(שאלה לי אליכם) על מקור הנפילה לאחרונה

מצב
הנושא נעול.

הקיזומ

New member
(שאלה לי אליכם) על מקור הנפילה לאחרונה ../images/Emo26.gif

הירידות החדות בבורסה בחודשים האחרונים נגרמים (כמו כל ירידה בבורסה) ממכירה של מניות. מישהו (או מישהם) החליט למכור מניות. מהצד השני, צריך שיהיה מישהו שיקנה. מי הם אותם אלו שקנו את ניירות הערך בערכי השיא? מה המניע שלהם לקנות ניירות ערך בערכי שיא? מה הוא הגורם, מבחינה טכנית (כלומר, מבחינת התנהלות המסחר), לירידות החדות בבורסה בחודשים האחרונים?

הגורם מבחינה טכנית לירידות

הירידות החדות בבורסה בחודשים האחרונים נגרמים (כמו כל ירידה בבורסה) ממכירה של מניות. מישהו (או מישהם) החליט למכור מניות. מהצד השני, צריך שיהיה מישהו שיקנה. מי הם אותם אלו שקנו את ניירות הערך בערכי השיא? מה המניע שלהם לקנות ניירות ערך בערכי שיא? מה הוא הגורם, מבחינה טכנית (כלומר, מבחינת התנהלות המסחר), לירידות החדות בבורסה בחודשים האחרונים?
הם היצעים שנגרמו בגלל פניקה של משקיעים ותקשורת עוינת שהוזנה ע"י שורטיסטים תאוי בצע בעקבות הטמטום של הממשל האמרקאי שהתקמצן להציל את בית ההשקעות ליהמן ברדרס ועכשיו משלם על זה פי 1000

הקיזומ

New member
כן, אבל מה היה הצעד הבא (הצעדים הבאים)?../images/Emo26.gif

הם היצעים שנגרמו בגלל פניקה של משקיעים ותקשורת עוינת שהוזנה ע"י שורטיסטים תאוי בצע בעקבות הטמטום של הממשל האמרקאי שהתקמצן להציל את בית ההשקעות ליהמן ברדרס ועכשיו משלם על זה פי 1000
כן, אבל מה היה הצעד הבא (הצעדים הבאים)?

מי היו אלו שנענו להיצעים האלו וקנו ניירות ערך ביוקר? במחירי שיא.

כמה שטויות ב 3 שורות...

כמה שטויות ב 3 שורות...

הטמטום של הפד זה לא שלא הציל את ליהמן

הטמטום של הפד זה לא שלא הציל את ליהמן
הטמטום הוא שהציל את בר סטרנס בהתחלה.

blueshark09

New member
אותם אלו שקנו בשיא

אותם אלו שקנו בשיא
בלועזית זה מושג "פראייר", בעברית זה אחד שלא יכול לחזות מה יהיה, ולכן רוכב על גל שנגמר (בדרך לשבירה). וכל גולש גלים יודע - אם אתה עולה על גל מאוחר מדיי, הוא נשבר עליך. שיהיה לכולנו חורף של גלים מעולים ומעט זיהום...

הקיזומ

New member
אבל, כמה פראיירים כבר יש../images/Emo35.gif

אותם אלו שקנו בשיא
בלועזית זה מושג "פראייר", בעברית זה אחד שלא יכול לחזות מה יהיה, ולכן רוכב על גל שנגמר (בדרך לשבירה). וכל גולש גלים יודע - אם אתה עולה על גל מאוחר מדיי, הוא נשבר עליך. שיהיה לכולנו חורף של גלים מעולים ומעט זיהום...
אבל, כמה פראיירים כבר יש

היו כל כך הרבה פראיירים? כל כך הרבה כאלו שקנו ביוקר? או אולי לא צריך כל כך הרבה כדי לגרום לירידות כאלו. אולי לא חייבים מחזורי מסחר גדולים כדי לגרום לנפילות. (?)

blueshark09

New member
נכון

אבל, כמה פראיירים כבר יש

היו כל כך הרבה פראיירים? כל כך הרבה כאלו שקנו ביוקר? או אולי לא צריך כל כך הרבה כדי לגרום לירידות כאלו. אולי לא חייבים מחזורי מסחר גדולים כדי לגרום לנפילות. (?)
נכון
מה שמאפיין את סוף המגמה (גם עליה וגם ירידה) זה מחזורי מסחר נמוכים בהרבה מהרגיל.

