שאלה לגבי קופות גמל ופיצויים

איה1974

New member
שאלה לגבי קופות גמל ופיצויים

לאחר חצי שנה במקום עבודתי, ישנה חובה להפריש לי כספים לקופת גמל. העניין הוא שסוכן הביטוח שבו משתמשים במקום העבודה, הוא קרוב משפחה של בעל המקום וגם לקוח של המשרד. לדעתי זה לא תקין שהבוס שלי ידע פרטים אישיים בקשר למצבי הבריאותי וכדומה. האם יש חוק שמגן עליי בעניין? האם הבוס יכול לאלץ אותי להשתמש בסוכן שלו? (שהוא גם קרוב משפחה וגם לקוח שלו?)

i c u 2

New member
לא

תביא לו טפסים של פתיחת קופת גמל או פנסיה .... הוא חייב להפריש לך לאיפה שאתה רוצה.
הסוכן שלו יכול להיות שגם לא עובד עם החברה אליה אתה רוצה להפריש... ועדיין הוא חייב להפריש לאיפה שאתה רוצה.
בקיצור, תבחר לעצמך קופה או קרן תמלא טפסי הצטרפות ושלח לחברה....

בהצלחה.

מדון

New member
לפי התקנות מס הכנסה מי שקובע

שיהיה לו קרן פנסיה או ביטוח מנהלים ואזו חברה זה העובד
את השרות בין החברה לבין המעביד קובע המעביד
אתה תצתרך לתת לו יפוי כוח מוגבל לטפל בפוליסה שלך אחרי שהסוכן שלך יכין את ההצעה אם כל המסמכים הנחוצים והיפוי כח שתכין זה לסוכן ותכתוב רק לשם העברת תשלומים לחברה ולא יותר

איה1974

New member
תודה על התשובות. שאלה נוספת:

האם המסמכים הנחוצים לגמל ופיצויים כוללים הצהרת בריאות וויתור על סודיות רפואית?

מדון

New member
בזמן שהסוכן שאתה בחרתה

מגיע אם כל הטפסים כולל הצהרות בריאות וויתור סודיות רפואית אין קרן ו פוליסת ביטוח מנהלים אשר אין הצהרת בריאות
יש לצין כי כאשר מחתימים את המעביד על הטפסים של הקרן או פוליסת מנהלים הטופס של הצהרת הבריאות אנו כולל חתימה של מעביד כך כאשר באים להחתים את המעביד הסוכן יכול לא להרואת את הטופס כלל למעביד
ממה אתה חושש אם אתה רוצה כתוב לי במסר ניראה לי כי אתה מאוד חושש ממשהוא

איה1974

New member
אני לא יכולה להיכנס לפרטים

אבל אני אתן דוגמא:נניח שאני נוטלת תרופות פסיכיאטריות מסויימות. המעסיק יכול לראות את המידע ולהפיל את כל הבעיות שיש לו איתי על הבעיה הפסיכולוגית ואף להשתמש בזה לשם פיטורין. אומנם הסוכן לא אמור להראות את הטפסים של הצהרת בריאות וויתור על סודיות למעסיק, אך כפי שציינתי, במקרה שלי סוכן הביטוח הוא קרוב משפחה של הבוס והוא גם לקוח של המשרד, כך שאני בטוחה שכל מידע אישי יעבור ישירות לבוס. זה גם לא חייב להיות קרוב של הבוס, הוא יכול להיות סוכן ביטוח שעובד עם הבוס שנים ומיודד איתו ומעביר לו אינפורמציה חסויה. השאלה היא אם אין חוק שמגן עליי בעניין זה.

דרך אגב, סוכן ביטוח שאני מכירה אמר לי שפתיחת קופות גמל ופיצויים אינה כרוכה במילוי טפסים של הצהרת בריאות וויתור על סודיות, ושממלאים את הטפסים הנ"ל אם רוצים להצטרף לביטוח מנהלים ולביטוח בריאות.

מדון

New member
ביטוח מנהלים יש צורך להצהרת בריאות

ביטוחי בריאות אין במסגרת העבודה לתנאים סוציאלים ואסור להוסיף אותם באף פוליסה או קרן זה פוליסה בדרך כלל קולקטיבית ע"ח העובד מחוץ להפרשות המחיובות בחוק
לאור שחברות הביטוח מנהלות היום את קוב קרנות הפנסיה אין צורך בהצהרת בריאות כאשר עושים לפמעל שלם כאשר יש עובד אחד יש חובה למלאה את הצברת הבריאות
את יכולה לומר לי אזו חברה הסטכן שלך רוצה לעשות את קרן הפנסיה שלך אשלך לך מידע בנושא הצהרת הבריאות
ואם קראת טוב את מה שכתבתי לך מקודם יש אפשרות לעשות ביטוח מנהלים גם בלי שהמעביד יראה את הצהרת הבריאות שלך
אם תעני אני יעזור לך ואשלך לך טופס של הצתרפות לקרן ותוכלי לראות שהמעביד לא חייב לראות את ההצהרה

למעלה