שאלה לחברי הפורום

מצב
הנושא נעול.
שאלה לחברי הפורום

שאלה לחברי הפורום
אים אפשר לקבל בהסבר פשוט מהזה שורט ומה זה לונג באופציות תודה

conundrum3

New member
לא נכון.

לביא4
האים הכוונה לפוט שזה שורט וקולים שזה לונג
לא נכון.
שורט פוט זה הגנה משוק יורד???? שורט הוא פוזיציית חסר, דהיינו להיות במינוס על נכס מסויים. כמובן שאז אנו בחשיפה הפוכה לנכס הבסיס ונרצה שמחירו ירד. לונג זה ההיפך משורט - פוזיצייה חיובית על נכס מסויים.

klapim

New member
תשובה פשוטה

לא נכון.
שורט פוט זה הגנה משוק יורד???? שורט הוא פוזיציית חסר, דהיינו להיות במינוס על נכס מסויים. כמובן שאז אנו בחשיפה הפוכה לנכס הבסיס ונרצה שמחירו ירד. לונג זה ההיפך משורט - פוזיצייה חיובית על נכס מסויים.
תשובה פשוטה
אם לא יודעים עדיף לשתוק מאשר לתת תשובות שגויות. שורט=מכירה בחסר,דהיינו אתה מוכר מה שאין לך,ואם באופציות עסיקינן,אתה מוכר אופציה שאין לך . לונג,אתה קונה אופציה,לא משנה קול או פוט

conundrum3

New member
אני מקווה שבטעות אתה אחרי.

תשובה פשוטה
אם לא יודעים עדיף לשתוק מאשר לתת תשובות שגויות. שורט=מכירה בחסר,דהיינו אתה מוכר מה שאין לך,ואם באופציות עסיקינן,אתה מוכר אופציה שאין לך . לונג,אתה קונה אופציה,לא משנה קול או פוט
וההתייחסות שלך היתה לתשובה קודמת של מישהו אחר... ולעניין לונג - אתה לא בהכרח קונה אופציה כמובן.

ilanc7

New member
לא רוצה לסכסך אבל נראה לי שאליך

וההתייחסות שלך היתה לתשובה קודמת של מישהו אחר... ולעניין לונג - אתה לא בהכרח קונה אופציה כמובן.
לא רוצה לסכסך אבל נראה לי שאליך
אבל אל תקח את זה אישית. הוא כזה.

conundrum3

New member
אומר את אותו הדבר, אבל מילא.

דרך אגב, קלאפ יותר מדוייק.
אומר את אותו הדבר, אבל מילא.
רק שאצלו יש התייחסות ספציפית שאינה כוללת את כלל הנכסים. לא יודע למה אני בכלל מתייחס, אבל מילא.

לKLAPIM חביבי

תשובה פשוטה
לKLAPIM חביבי
לא הבנתי לגבי השורט איך אני מוכר אופציה שאין לי אותה בכלל תודה מראש

sbarakm

New member
שורט זה לא עניין לחובבים בד"כ

לKLAPIM חביבי
לא הבנתי לגבי השורט איך אני מוכר אופציה שאין לי אותה בכלל תודה מראש
שורט זה לא עניין לחובבים בד"כ
ברמת העקרון, למכור בשורט זה כמו להכנס למשיכת-יתר בבנק. אתה לוקח כסף שאין לך, וו"מחזיר אח"כ". כדי למכור בשורט אתה צריך ש"יסמכו עליך" בחדר העסקאות. אתה בעצם מכניס את חבר הבורסה שקנה בשבילך ל"משיכת יתר" של מניות, והוא צריך להחזיר את זה. מתי צריך להחזיר? עבור אנשים "פשוטים" מדובר באותו יום (כי ההתחשבנות נעשית בסוף היום, ככה שאין בעיה עקרונית למכור 100 מניות בבוקר, ולקנות אותן בערב). אני לא יודע אם אפשר לעשות כאלה דברים לטווח ארוך יותר, ואם כן - לא יודע את הטווח המקסימלי. מה שבטוח: צריך בטחונות בשביל כזה דבר, כי זה מסוכן לאללה ואתה עלול להפסיד את המכנסיים (אתה בעצם מוכר נכס שאין לך, ומתחייב לקנות אותו מאוחר יותר. אם המחיר עולה - אכלת אותה בגדול). מקווה שעזרתי.