רון ו

New member
השיא בדיעבד

השיא בדיעבד
הגורם לרכישת מניות הוא תאוות בצע עליות מעוררות תאווה ואין צלצול פעמון לפני ערכי השיא. הגורם לנפילה מבחינה טכנית הוא ירידה בתוצר ואבטלה סמויה במערב הנובעת מהצפה של תוצרת זולה מסין + מחירי נדל"ן נפוחים. המינוף כשלעצמו רק העצים את ההתדרדרות אך אינו מקור המשבר.

blueshark09

New member
יש סיבות יותר מהותיות למשבר

השיא בדיעבד
הגורם לרכישת מניות הוא תאוות בצע עליות מעוררות תאווה ואין צלצול פעמון לפני ערכי השיא. הגורם לנפילה מבחינה טכנית הוא ירידה בתוצר ואבטלה סמויה במערב הנובעת מהצפה של תוצרת זולה מסין + מחירי נדל"ן נפוחים. המינוף כשלעצמו רק העצים את ההתדרדרות אך אינו מקור המשבר.
יש סיבות יותר מהותיות למשבר
זו ממש תמימות להגיד - "ירידה בתוצר" בלבד, זה בא עם צריכה לא הגיונית וגרעון ממשי ענק. אבטלה סמויה, מחירי נדל"ן נפוחים, מינוף וכאלה הם תופעות משניות.

איזה ערכי שיא ?

איזה ערכי שיא ?
חוץ מהמעוף כל המדדים קרסו כבר מסוף 2007 . מדדי היתר והנדל"ן נשחטו ב 50-60 אחוז . הירידות האחרונות פגעו דווקא במדד תל אביב 25 ובאג"ח הקונצרניות המדורגות (השאר היו בתהליכי קריסה).

הקיזומ

New member
כן, כן.... ../images/Emo26.gif

איזה ערכי שיא ?
חוץ מהמעוף כל המדדים קרסו כבר מסוף 2007 . מדדי היתר והנדל"ן נשחטו ב 50-60 אחוז . הירידות האחרונות פגעו דווקא במדד תל אביב 25 ובאג"ח הקונצרניות המדורגות (השאר היו בתהליכי קריסה).
כן, כן....

כשכתבתי "חודשים אחרונים" בהחלט התכוונתי למעשה לשנה האחרונה (פחות או יותר. בעיקר יותר). אני זוכר היטב את יום השיא של קסם סין (17 לאוקטובר 2007)
כ- 280% רווח
ואת הירידות מול העיניים שלי במשך השבועות והחודשים שלאחר מכן
ואיך שלא הקשבתי לעצמי שאם היא רק תרד ב..., אני מוכר
לא נורא. לפחות ניצלתי את המפולת לקניות

בגיל הזה לא נשאר לך הרבה זמן ../images/Emo13.gif

כן, כן....

כשכתבתי "חודשים אחרונים" בהחלט התכוונתי למעשה לשנה האחרונה (פחות או יותר. בעיקר יותר). אני זוכר היטב את יום השיא של קסם סין (17 לאוקטובר 2007)
כ- 280% רווח
ואת הירידות מול העיניים שלי במשך השבועות והחודשים שלאחר מכן
ואיך שלא הקשבתי לעצמי שאם היא רק תרד ב..., אני מוכר
לא נורא. לפחות ניצלתי את המפולת לקניות
בגיל הזה לא נשאר לך הרבה זמן

חגי

New member
אתה טועה בכל הגישה שלך

אתה טועה בכל הגישה שלך
כמעט אף אחד לא קנה בשערי שיא וגם לא 20% מתחת לזה. רב המסחר הוא טריידרים ובשוליים ציבור וקצת מוסדיים. לכן למעשה הבורסה עולה ויורדת בגלל קומץ של פקודות קטן מאד. הטריידר קונה ומוכר כל היום לטריידרים אחרים....זה מן משחק כסאות מוזיקלי ואז פתאום מגיע קרן נאמנות/ לקוח / קופת גמל וברגע שהיא צריכה למכור ישר נוצר פה לחץ גדול והטריידרים מתחילים להתמסר עם הסחורה בדרך למטה כשהיא נזרקת מיד ליד כמו תפוח אדמה לוהט! בקיצור - המניע תמיד היה ונשאר - תאוות כסף , נבחינה טכנית ההסבר פשוט - היו יותר מוכרים מאשר קונים והמוכרים היו נחושים בדעתם למכור בכל מחיר.

