שאלה - מעבר מחצר לדירה בבניין

sigalit33

New member
שאלה - מעבר מחצר לדירה בבניין

שלום לכולם, חתולי רחוב "אימצו" את הוריי, שגרים בבית פרטי עם חצר. החתולים נמצאים בחצר בלבד. אני גרה בדירה, בבניין משותף ושוקלת לאמץ אלי את אחד החתולים, אבל אינני יודעת אם ואיך הוא יסתגל למעבר בין חצר פתוחה לדירה סגורה. החתול כבר בוגר (אני חושבת), מקסים ומאד ידידותי, נותן לנו ללטף אותו וכל הזמן מתקרב אלינו. אשמח לכל עצה! תודה ושבוע טוב ושקט, סיגלית

SHARONCO1

New member
הי סיגלית

בגדול - זה מאוד תלוי באופי של החתול. חוץ ממקרה אחד - כל החתולים שאני היכרתי והיו רגילים לחיות בחוץ, לא הסתגלו להיות סגורים בבית ללא יציאה. הם כמובן שמחו להנות מכל הפינוקים שהבית מציע, אבל כשהגיע הרגע ונמאס הם בהחלט רצו לצאת לנשום קצת אויר בחוץ. והתעקשו מאוד ליישם את זה. יש כאן בפורום גם אנשים שהניסיון שלהם קצת שונה. לדעתי זה מאוד קשור לסביבה ממנה מגיע החתול. חתול שמגיע מהרחוב בו הוא חווה חוויות שליליות כמו פחד, רעב ומצוקה...יתכן שיוותר על היציאה. חתול שמגיע מאזור קצת יותר "טבעי" ובטוח (ממקום כזה מגיעים החתולים איתם לי יש ניסיון) - סבירות גדולה שירצה גם לצאת. אם את "נעולה" על החתול הספציפי הזה, אולי שווה לך לנסות, אבל מתוך ידיעה מוקדמת שזה עלול להיכשל. במקרה כזה, ממש לא כדאי לנסות ל"סגל אותו בכוח" לבית סגור. זה לא פייר. אז תצטרכי להחליט אם לאפשר לו לצאת החוצה מהבית שלך ולחזור או שיותר בטוח עבורו להשאר בחצר של הורייך. בהצלחה

למעלה