שאלה לגבי חיסון שני לצהבת B

WitchWitch

New member
שאלה לגבי חיסון שני לצהבת B ../images/Emo193.gif

במידה ולא נגרמה תגובה למנת החיסון הראשונה שניתנה בבית החולים, האם יש לשער שלא תגרם תגובה שלילית למנה השנייה? בתודה מראש!

לצערנו אין דרך לדעת

סטטיסטית יש סיכוי גבוה יותר שלא יקרה כלום מאשר כן יקרה משהו. אבל בגילאים האלה כשמערכת החיסון עוברת כל כך הרבה שינויים מיום ליום, פשוט אי אפשר לדעת. וזה כמובן כשאני מתייחסת רק לתופעות המיידיות ולא לטווח הארוך

WitchWitch

New member
תודה

הנושא הזה של החיסונים משגע אותי. יש לי הרגשה שגם אם אני אקדיש את כל החיים שלי לחקר הנושא לא תהיה לי תשובה חד משמעית.... אנחנו אמורים לחסן מחר במנה השנייה ואני ממש לא יודעת מה לעשות. ברור לי מצד אחד שהסיכוי להדבקה בצהבת B בתינוקות הוא מאוד נמוך, מצד שני אני לא יכולה לדעת בוודאות שהוא לא קיים משום שלא ידוע לי אם אני נשאית או לא (מאוד לא סביר שכן....אבל עדיין), קיבלתי מנת דם לאחר הלידה ואני מניקה.

רוןבלב1

New member
את יכולה לעשות בדיקת דם

לבדיקת הנשאות להפטיטיס B. זו בדיקת דם פשוטה.

פולספגן

New member
בנוסף, יש גם את עניין הצטברות החומר בגוף

רובו נדיף, אך מתכות כבדות נשארות לעתים בגוף ומצטברות.

whynot5

New member
../images/Emo207.gifפיצול חיסונים -איך עושים את זה../images/Emo35.gif../images/Emo268.gif

אני יושבת ליד הטבלה של החיסונים וממש לא מצליחה להבין מה קורה שם...
הגוזל בן חודש. בעוד כשבוע אנחנו צריכים להגיע לטיפת חלב, כדי לקבל חיסון ראשון. (את החיסון של הבי"ח הוא קיבל, זה היה לפני שחשבתי בכלל ללמוד את הנושא...) אני מבינה מהטבלה שהחיסון שהוא אמור לקבל עכשיו זאת המנה השנייה של אותו חיסון. ואח"כ שוב לקבל מנה בגיל 6 חודשים. כדאי לדחות את החיסון הזה? מישהי עשתה את זה? השלב הבא של הטבלה ממש לא ברור לי... יש 5 דברים שרשומים כחיסון בגיל חודשיים ואח"כ בגיל 4 חודשים: שיתוק ילדים, אסכרה - פצלת - שעלת, ה.אינפלואנצה b פנוימוקוק ונגיף רוטה. הוא פשוט יקבל באותו יום חיסון אחד ל-5 דברים? ואח"כ בגיל 4 חודשים שוב באותו יום? איך אפשר לפצל את זה? מה עדיף? באילו מרווחים? צריך להודיע בטיפת חלב שדוחים או מפצלים? ויתרתם על חלק מהחיסונים האלה, למה? בקיצור, אשמח לשמוע קצת מהניסיון שלכן...
תודה!
***אין לי כוונה לפתוח עוד שרשור שבו כל אחד משתלח בשני על כמה שהוא הורה פחות אחראי בגלל שהוא מחסן או לא את ילדיו. אני פשוט רוצה לאסוף מידע כדי להחליט מה לעשות, והפורום הזה נראה לי כמו מקום טוב להתחיל.

POOH*

New member
אפשר לפצל הכל.

אצלי בטיפ"ח אני לא צריכה להודיע מראש. יש להם הכל גם ביחד וגם לחוד. את צריכה לבדוק מה הנוהל אצלכם. איך החלטנו? כמו שכתבתי כבר בעבר - קראנו על כל מחלה ותופעות הלוואי האפשריות שלה. ועל כל חיסון ותופעות הלוואי האפשריות שלו. ובדקנו על כל ילד ומצבו הוא מה יותר מפחיד אותנו כרגע. ולפי זה החלטנו מה מחסנים ומתי. באופן כללי: ילדיי מחוסנים נגד טטנוס ודיפטריה [אי אפשר להפריד]. שניים מהם גם נגד פוליו. וכולם נגד צהבת A [בד"כ זה ניתן בגיל שנה וחצי]. בכורתי מחוסנת במחומשת כולה ובשתי הצהבות [B ו- A]. חוץ מהבכורה את כולם התחלנו לחסן אחרי גיל שנה. [חלקם הרבה אחרי]. אף אחד מהם כרגע לא מחוסן ב- MMR [חיסון גיל שנה] ולא נגד אבעבועות - אם לא יחלו בזה בהמשך אני מניחה שעוד כמה שנים כשהגדולים יתקרבו יותר לגיל ההתבגרות נשקול שוב את החיסון הזה. ממליצה בחום להיפגש עם מישהו לשמוע פנים אל פנים [אנחנו נפגשנו עם גילי מפרדס חנה שהיא הומאופטית ועושה הרצאות בנושא חיסונים ועזרה לנו לבנות תוכנית חיסונים אישית לבן שלנו]. POOH

רוןבלב1

New member
חיסון גיל חודשיים

הסטנדרט הוא 7 חיסונים בשלוש "מנות" (2 זריקות ואחד דרך הפה): א. מחומשת: שעלת, פוליו, דיפטריה, טטנוס ו-Hib ב. רוטה (דרך הפה) ג. פרבנאר כפי שפו כתבה, את המחומשת ניתן עקרונית לתת כפוליו בנפרד או טטנוס בנפרד או טטנוס-דיפטריה בנפרד, או Hib בנפרד. אבל, צריך לברר עם טיפת-חלב האם יש להם את החיסונים הנפרדים. בנוסף, אם את רוצה לקרוא את עלוני החיסון של החיסונים בישראל, הם כאן: http://vaccinesinc.blogspot.com/2011/05/blog-post.html

big lul

New member
ניתן עם השעלת

אבל הוא דוקא נחשב לחיסון הבעייתי יותר בשלישייה, כך שכדאי לשקול להימנע ממנו.

cומcו

New member
נכון, אך השם הרע של החיסון הוא הגירסה הקודמת

שלו. אני חושבת שהבץ הזה הוא יחסית בסדר.

big lul

New member
אנחנו בחרנו לעשות ייעוץ חיסונים

עם רופאה שעוסקת בנושא ויחד בנינו את תכנית החיסונים. הבאנו לטיפת חלב את התכנית והאחות פעלה בהתאם לתכנית וזה היה לה נוח. באופן כללי, אנחנו נתנו את חיסוני המחומשת, ללא שעלת ובמפוצל. התחלנו עם הדיפטריה -טטנוס, אח"כ פוליו ואז HIB, שמגיל 1.3 צריך רק מנה אחת של חיסון. את הרוטה והפרבנר בחרנו לא לתת.

shira29

New member
איך את יודעת שלא נגרמה תגובה

לחיסון הראשון? חום זה לא התופעת לוואי היחידה שיש. אני ממליצה לך מאד לקרוא את העלון לצרכן.

למעלה