שאלה לגבי עבודה עם משחזת זווית

שמעתי דעות בעד ונגד לשימוש בכפפות בעבודה עם משחזת זווית.
אני אישית עובד ללא כפפות, הסיבה - תחושה פחות טובה של הכלי , אבל אשמח לדעתכם ואם אפשר עם הנמקה.

רוני1955

Active member
אסור לעבוד עם כפפות במכשירי חשמל. אתה מרגיש איפה האצבעות נמצאות, ונזהר עליהן. הבעיה היא שהכפפה בולטת יותר, אתה לא מרגיש עד איפה, והיא עלולה להיתפס ולמשוך את כף היד. אני משתמש בכפפות (תמיד) רק בריתוך.

אסור לעבוד עם כפפות במכשירי חשמל. אתה מרגיש איפה האצבעות נמצאות, ונזהר עליהן. הבעיה היא שהכפפה בולטת יותר, אתה לא מרגיש עד איפה, והיא עלולה להיתפס ולמשוך את כף היד. אני משתמש בכפפות (תמיד) רק בריתוך.
רוני אשמח לדעתך על הסרטון המוצג בלינק המצורף .
Should you wear gloves when using an angle grinder? (guy puts his hand on the grinding disc to find out) : Skookum (reddit.com)

רוני1955

Active member
הכפפה הזו היא כפפה של ריתוך. זו לא כפפת עבודה. כפפת עבודה היא רכה יותר וגמישה יותר, ועלולה להיתפס. יש גם אנשים שעובדים ללא מגן, ויעשו סרטונים שזה אפשרי ולא קורה כלום. אתה ילד גדול, ואתה תעבוד איך שבא לך.

רשר

Well-known member
מנהל
שמעתי דעות בעד ונגד לשימוש בכפפות בעבודה עם משחזת זווית.
אני אישית עובד ללא כפפות, הסיבה - תחושה פחות טובה של הכלי , אבל אשמח לדעתכם ואם אפשר עם הנמקה,
משחזת זוית קטנה ("4,5) מחזיקים לרוב ביד אחת ללא כפפה,
ביד השניה אוחזים בחלק המושחז/נחתך ואפשר אף רצוי עם כפפה כשהחלק חם,
לגבי מגן גיצים הדעות חלוקות בין תקנות הבטיחות לחיים בפועל - רוב בעלי המקצוע מורידים את המגן לנצח,

רוני1955

Active member
משחזת זוית קטנה ("4,5) מחזיקים לרוב ביד אחת ללא כפפה,
ביד השניה אוחזים בחלק המושחז/נחתך ואפשר אף רצוי עם כפפה כשהחלק חם,
לגבי מגן גיצים הדעות חלוקות בין תקנות הבטיחות לחיים בפועל - רוב בעלי המקצוע מורידים את המגן לנצח,
בעל מקצוע, לא מוריד את המגן. מי שכן מוריד את המגן, בדרך כלל הם אלו שהם רק חושבים שהם בעלי מקצוע. בעל מקצוע רציני וטוב, חושב על הבטיחות שלו בתור דבר ראשון. אני כבר נתקלתי בדיסקים שנשברים תוך כדי עבודה.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
לגבי מגן גיצים הדעות חלוקות....
מגן גיצים ?

טוב, הוא מגן (חלקית) גם מפני הגיצים אבל התפקיד החשוב שלו זה להגן עליך במקרים של שבירת דיסק למשל.
חשוב על שבר דיסק שניתק במהירות של 10000 סל"ד ועף לכוון הפנים שלך, אני לא בטוח שמסכת פנים תעזור במקרה כזה.

אני משתדל לעבוד עם כפפות, אני מכיר את הגירסה הטוענת שכפפות עלולות להתפס במכשיר אבל אישית לא נתקלתי בזה לעומת זאת נפצעתי לא פעם ולא פעמיים כשעשיתי רק עבודה קטנטונת ומעצלות לא השתמשתי בכפפות.

לגבי טענת פותח השרשור כי כפפות גורמות לתחושה פחות טובה של ה"כלי" אני מכיר את הטענה הזו מתחום אחר לגמרי וגם שם אגב אני לא מסכים עם הטיעון.

באופן כללי, אני אוהב לעבוד עם כפפות, אבל משחזת זוית היא כלי שמפחיד אותי. לכן אני רוצה להיות מסוגל לשים לב לכל טעות או שיבוש. למשל (וכבר קרה) - שידית האחיזה הצידית לא מוברגת היטב, ועלולה להשתחרר פתאום. או - שהאגודל יושבת היטב על מפסק הכיבוי (כבר קרה שניסיתי ללחוץ עם כפפה על המקום הלא נכון, ולא הצלחתי לכבות את המפלצת).
בשום אופן לא מסיר את המגן, ולא עובד עם יד אחת...

PPHBH

Member
כלי מפחיד ועוצמתי. היכן שאפשר לוותר על כפפות גם אני אעדיף אחיזה איתנה ומורגשת יותר. מצד שני כאשר אני חותך ברזל או אלומניום , זאת לא הנאה גדולה ולעיתים מסוכן לחטוף גיצים / שבבים בגב היד.
ככלל מעדיף ללא.

למעלה