שאלה לי בקשר לגפן,

lananiev

New member
שאלה לי בקשר לגפן,

שנה שעברה שתלנו גפן די מבוגר. הוא הועתק אלינו והיו עליו כמה פירות. השנה לא יצא אף ענב. אולי למשהו יש רעיון מה בדיוק קרה שם? האם הגפן סובל מהשקיית יתר? וכמה צריך להשקות. האם צריך להוסיף איזשהו דישון? תודה לילך

לארי

New member
הי לילך. אני בודק ומנסה למצוא תשובה

לשאלתך. אני מניח שבמהלך הערב תגיע תשובה משאר החברים. בכל מקרה, לא שכחתי. אם תוכלי להוסיף פרטים על תדירות ההשקייה שלך, גיל הגפן, האם יש סימנים למחלות או מזיקים והאם דישנת עד היום, מהם תנאי האור? פרטים אלו יעזרו למתן תשובה טובה יותר. לארי

link

New member
שלום לילך - רצ"ב לינק

לכתבה על שתילת גפנים, מקווה שתמצאי תשובה כאן.

גפן- איפא מצאת שתיל ?

שלום לילך יש לנו צימרים חדשים, ואני מאד רוצה לשתול גפן שתניב פירת לאורחים שלי, שאלתי היא האם את יודעת איפא מוצאים את שתילי האם של הגפן ? אנחנו נמצאים בגוש שגב , שזה בגליל המערבי ( מקום יפהפה ומאד נוח מבחינת האקלים, בלילה קריר, ביום נעים ). תודה,

לארי

New member
אתה יכול לנסות למצוא ביגור-../images/Emo26.gif

במשתלת קיבוץ יגור
לארי

lananiev

New member
תודה לכולם,

על התגובות, לצערי אני עדיין לא ממש מבינה למה אין פירות על הגפן אך כנראה אצטרך להמתין עוד שנה ולראות. הגפן ממוקמת בשמש מלאה וישנה השקיה סדירה של פעמיים בשבוע כרגע 20 דקות. אין מזיקים ואף פניתי לאגרונום שגם הוא לא ממש רואה ומבין את הבעיה. אני לא יודעת בת כמה הגפן מכיוון שהביאו אותה שנה שעברה והגזע מאד רחב כך שאני משערת שהיא בת כמה שנים טובות. את הגפן אפשר לרכוש בכל משתלה, יש המון זנים וצריך לבחור לפי הטעם של כל אחד. אני מאד אוהבת את החברוני בגלל הטעם המיוחד שלו אך כפי שאמרתי זה עניין של טעם. לילך

למעלה