שאלה לי:

Il Duce

New member
שאלה לי:

טבעות הכוח מעניקות עוצמה לאלו הלובשים אותן, אבל העלפים לא העזו לענוד אותן. אז איך טבעות העלפים שמרו על ארצותיהם?

B l a c k C a t

New member
הממ..

אני לא יודע הרבה אך נראה לי שהעלפית שהם פוגשים בספר הראשון לאחר היציאה מהרי מוריה כן לובשת את הטבעת שלה. רק מחשבה

bruinen

New member
העלפים ענדו את הטבעות

בעידן השלישי, והן הגנו על ממלכותיהם ( לדוגמא לותיין, גלדריאל ענדה טבעת-אחת מן השלוש).

Nomaed Dominus

New member
גם גאנדאלף לבש את הטבעת שלו.

בזמן שהוא "הלך מכות" עם הבאלרוג של מוריה.

bruinen

New member
כן, אני יודעת, רק נתתי דוגמא

כי הוא שאל על העלפים

Nomaed Dominus

New member
חוץ מזה,

שלטבעות היתה השפעה מאוד חזקה על הלובשים אותם. היא עוררה את הרוע של האדם/יצור והרוע לאט לאט השטלת על לובש הטבעת. למרות שידוע שעל הגמדים היתה השפעה שונה. הם פשוט ניחו חמדניים. דוגמה טובה זה 9 הטבעות שניתנו לאנשים. מהר מאוד הם נהפכו להיות עבדים של סאורון. נאזגולים. שומרי הטבעת. או סמֶאַגוֹל -> גולום. עוד דוגמה טובה. גם גאנדאלף מפחד לגעת בטבעת כי הוא מפחד שהכח הרב שלו יפול קורבן לטבעת, וישומש למטרות רעות.

Nomaed Dominus

New member
בקשר לגאנדאלף,

כמובן שהוא מפחד לגעת בטבעת האחת, שלה יש כוחות הרבה יותר חזקים מכל 19 הטבעות האחרות כמובן.

bruinen

New member
הוספה

הפחד הוא מה יקרה אם הטבעת תשמש בכוחו של גאנדלף , והטבעת פועלת רק לרע.

bruinen

New member
הערה חשובה

לא סאורון חישל את השלוש-אלא חרשי העלפים בארגיון, לכן אין סכנה בשימוש בהם כל עוד האחת לא בידו של סאורון לכן בעידן השלישי (לאחר אבדה הטבעת מידיו), השתמשו בשלוש.

Hermione HP

New member
*מוסיפה* ../images/Emo20.gif

בשלוש הטבעות של העלפים, שהם כן ענדו וכן השתמשו בהם, לא נגעה ידו של סאורון, ככה שהן לא היו כל כך מסוכנות לעלפים. אלה שהוא כן "טימא" אותן, כמו 9 הטבעות, היו די "מרושעות" חוץ מזה שהנזגול באו לשירותו וקבלו כ"שכר" את הטבעות... חוץ מזה, כתוב בשרה"ט על כך שגלדריאל עונדת ומשתמשת בטבעת שלה, אחרי שהם יוצאים מלוריין ושטים, פרודו אומר משהו כגון "..בארץ לוריין, שם עונדת גלדריאל את טבעת העלפים" (מצטערת.. אני לא זוכרת את זה טוב) כך שכדאי לך לקרוא יותר בעיון.....
ושוב, על אודות הטבעות כדאי לך לקרוא בסילמריליון.

למעלה