שאלה לגבי גרמניה

wayne campbell

New member
שאלה לגבי גרמניה

שלום לכולכם פורומיסטים יקרים. אני אזרח גרמניה (וישראל כמובן), בן 23. אני רוצה לעבור לגרמניה לתקופה של כ10 חודשים לצורך עבודה. העבודה מבחינתי יכולה להיות כמעט כל דבר בתחומי התעשייה\חקלאות\הוראה\הדרכה\מלצרות וכו' (עגלות וציורי שמן ומוצרי ים המלח לא קורצים לי בכלל) אני דובר אנגלית ברמה די גבוהה (ועיברית מן הסתם). הייתי שמח לדעת איכן כדאי לי לחפש משרה שתתאים לי? אם יש אופציה זולה ללמוד את השפה? כיצד ניתן למצוא בקלות מגורים? אם יש גוף\חברה שתומכים או מארגנים פעולות כאלו? או בקיצור - מה עליי לעשות ע"מ להגיע למטרתי בהקדם האפשרי? (להיות אדם עובד בעל קורת גג בגרמניה) המון תודה מראש על ההתיחסות!

yaelisam

New member
תתחיל מללמוד גרמנית

ויפה שעה אחת קודם. בגרמניה כמעט כל התחומים שציינת דורשים הכשרה גרמנית ותעודות. בחקלאות אינני מבינה, אבל הדרכה- כמעט שאין תחום כזה כאן (לצערי) הוראה- תהיה חייב להיות מורה בעל תעודות מגרמניה, תעשיה? גם לא מבינה מי יודע מה, אני מניחה שזה נורא תלוי מה- אבל להיות עובד בפס ייצור - זה אולי כן. מלצרות- נורא תלוי איפה, רוב המלצרים במסעדות נחשבות הם מקצוענים בתחום, בפאבים ומסעדות יותר עממיות גם סטודנטים יכולים למלצר. נסה למקד את השאלה שלך על ערים מסויימות, כי למשל "למצוא מגורים בקלות"- זה משהו שמשתנה ממקום למקום. גם בעניין לימודי הגרמנית- יש בתי ספר שונים בערים ומחוזות שונים, מה שכן, בכל המדינה יש VHS שזה כמו בית ספר ללימודים למבוגרים, ולהם תמיד יש קורסי גרמנית בזול.

wayne campbell

New member
אני כבר בשלבים ראשוניים

לגבי השפה, ניסיתי לקחת בעבר שיעורים במכון גטה ועכשיו אני לומד דרך פלאי האינט' ולגבי מיקום ספציפי אני די מכוון לאזור מינכן אם יש לך תשובות שמותאמות לעיר הזו אשמח לקבלן! המון תודה על היחס!!!

למעלה