שאלה לגבי קנס בעבודה

מצב
הנושא נעול.

אל12

New member
שאלה לגבי קנס בעבודה

שאלה לגבי קנס בעבודה
שלום רב, אני אשת מכירות ובמסגרת עבודתי אני עובדת עם מסופון (מחשב כף יד iPAQ). היום נשמט לי המסופון מהיד והמסך נשבר. בעבודה רוצים לחייב אותי בחצי מעלות התיקון כקנס. האם הם יכולים לעשות זאת?

שיר ורד

New member
אם הסכמת לכך בכתב

שאלה לגבי קנס בעבודה
שלום רב, אני אשת מכירות ובמסגרת עבודתי אני עובדת עם מסופון (מחשב כף יד iPAQ). היום נשמט לי המסופון מהיד והמסך נשבר. בעבודה רוצים לחייב אותי בחצי מעלות התיקון כקנס. האם הם יכולים לעשות זאת?
אם הסכמת לכך בכתב
בין במסגרת חוזה העבודה או אחר כך (למשל כשחתמת על טופס השאלה של המסופון), אזי הם רשאים לעשות זאת. גם אם חתמת על כך, אם שווי הקנס הוא מעל רבע משכר עבודתך (החוק לא מדבר על ברוטו או נטו , לדעתי זה ברוטו כאשר מנכים את הקנס מהשכר ברוטו ונטו אם מנכים את הקנס מהשכר נטו), עליהם לפרוש את גביית הקנס כך שבכל חודש לא יגבו ממך יותר מרבע מהשכר. אחרת, הם רשאים לתבוע אותך בבית דין לפצותם בגלל נזק שגרמת בעבודה רשלנית, אך לא רשאים לנכות זאת משכרך ללא הסכמתך.

אל12

New member
לפי הידוע לי לא הסכמתי לכך

אם הסכמת לכך בכתב
בין במסגרת חוזה העבודה או אחר כך (למשל כשחתמת על טופס השאלה של המסופון), אזי הם רשאים לעשות זאת. גם אם חתמת על כך, אם שווי הקנס הוא מעל רבע משכר עבודתך (החוק לא מדבר על ברוטו או נטו , לדעתי זה ברוטו כאשר מנכים את הקנס מהשכר ברוטו ונטו אם מנכים את הקנס מהשכר נטו), עליהם לפרוש את גביית הקנס כך שבכל חודש לא יגבו ממך יותר מרבע מהשכר. אחרת, הם רשאים לתבוע אותך בבית דין לפצותם בגלל נזק שגרמת בעבודה רשלנית, אך לא רשאים לנכות זאת משכרך ללא הסכמתך.
לפי הידוע לי לא הסכמתי לכך
באף צורה. עברתי כרגע על חוזה העבודה שלי ואין סעיף שמדבר על זה. כשחתמתי על קבלת המסופון, עד כמה שזכור לי זו היתה חתימה רק על מה שקיבלתי.

אל12

New member
אם לא הסכמתי לכך האם הם יכולים

שאלה לגבי קנס בעבודה
לקנוס אותי?

שיר ורד

New member
הם יכולים

לקנוס אותי?
הם יכולים
ואז אתה יכול לתבוע אותם בבית הדין לעבודה על הלנת שכר. אם הם יתעקשו על הקנס הם יצטרכו לתבוע אותך בגין הנזק. אם באמת לא חתמת על כך בשום צורה שהיא, הם יצטרכו להוכיח שהנזק נגרם בגלל רשלנותך. גם אז, לא בטוח שתחויב. אתה יכול להוכיח למשל רשלנות תורמת של המעסיק, לטעון לתנאי עבודה בהם אי אפשר למנוע נפילה של המכשיר וכדומה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה