שאלה למבינים בלבד!!!

שאלה למבינים בלבד!!!

צילמתי תמונות במצלמה דיגיטלית ברזולצייה של 640x480. בסופו של דבר אני רוצה לשמור אותן בתור tiff ולעבוד עליהן בפוטושופ ולהדפיס על גודל גיליון. מה יעלה בגורל הרזולוציה והכל? זה יהיה בסדר? תודה מראש, קרן

זו רזולוציה נמוכה מדי להדפסה ../images/Emo4.gif

אין לך גירסה גדולה יותר? שמירת קובץ TIF לא תמיד כדאית. כאשר קובעים במאפייני שמירת הקובץ של המצלמה את רמת הכיווץ, ניתן להגדיר רמות שונות של דחיסה (בפורמט JPG) או ללא איבוד איכות, בפורמט TIF. אם מראש הקובץ לא נשמר באיכות גבוהה, אין טעם להמיר אותו לקובץ כזה.

רגע, אז....

מה קורה אם אני מצלמת ברזולוציה 1200x600 ואז מגדילה לצורך גיליון? אני פשוט לא עובדת אף פעם על פיקסלים, אלא רק לפי גודל פיזי של הקובץ בסנטימטרים. בסופו של דבר אני מדפיסה את זה בלמדא, כך שזה מדפיס ישירות מהמחשב בצבעי RGB. זה משנה בכלל משהו לגבי הגודל והכל? קרן

yossi_maoz

New member
ברזולוציה כזאת

תוכלי להדפיס את התמונה באיכות הבאות: 300DPI בגודל של 5X4 ס"מ 200DPI בגודל של 6X8 ס"מ 100DPI בגודל של 16X12 ס"מ בגודל גיליון 70X100 הרזולוציה שתתקבל מהקובץ תהיה כ-17DPI מסקנה: אם את רוצה איכות, תצטרכי להדפיס בקטן או להדפיס בגדול ולקבל תמונה עם פיקסלים בגודל בלטות...

תוכל להסביר קצת יותר?

הרי הרזולוציה שציינתי היא של פיקסלים. מה קורה אם אני מגדילה למירבי: 1200x 6000 או מה שזה לא יהיה?

yossi_maoz

New member
רזולוציה

הכלל הוא פשוט: אם מתכננים להדפיס בגדול רצוי להשתמש ברזולוציה המקסימלית בזמן הצילום. כל הגדלה "מלאכותית" בתוכנת עיבוד התמונה גורמת לירידה (טשטוש) באיכותה. לגבי הלמדה- עד כמה שאני יודע היא מגיעה לאיכויות צילומיות ולכן כל פגם בתמונה נראה. התיעצי עם מפעילי המכונה. הם אמורים לספק לך את המידע לגבי מידות הקובץ. בכל מקרה 1200X1600 פיקסלים בגודל גיליון = 60DPI שזה עדיין נמוך מדי לדעתי

למעלה