פניפקר

New member
הסבר פשוט וכוללני אך מפורט

שאלה לחברי הפורום
אים אפשר לקבל בהסבר פשוט מהזה שורט ומה זה לונג באופציות תודה
אתה הולך לקנות רכב. המוכר אומר לך 100,000 ש"ח אבל עדיין אין לו למכור לך אלא הוא מאמין שהוא ילך לספק והוא יוכל לקנות ממנו ב 90,000 ש"ח וכך לעשות רווח של 10,000. מה שהמוכר עשה זה בעצם מכר לך רכב בשורט. בדיוק ככה בבורסה וזה לא משנה אם זה מניות או אופציות. אתה חושב שמניית גוגל הולכת לרדת ואתה רוצה לנצל את הירידה, אתה מוכר בחסר (שורט) 100 מניות של גוגל למישהו שבאותו רגע רוצה לקנות (את המניות הברוקר שלך הלווה לך ממשהו אחר) עכשיו אתה צריך לקנות את המניות חזרה על מנת לסגור את הפוזיציה. בשאיפה שתוכל לקנות בזול יותר ואז לצבור רווח (לקנות בזול למכור ביוקר רק בסדר ההפוך) אך במידה מגוגל החליטה לעלות אתה נכנס למצב של הפסד והברוקר שלך יכול להתחיל לשבת לך על הראש כדי שתקנה כבר. הכי חשוב לציין הוא שכאשר ההפסד הפוטנציאלי שלך בפוזיצית לונג מוגבל לסכום שבו רכשת מניות (המנייה ירדה לאפס והפסדת את כל כספך), ההפסד הפוטנציאלי בפוזצית שורט היא אין-סופית. מכרת מנייה ב דולר אך תיאורטית אין הגבלה למחיר אליה היא יכולה לעלות. אז משנה זהירות בכניסה לפוזיציות שורט.

לביא4

New member
לא מדובר על כתיבות

אתה הולך לקנות רכב. המוכר אומר לך 100,000 ש"ח אבל עדיין אין לו למכור לך אלא הוא מאמין שהוא ילך לספק והוא יוכל לקנות ממנו ב 90,000 ש"ח וכך לעשות רווח של 10,000. מה שהמוכר עשה זה בעצם מכר לך רכב בשורט. בדיוק ככה בבורסה וזה לא משנה אם זה מניות או אופציות. אתה חושב שמניית גוגל הולכת לרדת ואתה רוצה לנצל את הירידה, אתה מוכר בחסר (שורט) 100 מניות של גוגל למישהו שבאותו רגע רוצה לקנות (את המניות הברוקר שלך הלווה לך ממשהו אחר) עכשיו אתה צריך לקנות את המניות חזרה על מנת לסגור את הפוזיציה. בשאיפה שתוכל לקנות בזול יותר ואז לצבור רווח (לקנות בזול למכור ביוקר רק בסדר ההפוך) אך במידה מגוגל החליטה לעלות אתה נכנס למצב של הפסד והברוקר שלך יכול להתחיל לשבת לך על הראש כדי שתקנה כבר. הכי חשוב לציין הוא שכאשר ההפסד הפוטנציאלי שלך בפוזיצית לונג מוגבל לסכום שבו רכשת מניות (המנייה ירדה לאפס והפסדת את כל כספך), ההפסד הפוטנציאלי בפוזצית שורט היא אין-סופית. מכרת מנייה ב דולר אך תיאורטית אין הגבלה למחיר אליה היא יכולה לעלות. אז משנה זהירות בכניסה לפוזיציות שורט.
לא מדובר על כתיבות
מדובר על קניית אופציית מעו"ף, או תעודת קסם, ונכון נאמר - שורט - פוט, לונג - קול.

מצב
הנושא נעול.
למעלה