שאלה מעט מורכבת..אבל אנסה..

מצב
הנושא נעול.

לימיצ

New member

התחלתי לעבוד במקום עבודה X בחודש אפריל 2005. עבדתי שם כחודשיים ואז נגמרה העבודה (הפרוייקט) עליו עבדתי, וסיימתי את עבודתי. שבועיים לאחר מכן התחלתי לעבוד במקום חדש, Y נקרא לו, ושם אני עובדת עד עצם היום הזה. אממה..? נכנסתי להריון בדיוק יומיים לפני תחילת עבודתי במקום Y, וכמובן שגיליתי את זה רק לאחר חודש ושבוע בערך, כלומר ביולי 2005. אני אמורה ללדת במרץ 2006. מבחינת חישוב חודשי עבודה עד יום הלידה פחות או יותר (היום הקובע), יהיו מאחורי כ11 חודשי עבודה, כמעט 12 חודשי עבודה מלאים, לכן אני מבינה שאהיה זכאית לדמי לידה. האם אני צודקת? לפי כמה משכורות אחורה מקבלים דמי לידה ובאיזה גובה, האם מישהו יודע? שאלה שניה היא לגבי הסיכוים לחזרתי לעבודה במקום Y לאחר הלידה- יש גל ענק של פיטורים אצלנו, והתפטרויות, ולי כבר הודיעו שאין תקן למחליף בשבילי. מה שמחזק אצלי את התחושה שגם לא יהיה לי תקן שאחזור הוא העובדה שעובד מקביל אלי שפוטר כעת, שהינו בתמימות דעים מאד נחוץ למערכת, ושגם מצאו לו מחליף- לא יגיע במקומו מחליף,גם לו לא אישרו תקן... האם מותר לא להחזיר אותי לאחר הלידה בטענה שאין תקן? האם הייתי צריכה לעבוד במקום עבודה זה זמן מינימלי בשביל להיות זכאית מהם לפיצויים כלשהם באם מותר להם לפטר אותי (או בגלל שאחליט להתפטר ולהישאר בבית להיות עם התינוקת)? מתי יוכלו להודיע לי שפוטרתי- מיד עם הלידה או שרק לאחר 3 חודשי חופשת לידה? האם יש לכם רעיונות למי לפנות בנוסף לפורום זה עם קושיותי? ותודה למי שהגיע עד הלום..

מצב
הנושא נעול.
למעלה