שאלה לגבי פרטיות

נוסעת27

New member
שאלה לגבי פרטיות

שלום לכולם
התחתנו לפני חודש והייתה לנו צלמת בחתונה.
בעת חתימת ההסכם מול הצלמת, היה סעיף בחוזה שאמר שהיא יכולה להשתמש בתמונות מהחתונה לצרכי קידום. כששאלנו מה זה אומר ענתה שזה לצורך מס' תמונות נבחרות לשים באתר שלה, או לצורך עשיית אלבום לדוגמא להראות ללקוחות. קיבלנו את ההסבר וחתמנו.
כשבועיים אחרי החתונה, היא העלתה אלבום ציבורי לפייסבוק שלה עם כ 130 תמונות מהאירוע שלנו. כשפנינו אליה להבין במה מדובר טענה שזה בשבילנו ולא לצרכי קידום- לקידום, כך שוב טענה בהתכתבות שלנו בנושא, היא צריכה רק תמונות בודדות.. ענינו שאם כך- בבקשה שתוריד את האלבום. ממש לא הרגשנו בנוח שיהיה אלבום ציבורי ברשת חברתית של החתונה שלנו. להפתעתנו היא סירבה ובסוף נפנפה בכך שחתמנו על הסכם שהיא מורשית להשתמש בתמונות לצרכי קידום.
אנחנו טענו בתשובה שהיא משתמשת בתמונות של אנשים אחרים ללא רשותם ברשת החברתית, ובהם גם קטינים. היא אכן הסירה את תמונות הקטינים אך נשארה בעמדתה להשאיר את התמונות של המשפחה והחברים, והציעה שנבחר 40 תמונות שיישארו. כשביקשנו שתשאיר רק תמונות שלנו ותוריד את כל אלו שלא נתנתו את רשותם, סירבה.
מה החוק אומר במקרים כאלו?

zammy

New member
זה לא עניין של החוק אלא ההסכם

ברור שיש זכות פרטיות אולם זו נפתחה על ידכם.
מציע התייעצות עם עורך דין, השאלה עד כמה זה חשוב בכדי לנהל מאבקים ומלחמות ולהוציא כספים ולתת טעם רע לחוויית החתונה במובן מסויים.
מציע שתבחר ו רק 20 תמונות למשל ותראו לה רצון לבוא לקראתה, אולי זה יספק אותה.
היא צריכה לזכור שהיום ביקורות על עסקים רצות ברשת והיא עלולה להינזק מזה. היא מבינה לבד, הציעו לה הצעת פשרה בלי להתווכח..

נוסעת27

New member
אני לא חושבת

שיש לי ''זכות'' לאשר לאדם אחר להפיץ ברשת החברתית תמונות של אנשים שהם לא אני. גם אם הם היו באירוע שלי.

קלייטון.ש

Well-known member
לפי חוק הגנת הפרטיות

"לא יפגע אדם בפרטיות של זולתו ללא הסכמתו."
ופגיעה בפרטיות היא גם "שימוש בשם אדם, בכינויו, בתמונתו או בקולו, לשם ריווח;"
לפי נוסח החוק ההסכמה צריכה להיות מתמשכת ולא חד פעמית.
הצלמת פוגעת בפרטיותכם ללא הסכמתכם. אולי היתה איזו הסכמה ברגע מסוים אבל כעת אתם לא מסכימים.
לדעתי היא מפירה את החוק ועליה להסיר את כל התמונות.

למעלה