הקיזומ

New member
OK. אבל לא בטוח שהבנתי את המשפט האחרון../images/Emo26.gif

אתה טועה בכל הגישה שלך
כמעט אף אחד לא קנה בשערי שיא וגם לא 20% מתחת לזה. רב המסחר הוא טריידרים ובשוליים ציבור וקצת מוסדיים. לכן למעשה הבורסה עולה ויורדת בגלל קומץ של פקודות קטן מאד. הטריידר קונה ומוכר כל היום לטריידרים אחרים....זה מן משחק כסאות מוזיקלי ואז פתאום מגיע קרן נאמנות/ לקוח / קופת גמל וברגע שהיא צריכה למכור ישר נוצר פה לחץ גדול והטריידרים מתחילים להתמסר עם הסחורה בדרך למטה כשהיא נזרקת מיד ליד כמו תפוח אדמה לוהט! בקיצור - המניע תמיד היה ונשאר - תאוות כסף , נבחינה טכנית ההסבר פשוט - היו יותר מוכרים מאשר קונים והמוכרים היו נחושים בדעתם למכור בכל מחיר.
OK. אבל לא בטוח שהבנתי את המשפט האחרון

כתבת: היו יותר מוכרים מאשר קונים והמוכרים היו נחושים... למכור בכל מחיר. מה זאת אומרת "יותר מוכרים מאשר קונים"? אם יש מי שמוכר אז יש גם מי שקונה ממנו. מספר המוכרים צריך להיות שווה למספר הקונים. למה התכוונת? אולי התכוונת שהיו יותר כאלו שרוצים למכור מאשר כאלו שרוצים לקנות? ומאחר ש"בָּקַשת" המכירה שלהם לא התקבלה על ידי אף קונה (משום שהמחיר היה גבוה), הם הורידו את המחיר עד שנמצא הקונה המתאים?

prizman

New member
מספר המוכרים לא אמור להיות

OK. אבל לא בטוח שהבנתי את המשפט האחרון

כתבת: היו יותר מוכרים מאשר קונים והמוכרים היו נחושים... למכור בכל מחיר. מה זאת אומרת "יותר מוכרים מאשר קונים"? אם יש מי שמוכר אז יש גם מי שקונה ממנו. מספר המוכרים צריך להיות שווה למספר הקונים. למה התכוונת? אולי התכוונת שהיו יותר כאלו שרוצים למכור מאשר כאלו שרוצים לקנות? ומאחר ש"בָּקַשת" המכירה שלהם לא התקבלה על ידי אף קונה (משום שהמחיר היה גבוה), הם הורידו את המחיר עד שנמצא הקונה המתאים?
שווה למספר המוכרים. יכולים להיות 100 מוכרים וקונה אחד.

הקיזומ

New member
חשבתי על זה כשכתבתי את ההודעה, אבל...

חשבתי על זה כשכתבתי את ההודעה, אבל...
אז חשבתי לעצמי, העלתי השערה, ולקחתי את הסיכון שכשכותבים "מספר מוכרים" (או, "מספר קונים") הכוונה היא למספר ** המניות ** שמוצעות למכירה. באופן כזה, כל מניה היא כמובן נמכרת וגם נקנית. לכן, מספר ה"מוכרים" (המניות הנמכרות) שווה למספר ה"קונים" (המניות הנקנות). האם טעיתי?

הקיזומ

New member
הרי, מה זה משנה האם הצעה למכירת 1000 מניות

הגיעה מאדם אחד או מאלף אנשים שונים? אם זה משנה, אשמח לדעת "מה זה משנה".

prizman

New member
ברמה התיאורטית זה לא משנה

הגיעה מאדם אחד או מאלף אנשים שונים? אם זה משנה, אשמח לדעת "מה זה משנה".
ברמה התיאורטית זה לא משנה
ברמה המעשית זה משנה כי זה כפוף לכללי ההיצע והביקוש. כשיש אלף מוכרים וקונה אחד המחיר ירד בהכרח.

מצב
הנושא נעול.
למעלה