שאלה למנהלות

Red 5

New member
שאלה למנהלות../images/Emo22.gif

אני קראתי את הסיפור של לוק, ותהיתי אם אני יכול לכתוב לכן גרסה קצת יותר אוהדת, כמובן שתיהיה מבוססת על מה שכתוב באתר הרשמי, על מה שכתבתן ועל הסרטים, רק טיפה יותר מפורטת ואוהדת ללוק.

Another Girl

New member
הממ...מה לא אוהד בגרסה

הזו? היא לקוחה רובה ככולה מהאתר הרשמי,בשינויים קלים ויותר מתומצת. כמובן שאתה יכול לעשות כרצונך-אני אישית הייתי רוצה שתעשו על דמויות אחרות,כי חבל פעמיים.

יואב 1980

New member
בעקרון הגרסה שכתבת

היא סבבה, חוץ מכמה דברים קטנים שאני אישית הייתי מנסח בצורה שונה, קצת פחות צינית וקצת יותר אוהדת ללוק, אני מתנדב מוכן בכיף לעשות על מישהו אחר אבל היות ולוק הוא מספר 1 אצלי, אני רוצה כודם לסדר את שלו.

Red 5

New member
לוק סקייווקר

טוב לא שיניתי הרבה אבל הוספתי כמה פרטים שלדעתי הם חשובים וצריך להזכיר אותם

Red 5

New member
לוק סקייווקר../images/Emo13.gif

לוק נולד,יחד עם אחותו התאומה,הנסיכה ליה בעיצומה של המלחמה בין הרפובליקה והאימפריה,ואשר מיד לאחריה הופרד מאמו והוסתר מפני אביו,אנאקין סקייווקר (דארת´ ויידר) והקיסר. הוא גדל בביתם של דודו אוון ודודתו ברו בעוד אחותו נלקחה לגדול באלדראאן. בגדלו שם הסתגל עד מהרה לתנאי המדבר הצחיח של הכוכב,אך תמיד חש שונה מכולם והיה בו את היצר להרפתקאות. את כישורי הטיסה שלו רכש כשהתחרה עם חברו, ביגס דארקלייטר ב-T-16 skyopper. הם תמיד דברו על הצטרפות לאקדמיה של האימפריה,אולם מחוייבותו של לוק לדודו בעזרה בעבודות החווה תמיד מנעה מבעדו,בעוד שביגס בשלב מסויים עזב והצטרף לאקדמיה. חייו של לוק עתידים היו להשתנות כאשר יצא יום אחד עם דודו לרכוש שני דרואידים לעזר בחווה, ורכש את C-3po המתורגמן ו-R2-D2, אשר היו רכוש ברית המורדים לפני כן. עם הודעה מהנסיכה ליה שמצא ב-R2 הובל לוק לבן קנובי,שהתברר כמאסטר הג´דיי אובי וואן קנובי. באותו זמן כוחות האימפריה,אשר היו בחיפוש אחרי הדרואידים,הגיעו לחווה וחיסלו את אוון וברו. כשלוק חזר נותרו רק הריסות,ולכן החליט להצטרף לבן ולמצוא את הנסיכה ליה. הם נעזרו בשירותיו של מבריח חלל,האן סולו,ושותפו צ´ובאקה כדי להגיע לאלדראאן,אך עד מהרה גילו כי הוא נהרס והגיעו אל כוכב המוות,שם הוחזקה הנסיכה. בינתיים התחיל אובי וואן ללמד את לוק על דרכי הכוח ותורת הג´דיי. לאחר מכן מצא לוק את הנסיכה ומילט אותה משם. בעזרת המידע שנמצא בתוך R2 למדו המורדים את המבנה של כוכב המוות והכינו תכנית תקיפה. בהטיסו את ה-x-wing starfighter השתתף לוק בעוז בקרב ואף ירה את יריית הטורפדו המכריעה שפגעה בנקודת התורפה של התחנה והשמידה אותה. הנצחון בקרב הביא ללוק דרגת "קומאנדר", והוא עבר התבגרות מזורזת בתוך המלחמה. בנתיים ווידר שגילה שבנו אחראי לחורבן כוכב המוות הראשון החליט למצוא אותו ובשל היותו חזק בכוח לנסות להמיר אותו לצד האפל ואולי גם להפיל את הקייסר ולשלוט ביחד איתו בגלקסיה כאב ובן. בבסיס המורדים החדש בכוכב