שאלה לגבי הכנת השטיח

hagit e

New member
שאלה לגבי הכנת השטיח

קודם כל יש למשהו תמונה של שטיח שהוא הכין? להדביק את הבד מסביב לכל הצינור? לכסות אותו ואז להשאיר את שאר הבד כדי שאפשר יהיה לשים עליו את הפאזל? באיזה צבע לקנות את הלבד מה מצאתם הכי נוח? מישהו כתב על גומיות הריון כדי לסגור את השטיח, מה זה גומיות הריון עם כפתור? ואיך משתמשים בהם להדבקת השטיח?

mgos0911

New member
הכנת שטיחון

היי מעט הקדמה במאמרים המקושרים לפורום יש אחד העוסק בשטיחון לפאזל. האמת שעלתי לבד על הרעיון ובמקרה ראיתי שכבר פורסם בעבר הסבר בנושא... אבל לא משנה. הערה למאמר - לא הייתי חותך את תחתית הצינור (רחב יותר) פשוט נוח להעמיד את הצינור עליו ולא מפריע לגילגול כאשר הפאזל על קצה השולחן. הכנת השטיחון בגדול קל פשוט לא יקר וממש נוח. חומרים : 1 צינור ביוב 4 צול - אורך 1 מטר - עלות 25 ש"ח בחנות לחומרי בנין. (יש גם עד 3 מטר (ל 18000 חלקים
- 40 ש"ח. ניתן לחתוך כמובן את הצינור אם נניח יש 8000 חלקים ולא די בבמטר... 4 גומיות / שרוך - למהדרין גומי הריון עם כפתור תפור בקצה (4 גומיות למטר צינור) - עלות 4 ש"ח למטר (די במטר ל 6 - 4 גומיות) , 4 כפתורים - 2 ש"ח. 1 שמיכת תינוק (פליז) או שמיכה המתאימה לגודל הנידרש , למהדרין - בד לבד (1 מטר עולה 20 -30 ש"ח , מגיע על אורך/רוחב של 1.80 מטר כך שאם קונים מטר זה די והותר אך התאימו לגודל הפאזל + 40 ס"מ אורך. ראי תמונות עם שמיכת פליז של תינוק... לגבי השאלות שלך : 1) לא חייבים להדביק על הגליל עצמו (אני טרם הדבקתי וזה עובד נהדר). 2) גומי הריון (מוכר בכל חנות סידקית / יצירה) - בדיוק כמו גומי תחתונים רגיל רק יש בו חריצים של כ חצי ס"מ בכל ס"מ גומי (דומה לחורים ארוכים שמו בחגורה רגילה) , כך שתופרים בקצה הגומי כפתור , וכעט עפ"י היקף הצינור (ורצוי לא פחות מ 4 צול = צינור ביוב ביתי - למניעת נזק לחלקים שמלופפים עליו) סוגרים את הגומי... 3) צבע - נאמר שרצוי צהוב לימון , אני בעד , אבל הכי טוב בד שיש בבית / שמיכה דקה ושטוחה (פלנל / פליז) - פשוט זול יותר... נ.ב הפאזל המצולם הינו תוצר של יום כיפור , בין ארוחה מפסקת לסיום הצום... חג ושמח מיכאל גולדשטיין

mgos0911

New member
שטיחון לפאזל -פיתרון בעית האיחסון 2

השטיחון במצב פתוח...

mgos0911

New member
שטיחון לפאזל-פתרון בעיית האיחסון 3

ולנושא של הבד מסביב לצינור - אין חובה אבל ניתן להדביק בד לבד על הצינור עצמו , שומר מעט טוב יותר על החלקים הראשוניים שנוגעים בצינור משיפשוף (מעבר לסיבוב הראשון השאר כבר כמובן נוגעים בבד/שמיכה מהליפוף בסיבוב הקודם), מונע החלקה (גם כך לא נורא בכלל). ההדבקה הינה של סיבוב אחד ומעלה על הצינור (שלא יראו אפור למעט התחתית הבולטת ששם אין ליפוף של הפאזל..) הדבקות אפשריות - אני מניח שדבק 3 שניות , פלסטיק מחומם (אקדח חימום של מקלות פלסטיק חשוב לא ללחוץ את הפאזל בליפופים שלא לעקם את החלקים , בצינור של 4 צול קשה לשבור חלקים אבל אם מתעקשים / מניחים על נצינור משקל החלקים יתעגלו... על צינור מתחת ל 4 צול הסכנה עולה כמו גם אם יש פאזל עם חלקים גדולים (לא לנסות את זה עם פאזל ריצפתי של הילדים 48 חלקים במידות 80 * 60 ס"מ... דא...) חג שמח מיכאל גולדשטיין

למעלה