שאלה לגבי פיקוס

noa_f

New member
שאלה לגבי פיקוס

בכניסה לחצר הבניין שלנו שתולים שני פיקוסים. הבניין כבן 30, אז אני משערת שהם בערך בגיל דומה. הם די הוזנחו מבחינת טיפול שוטף, והם מתפרשים היום גם לגובה ("עץ") וגם לרוחב הגדר ("גדר חיה"). השורשים של אחד מהם כבר "הרימו" את השביל והם שועטים, כנראה, לכיוון חדר המדרגות... אני כל הזמן מקבלת הזהרות ש"יום אחד הם ירימו לכם את הביוב ואז זה בלגן. אתם חייבים לעקור אותם". האם באמת זה כך? זה יהיה לי מאוד עצוב, גם כי אנחנו גרים בקומה ראשונה והעץ הוא הנוף של הסלון שלנו... ואם חייבים באמת לעקור, מה הפרוצדורה? צריך לקבל אישור של העיריה קודם? צריך איש מקצוע מיוחד? האם יש פתרון פחות אגרסיבי מעקירה מוחלטת? תודה מראש על התשובות

nony11

New member
דחי את הקץ

תלוי מה המצב אצלך בגינה. פיקוס אכן עץ בעל שורשים אלימים, והוא באמת מרים כל דבר, לרבות צנורות ביוב ושבילים. ולמצב כזה, ריאלית, אין פתרון חוץ מעקירה. מצד שני, ה"יום אחד" הזה שמזהירים אותו מפנייך, מתעכב כבר 30 שנה לדברייך, אולי הוא יתעכב עוד 30. או 10, או 5. אני ממליץ לך לעשות מה שאני עושה עם דילמות קשות במיוחד. הדחיקי את הבעיה. לטווח הארוך זה לא הכי חכם, אבל בינינו - מה רע בטווח קצר? נוני.

טסונמי1

New member
פיקוס- אים עד היום לא ניגרם נזק

אין סיבה ליכרות את העץ לא הייתי מעלה בדעתי ליכרות עץ בן 30 אני אפופה עים כמה עצי פיקוס והבעיות הם שוליות בכל מיקרה הכריתה חייבת להעשות על ידי בעל מיקצוע שיש לו גם את הביטוח המתאים לנזק אפשרי תחשבו טוב טוב לפני שאתם כורתים-

noa_f

New member
כרגע - רק שביל הכניסה התעקם - אולם

רואים שהשורש גדל לכיוון הבניין. האם אפשר לכרות את השורש הנ"ל בלבד? ובהנחה שאי אפשר להוציא את "הגדם" (כי הוא מתחת לשביל) - מה צריך לעשות כדי שהשורש הנ"ל לא ימשיך לצמוח? (כלומר: כמה צריך להוריד ממנו?)

טסונמי

New member
בהחלט אפשר ליכרות את השורש

רצוי כמה שיותר קרוב למרכז והגיוני שכמה שיותר רחוק מהבית אין אפילו צורך לישלוף אותו החוצה

noa_f

New member
תודה! האם מספיק חתך אחד או שצריך

להסיר "מקטע"?

alon666

New member
יהיה לך יותר זול ליצוק מחסום בטון

מאשר להוריד את העץ. בכל מקרה, להוריד עץ בוגר יעלה לך המון כסף (כולל עבודה ופינוי), כאשר חפירת תעלה לעומק (ועכשיו קל, בקרקע רטובה) ויציקת בטון פנימה (מה שיחסום את השורשים) יהיה לך הרבה הרבה יותר זול. כולם ישארו מרוצים. מעבר לעובדה שלא צאלצו להוריד את העץ, זה פשוט משתלן כלכלית... (וזה הסבר מנצח עבור אותם אי אלו שיגידו לך שכדאי להורידו) רצוי גם לכתוף טיפה את השורשים, כפי שהמליצו... אלון

טסונמי

New member
לחתוך את השורש לכל רוחבו לנתק אותו

לגמרי עיי חיתוך-זו לא בעיה עים מסור מכני

למעלה