שאלה ל- חן בבקשה

מצב
הנושא נעול.
שאלה ל- חן בבקשה

שאלה ל- חן בבקשה
שהייתי חייל אז ראיתי שב- צריפין ישנה מסילת רכבת ישנה שעוברת ממש בתוך המחנה הצבאי מעניין אותי לדעת למה היא שימשה . אני יודע שגם צריפין כמו תל השומר היו בסיסים צבאיים בריטים לפני קום המדינה ואני יודע שהם בנו מסילות רכבת לבסיסים הצבאיים שלהם כמו שיש מסילת רכבת שהבריטים בנו בצריפין ככה הייתה פעם מסילת רכבת לתל השומר והבקו"ם אבל מעניין אותי לשם מה הם היו צריכים רכבת בשביל הבסיסים שלהם ? מסילת הרכבת שעוברת בתוך צריפין היא נטושה היום מאז קום המדינה אבל לא פירקו אותה והיא עדיין קיימת .

Brendan

New member
צריפין...

שאלה ל- חן בבקשה
שהייתי חייל אז ראיתי שב- צריפין ישנה מסילת רכבת ישנה שעוברת ממש בתוך המחנה הצבאי מעניין אותי לדעת למה היא שימשה . אני יודע שגם צריפין כמו תל השומר היו בסיסים צבאיים בריטים לפני קום המדינה ואני יודע שהם בנו מסילות רכבת לבסיסים הצבאיים שלהם כמו שיש מסילת רכבת שהבריטים בנו בצריפין ככה הייתה פעם מסילת רכבת לתל השומר והבקו"ם אבל מעניין אותי לשם מה הם היו צריכים רכבת בשביל הבסיסים שלהם ? מסילת הרכבת שעוברת בתוך צריפין היא נטושה היום מאז קום המדינה אבל לא פירקו אותה והיא עדיין קיימת .
צריפין...
בתוך המחנה של צריפין היה ועדיין יש בסיס הספקה של מזון. מסילות הרכבת עוברת היום בסמוך לבסיס זה ובסמוך לבסיס נוסף שמסיבות מובנות לא אציין את שמו. כשהייתי חייל בבסיס ההספקה, לכל מחסן הייתה מסילה צמודה. נכון להיום גילחו את המסילות לטובת אספלט היות ואת השינוע של המזון עושים ע"י משאיות. המחסנים של המזון ניבנו עוד בתקופה הבריטית ויש להם רמפות גבוהות אשר נועדו להתאים לגובה הקרונות. כמו כן ניתן למצוא שם שאריות של מבני פיקוד אשר כניראה שימשו להפעלת מסעיפי המסילות במקום. המסילה בתוך צריפין עדיין קיימת אך לפי גובה הצימחייה במקום- הרבה זה לא עברה שם רכבת.

אבל בשביל מה הייתה רכבת ל- תל השומר

צריפין...
בתוך המחנה של צריפין היה ועדיין יש בסיס הספקה של מזון. מסילות הרכבת עוברת היום בסמוך לבסיס זה ובסמוך לבסיס נוסף שמסיבות מובנות לא אציין את שמו. כשהייתי חייל בבסיס ההספקה, לכל מחסן הייתה מסילה צמודה. נכון להיום גילחו את המסילות לטובת אספלט היות ואת השינוע של המזון עושים ע"י משאיות. המחסנים של המזון ניבנו עוד בתקופה הבריטית ויש להם רמפות גבוהות אשר נועדו להתאים לגובה הקרונות. כמו כן ניתן למצוא שם שאריות של מבני פיקוד אשר כניראה שימשו להפעלת מסעיפי המסילות במקום. המסילה בתוך צריפין עדיין קיימת אך לפי גובה הצימחייה במקום- הרבה זה לא עברה שם רכבת.
אוקיי הבתי ותודה רבה לך שהסברת לי על זה . אבל בשביל מה הם היו צריכים רכבת ל- תל השומר ?????? שהוא היה אז בסיס צבאי בריטי לפני קום המדינה . ב- תל השומר לא היו מחסני מזון כמו שהיו ב- צריפין היו שמה רק מחסני ציוד ל- חיילים .

Brendan

New member
אני לא יודע.

אוקיי הבתי ותודה רבה לך שהסברת לי על זה . אבל בשביל מה הם היו צריכים רכבת ל- תל השומר ?????? שהוא היה אז בסיס צבאי בריטי לפני קום המדינה . ב- תל השומר לא היו מחסני מזון כמו שהיו ב- צריפין היו שמה רק מחסני ציוד ל- חיילים .
אני לא יודע.

הרכבת ל-תל השומר

הרכבת ל-תל השומר
הרכבת שנסעה ל-תל השומר מתחנת " תעופה " הייתה רכבת משא בלבד . הרכבת הביאה ציוד לבסיס הצבאי הבריטי . בעצם יש שמה מחסני ציוד לחיילים ב-מיבנים שהבריטים בנו אני חושב שהרכבת עצרה ממש ליד המיבנים האלה .

יהוושע

New member
לדעתי בתקופה מסויימת פעל שירות

שאלה ל- חן בבקשה
לדעתי בתקופה מסויימת פעל שירות
נוסעים לחיילים לצריפין , ח"כ אמנון רובינשטיין דיבר פעם על שירותו הסדיר בצריפין ועל " חיילים בודדים שנסעו לשבּת מצריפין ברכבת לחברים שלהם " או משהו כזה .

רכבות בבסיסים צבאיים בריטיים

שאלה ל- חן בבקשה
רכבות בבסיסים צבאיים בריטיים
הבריטים הקפידו לבנות שלוחה של מסילת הברזל לתוך כל בסיס שהיה סמוך למסילה. מכיוון שחלק ניכר מהמסילות שבנו ושהיו קיימות בארץ נבנו לצרכים צבאיים, הרי ממילא היו לידן מרבית המחנות הגדולים של הצבא, ולא היתה בכך כל בעיה. באותה תקופה הרבו הבריטים להשתמש באופן נרחב ברכבות להעברת ציוד צבאי מכל סוג, וגם חיילים, בין הבסיסים, ואפילו בתוך הבסיסים עצמם. גם צה"ל נהג במשך שנים רבות להעביר ציוד ברכבת, כמו לדוגמה בזמן מבצע של"ג. מכיוון שיש לזה משמעויות מבצעיות גם כיום, אני מעדיף שלא להרחיב אודות כך בפורום. דוגמאות לבסיסים גדולים שהיו בעבר בעלי שלוחות מסילה: כורדאני, עתלית, אכזיב/בצת, טירה, ואדי סראר (נחל שורק) ועוד ועוד. כיום אני לא מכיר שלוחות בתוך בסיסי צה"ל שעדיין מחוברות לרשת של רכבת ישראל. אשמח לשמוע על כאלו.

מצב
הנושא נעול.
למעלה