הקרח הות´ שימש לוק,יחד עם סולו כסייר. כשהאימפריה גילתה את מקום הימצאם פיקד לוק על חוליית הגנה ב-snowspeeder . מהשסתיים הקרב עזב לכוכב הלכת דגובה,שם נאמר לו ע"י רוחו של אובי וואן קנובי (שחוסל על כוכב המוות ע"י ויידר) ללמוד את תורת הג´דיי מיודה. על כוכב הביצה דגובה למד לוק מיודה (שבתחילה סירב ללמד אותו בשל גילו הצעיר ופזיזותו) את תורת הג´דיי ועבר אימונים מפרכים. עם זאת לוק הפסיק את לימודיו טרם סיומם כדי לטוס לכוכב בספין,בו שהו האן וליה,על מנת להציל את חייהם. כאשר הגיע ל"עיר הענן" בבספין פגש את ויידר,אשר הכין לו מלכודת,והתעמת איתו בקרב. בסוף הקרב גילה לוק מויידר את האמת האיומה: שויידר הוא אביו, ווחדר הציע ללוק לבוא איתו וללמוד על הצד האפל אבל לוק החליט שהוא מעדיף למות ולא ללכת עם ווידר והשליך את עצמו למעמקי עיר העננים, לוק לא מת אבל מצא עצמו חסר יד,תלוי בתחתי עיר העננים, שם הוא יצר קשר עם ליה בעזרת הכוח והוצל הזכותה. לאחר מכן שב לטאטואין כדי להציל את ידידו סולו מג´אבה ההאט,אשר אצלו היה כלוא. משנכשלו דרכים דיפלומטיות, פתח לוק בקרב אך עד מהרה הושלך למערה ובה ה-ראנקור-מפלצת רצחנית, אחרי שחיסל אותה הוא נלקח עם סולו וצ'ואי לסארלאק, עוד מפלצת רצחנית ששוכנת בדיונות באמצע המדבר, לוק ניסה שוב לשכנע את ג'בה להכנע אך כשסירב, פתח לוק במתקפה נוספת וחיסל לבד כמעט את כל השומרים והלוחמים על ספינתו של ג'בה ובעזרת ליאה והאן הקרב הסתיים בחיסולו של ג'בה וארגון הפשע שלו והחבורה עזבה את הכוכב. לפני שובו לברית המורדים,חזר לוק לדגובה על מנת להשלים את הכשרתו כג´דיי. אך יודה הודיע לו כי הכשרתו תהיה שלמה אך ורק כשיתמודד מול אביו,ויידר.מיד לאחר מכן הלך יודה לעולמו,ורוחו,יחד עם זו של אובי וואן חשפו בפניו שאביו היה ג´דיי שעבר לצד האפל והקים את האימפריה וליה היא למעשה אחותו. מששב אל המורדים פתח עימם במתקפה על הירח אנדור,שהיה ספק כוח ההגנה על כוכב המוות השני. מאחר ולוק חשש שהוא מוביל את ויידר אליהם,הוא עזב אותם כדי להתעמת עם אביו,לא לפני שחשף בפני ליה את הסוד. לוק האמין כי עדיין יש טוב באביו שכן אביו הציע לו להצטרף אליהם ולא הרג אותו מיד. הוא הסגיר עצמו לידי כוחות האימפריה שהביאו אותו אל אביו ואל הקיסר,אשר ניסה להסית אותו לעבר הצד האפל ולהרוג את אביו, לאחר קרב סוער בין לוק לאביו לוק ניצח את ווידר וכמעט הגשים את רצון הקייסר ועבר לצד האפל אך התעשת ברגע האחרון. הקייסר שנכשל בנסיונו זה ניסה לחסל את לוק, אך התערבותו ברגע האחרון של ויידר,שהרג את הקיסר,הצילה את חייו והביאה לויידר את הגאולה האחרונה,והכשרתו של לוק כג´דיי הושלמה למעשה. לוק שהצליח במשימתו להחזיר את אביו לצד הטוב של הכוח ניסה להציל את חייו של אביו אבל היה מאוחר מידיי הוא נפצע אנושות ולבקשתו הוריד לוק את הקסדה מפניו וזכה לראותם לפני שמת. לוק לקח את גופתו של אביו לאנדור מספר שניות לפני שהכוכב הושמד,ושרף את גופתו. כשהצטרף לחגיגת המורדים המנצחים ראה את רוחם של אובי וואן,יודה ואביו.

