שאלה לגבי דמי אבטלה

yoni1977

New member
שאלה לגבי דמי אבטלה

יש לי שאלה קטנה במשך 9 השנים האחרונות שיתתי בצה"ל וביום ראשון הקרוב אני אמור להשתחרר ביוזמתי (9 שנים - 3 חובה 6 קבע) השאלה שלי היא האם אני זכאי לדמי אבטלה? כמה? ומה הפרוצדורה? כאן המקום לציין שאני לא מעוניין באופציה זו כאופציה מובילה עבורי אך אשמח לדעת את הזכויות שלי בנושא תודה

yoni1977

New member
ושאלה נוספת לגבי לשכת התעסוקה

שמתי לב שיש בלשכת התעסוקה מחלקה שמטפלת במשרות לאקדמאים האם תואר הנדסאי תעו"נ נכנס לקטגוריה זו או שמא מדובר שBA ומעלה בלבד?

moti 5

New member
אבטלה ורישום בלשכת התעסוקה

ע"פ הדברים שציינת אתה אמור להיות זכאי לדמי אבטלה. כדי לממש את הזכאות עלך להירשם כדורש עבודה בלשכת התעסוקה. פרטים לגבי זכאות לדמי אבטלה ניתן למצוא באתר של המוסד לביטוח לאומי (מצורף קישור). הנדסאים נרשמים בלשכות התעסוקה הרגילות ולא בלשכות לאקדמאים. ניתן להפנות דורשי עבודה שאינם אקדמאים למשרות שנרשמות בלשכות לאקדמאים ולקורסים לאקדמאים, בהתאם לנסיבות (אם המשרה/קורס מתאימים להם). בהצלחה באזרחות

אמץ

New member
אני מקווה שאתה לא בורח לפני גיל 27!

שלא תפסיד זכויות פנסיה לגיל הפרישה (67). שלא יעבדו עליך בצבא !

yoni1977

New member
כיום אני בן 27 וחצי

היכן אוכל לקבל פרטים נוספים אודות זכויות הפנסיה שלי

אמץ

New member
דבר דחוף עם מת"ש או אכ"א

בעקבות בג"ץ שהיה בשנה האחרונה, שינו את החוק כדי לאפשר למשוחררים (בעקבות הקיצוצים) לקבל את זכויות הפנסיה שלהם לגיל הפרישה (67). מי שלא בהסדר בעצם מאפשר את הזכויות שלו ורק יתחיל לצבור וותק לפנסיה בעבודתו באזרחות, כאילו לא עבד בשנים של השירות. דבר דחוף עם הממונה על הגמלאות באכ"א או עם מת"ש, לפני השחרור ! ! !

yoni1977

New member
אמץ מבקש את עזרתך בנושא הפנסיה

פניתי למת"ש בשאלה לגבי זכויות הפנסיה ולדבריהם אני יקבל את הפיצויים חודשיים לאחר השחרור. מכיוון שאני אינני מתמצה ברזי הנושא אשמח לדעת האם זו התשובה שהייתי אמור לקבל (דיברתי עם נתציגה שככל הנראה חדשה ונדראה לי שלא זו התשובה אשר הייתי אמור לקבל) ובמידה ולא אשמח לקבל סיוע בנושא, מה בדיוק עליי לשאול , מה הם הזכויות עליהם דיברת? והאם יש הבדל לגבי יציאה אודות קיצוצים לעומת יציאה מרצון חופשי? תודה

למעלה