שאלה מורכבת

שאלה מורכבת

אינני יודע עד כמה מוכשרים אנשי פורום זה, השאלה דורשת קצת מחשבה. אם אלוהים הוא שלם בתכלית השלמות, מדוע לו לברוא עולם. כל תשובה שלא תאמר, לא תוכל להתחמק מהעובדה שאלוהים העדיף מציאות שיש בה את עולמינו. אם כן הרי שללא העולם אלוהים חסר אני בטוח שברגע הראשון להרבה מכם נדמה שיש להם תשובה. האמינו לי, תחשבו קצת ותראו עד כמה השאלה נוקבת. שלם פירושו שהוא במצב האידיאלי, בריאה פירושה, עשיה, האלוהים שינה את המצב. היה לו לא טוב והוא שינה. אם היה לו טוב, ובשבילו זה אותו דבר, אז למה לו לברוא עולם? מה הוא דפוק? אני בעקבות שאלה זו יצאתי בשאלה.

L7

New member
פרשני אלוהים וניחוש הרצון האלוהי...

בעצם אתה חושב כמו דתי. אתה מנסה להבין את אלוהים. חושב שהשלמות לתפיסתך היא גם השלמות לתפיסת אלוהים. משער שאידאלי שלך הוא אידאלי של אלוהים. ניחוש הרצון האלוהי הוא אחת הנקודות החלשות ביותר בתפיסה הדתית. אתה קצת שותף........

אויש

מה אתה מסלף את דברי, המושג אלוהים אם פירושו שלם בתכלית השלימות לא סובל בריאה.

Justin Angel

New member
התשובה ברורה מאליו...

האלים לא יצרו את היקום. היקום יצר את האלים. זה לא מתוך בחירה אישית של האלים שיש יקום, הם קיימים בזכותו ואותו הם משרתים. האלים אמורים לדאוג לצרכי היקום ולא להפך. וגם להניח שהאלים מושלמים זה אמונה עיוורת, משהו שאופייני למונותאיסטים. היקום ממהותו הבסיסית איננו מושלם, אחרת לא היה מנסה את "ניסוי וטעיה" וישר היה הולך על הנוסחה הכי טובה. והאלים כנובעים מהיקום, גם אינם מושלמים.

Justin Angel

New member
לא הוא לא...

גם היקום נוצר ממשהו, ספציפית מנקודה. היקום הוא לא אלוהים, כי הוא לא מודע, למעשה הוא כן מודע, אבל בדרך אחרת ממנה שאנחנו ושאר היצורים התבונתיים. אין שום מטרה, אין שום תכלית עילאית, שום תוכנית אלוהית, הכל רנדומלי ומשתנה לנצח.

.....

1. לפי מה שהבנתי אתה באמת מאמין בזה. איכפת לך לפרט יותר [בקשר לאמונה] 2. מה הם "צרכי היקום" 3. מה לדעתך יצר את היקום [אם בכלל].

Justin Angel

New member
תשובות

1) אני פאגאן, מאמין דתות העבר ושומר מסורות קדם. לעוד מידע ספציפית על הדת שלי (דרואידיות) צירפתי קישור. 2) היקום צריך להתקיים, והצרכים שלו נובעים מכך. 3) אירוע רנודמלי שנוצר בין השכבות השונות של ה"שום-דבר" השוכן מעבר לגבולות היקום.

תגובה

1. האם יש אתר שמסביר את הדת עצמה ולא רק את ההסטוריה שלה? 2. אני שאלתי מה הם הצרכים שלו? [האם אתה יכול לפרט?]. 3. זה משפט שסותר את עצמו שכן כתבת "שכבות שונות של "שום דבר" ". דהיינו יש משהו מעבר ליקום בסתירה לביטוי "שום דבר". אגב, איך נהיית מאמין בדת זו?

Justin Angel

New member
המממ...

