך לחבוש משקפי מגן לפני שמתעסקים עם זה. אבל קודם כל צריך להבין איך עושים את זה כי הלייזר של הצורב לא רוצה לפעול בלי שיש דיסק בתוכו אי אפשר לתת הוראת צריבה בלי שיהיה דיסק בכונן למישהו יש רעיון ?

adia

New member
מי סיפר לך את השטויות האלה??

התכונה העיקרית של קרן לייזר זה שהיא לא יוצרת חום.אז תגיד לחבר שלך שלא יבלבל את המוח.הוא כנראה מושפע מסרטי מלחמת העולמות. התכונות של לייזר הם: 1.יכולת מירכוז גבוהה. 2.בעוצמות גבוהות מאוד(ובטח שלא בשימושי CD/DVD)יכולת חיתוך. 3.יכולת העברת כמות אינפורמציה גדולה בסיבים אופטיים. 4.יצירת הלוגרמות(מופעי לייזר). אז תתאר לעצמך שתהיה טפ' של 700 מעלות בכונן..

frankthe

New member
כנראה שאין!

בדיוק כמו שאין פיצוצים מחרישי אוזניים בחלל כמו שאתה רואה בסרטים של מד"ב (פשוט בחלל אין אויר ולכן אין אפשרות ליצור גלי קול. נכון מצחיק?) בקיצור - באסה לך
שיהיה לך שבוע טוב!

עם כל הכבוד לכולכם

ויש כבוד... קצת הבנה בצריבת דיסקים לא תזיק מדיה ריקה CD-R בנויה ממספר שכבות אחת מהן היא שכבת דיו. מה שהלייזר עושה זה מתמקד על נקודת דיו וממיס אותה כשהיא נמסה היא חודרת לתוך חריץ מיקרוסקופי בשכבת הפלסטיק שמסמל ביט - 0 ו-1 בשיטה הדיגיטלית. כמובן שהלייזר שבצורב מחמם, לא מדובר כאן על טכנולוגיה מגנטית לא מאמינים לי? כנסו לגוגל וחפשו בעצמכם ניסיתי לקבל מידע איך לעשות את זה אבל פשוט לא האמנתי שמישהו בכלל יגיד שלייזר לא יוצר חום הרי זאת בדיחה. לייזר זה אנרגיה ! אנרגיה יוצרת חום איך בדיוק הצורב עובד?? ולמה הדיסק יוצא חם אחרי צריבה? מה אתם חושבים? שהלייזר שבצורב פשוט "סתם מאיר" על הדיסק הריק וככה הקבצים שלכם נצרבים שם ? שימו לב לשם "צורב" - מה שאומר שמדובר על מכשיר ש"צורב" צריבה=כוויה אז לכו תלמדו קודם על דיסקים וצורבים לפני שאתם עונים

ברור שדיסקים הם לא לפי העיקרון.....

ברור שדיסקים הם לא לפי העיקרון המגנטי, מה שמאפשר להחסנם ליד מגנטים ללא חשש !! השאלה היתה האים אפשר לישתמש בליזר של הצורב שלהם לצורך אמסה של כול מיני דברים (או כמו שאני הצעתי - תותח לייזר ביתי
)

למעלה