Another Girl

New member
הממ....אבל מה אני אמורה לעשות

עם זה עכשיו?
יש כבר שני סיכומים על לוק..אני אמורה להכניס גם את זה,שזה בעצם מה שאני עשיתי פלוס כמה שינויים קלים?...לא נראה לי.

Red 5

New member
2 סיכומים?אני מכיר רק אחד,וגם

באמת עם כל הכבוד אני חושב שהשינויים שעשיתי הם חשובים ולדעתי צריך להחליף את הגרסה שכבר קיימת בזאת.

Red 5

New member
טוב מצאתי את השני ../images/Emo9.gif

והוא יותר טוב מהשניים שלנו.

Red 5

New member
אבל אני עדיין חושב שאם כבר

אז התוספות שעשיתי הן חשובות וצריכות להכנס.

Another Girl

New member
הממ...

ניסיתי,אבל באמת שלא היה לי כוח לעמוד על השינויים הקטנים בין שתי הגרסאות. מהן והאם זה עד כדי כך חשוב?

Red 5

New member
מה שעשיתי זה...

לקחתי את מה שכתבת ושכתבתי חלקים מסוימים, הוספתי פרטים לשדעתי חשובים. ואם את רוצה לדעת מהם אז תקראי את מה שכתבתי בהשוואה למקור, ושום דבר לא עד כדיי כך חשוב אבל אם לשנות או לא?! אני הייתי משנה, את אולי לא, כל אחד רואה את זה אחרת.

Another Girl

New member
ביקשתי שתפרט קצת,כי זה פשוט ייקח

הרבה יותר זמן אם אני אתחיל עכשיו להשוות מילה במילה ולעמוד על ההבדלים הקטנים. לכן,אם אתה לא מפרט,זה באמת יחכה. התמיהה שלי היא אך ורק בגלל שמדובר בסיכום פרטים די יבש, שלא נתתי לו בכלל פרשנות אישית,אבל אני מניחה שאחרים רואים דברים אחרת.נראה.

Red 5

New member
טוב אז ככה...

לקחתי את מה שאת כתבת ושיניתי קצת את הנוסי במקומות מסויימים, הוספתי פסקה על זה שבאמפריה מכה שנית ווידר והקייסר רוצים ללכוד את לוק ולהמיר אותו לצד האפל כי הוא מאוד חזק בכוח, שיניתי את הניסוח של מה שקרה בבספין ופירטתי יותר על מה הלך שם, פירטתי יותר על מה שהיה עם ג'בה ואת מה שהיה בקרב הסופי בינו לבין ווידר. ואולי בגלל שאני יודע שאת לא אוהבת אותו כל כך, מה שכתבת ניראה לי קצת קר ומנוכר אז פשוט קצת חיממתי את האווירה. ואי מקווה שאת לא לוקחת את זה בצורה אישית.

למעלה