1) www.adf.org זה מסביר את המסורת הנאו-פאגאנית בתוך הזרם הדרואידי, לא בדיוק מה שאני מאמין בו, אבל יש קווי דימיון. 2) שאני מדברים על צרכי היקום אנחנו מדברים על קוסמולוגיה ברמה יחסית גבוהה. היקום צריך לא לקרוס לתוך עצמו, אישית אני טוען שאומגה שווה אחד ולכן היקום מתפשט בקצב קבוע, ואחת מהדברים שהאלים צריכים לעשות זה לדאוג לזה. אבל זאת רק הדעה שלי :) 3) אתה צריך להבין שיקום הוא דבר גבולי, כלומר יש נקודה שאין בה יקום. מה יש בה? קוסמולוגים משערים שיש שם "שום-דבר", ובגלל שיש סוגים שונים של שום-דבר, אז אנחנו מניחים שאיזה תופעה או אפקט מסויים גרמו למפץ הגדול. אבל כמו שאמרתי, אתה שואל על קוסמולוגיה יחסית מורכבת, וזה בלי לדעת בכלל אסטרופיזיקה :) מי זוכר?

בלי עולם אין אדם ובלי אדם אין

אלוהים... אם לא יהיה מי שיאמין בו הוא יחדל להתקיים. לכן הוא היה חייב לברוא עולם. ומי שמאמין בו שיבוסם לו... או שהוא סתם מבוסם...

Justin Angel

New member
איזה אתאיסט חמוד...

אגוצנטריות שיוצאת לו מכל החורים :) בני-אדם הם רסיס קוסמי קטן וחסר משמעות :) לא האלים, ולא היקום צריכים אותנו :) הנה מעט מידע כדי להבין כמה קטן וחסר חשיבות אתה: אתה איש מקסים, שחי בתוך דירה חמודה שמכילה ארבעה אנשים, שנמצאת בתוך בניין חביב המכיל בערך כ20 דירות חמודות, שנמצא בתוך רחוב מטופח המכיל כ100 בניינים חביבים, שנמצא בתוך עיר מושקעת המכילה בערך כ200 רחובות מטופחים, שנמצאת בתוך מדינה קטנטנה המכילה עשרות עיריות מושקעות ומאות קיבוצים ועיירות וכדומה, וכל זה מכסה בערך מאה אלפית משטח האדמה ביבשת שלנו, שהיא רק יבשת אחת מתוך שבע, שהן רק שליש מכל שטח הפנים על כדה"א, שהוא הכוכב השלישי מהשמש במערת שמש המכילה תשע כוכבים (מי שסופר את פלוטו), שנמצאת בתוך גלקסיה המכילה כ100 מיליארד מערכות שמש, וזאת נמצאת בתוך צביר גלקסיות המכיל כ27 גלקסיות (כולל העננים המגלניים), שנמצאת בתוך צביר אב-גלקסיות המכיל בערך 100 מיליארד גלקסיות, ובוא לא נתחיל לדבר על האפשרות של ריבוי יקומים ומימדים :) אז ככה שאני מקווה שזה עזר לך להבין שאתה כלום, בדיוק כמו כולנו :) ולא האלים, ולא היקום, ובטח לא האל האחד הדימיוני שלך, צריכים אותך :)

מזכיר לי שני דברים.

מצד אחד שיר הנושא של מונטי פייטון - טעם החיים. מצד שני קטע מחוברת של אמנון יצחק. בטח יש באחד הכוכבים חיים תבוניים, כי פה אין בכלל
אלים לא "צריכים" או "לא צריכים", אם יש כוח יוצר אין לו רצון. אני אגנוסטי, כלומר שאני לא שולל אפשרות שיש כוח שגרם להיווצרות הדברים, אבל אני לא מגדיר אותו בשום דרך.

Justin Angel

New member
...

אלים עושים מה שאלים עושים. אלים נוצרו למטרה כללית ככל שתהיה, אבל עדיין נוצרו למטרה. אין כוח יוצר אחד, הכוח ליצור נמצא בכולנו, ביקום, באלים, ברוחות היער, ובנשים :) (אנחנו, הגברים, על הצד השני צריכים להסתפק בלקחת מה שקיים, ולא ליצור)

למעלה