שאלה לבנות שעברו כמה שאיבות...

black cherry1

New member
שאלה לבנות שעברו כמה שאיבות...

שאלתי היא ברמה הפיסית בלבד...
האם היו לכן שאיבות "קלות" יותר ושאיבות "קשות" וממה לדעתכן זה נבע?
האם מספר הביציות הנשאבות הוא אחד הפרמטרים? האם היו כאלו שהיה קשה להתאושש מההרדמה וכאלו ש"קמתן" בקלות? מה לגבי בחילות אחרי?
אני לקראת שאיבה שניה. הפעם הרבה פחות זקיקים. זה אומר משהו לגבי הכאבים של אחרי. פעם קודמת שאבו לי 19 והיה סיוט!

purta

New member
אני עברתי 2 שאיבות

בראשונה נשאבו 18 ביציות והיה לי ממש קליל, לא כאב לי אחרי כמעט והתאוששתי די מהר.
בשאיבה השניה שאבו לי 9 ביציות והיה לי הרבה יותר כואב (אולי כי התעוררתי מוקדם יותר, כבר כשהוציאו אותי מחדר הניתוח)
כך שאצלי זה לא ממש אומר...

עברתי 4 שאיבות

רק בשאיבה הראשונה קמתי עם כאבים שאבו 24
בשנייה שאבו 10
שלישית 6
רביעית 5
אותם לא הרגשתי בכלל
נראה לי שזה כן תלוי בכמות הדקירות..
בקשר לבחילות.. לשתות הרבה הרבה מים!

שיעבור בהצלחה וללא כאבים!

black cherry1

New member
הלוואי וזה רק היה בחילות... הקאתי 5 פעמים

הפעם אולי אבקש משהו להקאות???

בקשר להקאות

היו איתי 2 בנות בתור לשאיבה אז דיברנו קצת לפני והן אמרו לי שלפעמים הן מקיאות אחרי שמתעוררות מההרדמה..
וישר מבקשות כדור וגם אמרו שהן שותות לאט לאט מים כשהן מתעוררות וזה גם עוזר לעביר את זה..
בקיצור כן כדאי לשאול את האחיות או הרופא מה עדיף..

מקווה שזה היה חד פעמי ושלשאיבה הבאה תרגישי הרבה יותר טוב!
בהצלחה!

Lexie1

New member
שאיבות

אצלי ההרדמה בחו''ל תמיד היתה טובה, אבל בפעמים האחרונות עבדו קשה להעיר אותי. (שם מעירים בחדר ניתוח ועוזרים למטופלת לעבור מיטה ) בארץ לעומת זאת ההרדמה גרמה לי לרעוד הרבה זמן אחרי שהתעוררתי רעד חזק ובלתי רצוני. זה לא היה נעים בכלל.

לגבי הכאבים : היו לי שאיבות בהן לא הרגשתי בכלל כלום אחרי מלבד כאבי מחזור קלילים. והיו שאיבות של כאבים חזקים מאד. לפעמים זה קשור למס' הזקיקים (כשהיו יותר כאב יותר) ולפעמים זה שילוב של עדינות הידיים של השואב. כשהיה לי דימום בשאיבה קמתי עם כאבים חזקים כי שמו לי חוסם. מצאתי גם שעם הזמן יש לי כאבי בטן חזקים אחרי השאיבה מה שלא היה בהתחלה.

נגה77

New member
לדעתי לא קשור לכמות הביציות...

היו לי 5 שאיבות.
רובן היו קלות, כלומר ההתאוששות אחרי. בד"כ היו לי רק כאבים בבטן שקצת הכבידו על הליכה וכדו' למשך כמה ימים.

לפני כ3 וחצי שנים:
בשאיבה ה1 היו כ10 ביציות וההתאוששות היתה קלה.
בשאיבה ה2 היו 23 ביציות!! וגם אז ההתאוששות היתה קלה.

לפני כחצי שנה:
בשאיבה ה3 בסביבות 12-14 ביציות וגם היה יחסית קל.
ורק בשתי השאיבות האחרונות שהיו לי- היה לי קשה.
בשאיבה ה4- בסביבות 12 ביציות, חשבתי שהתאוששות קלה כרגיל, אך כמה שעות אחרי שהגענו הביתה הרגשתי זוועה- בחילות, לחץ דם נמוך ותחושה שאני על סף עילפון, הקאה אחת... ככה לכמה שעות, אבל יום אחרי כבר הרגשתי הרבה יותר טוב.
בשאיבה ה5- שהייתה לפני שבועיים וחצי- שאבו 25 ביציות- היה לי קשה בהתאוששות מיד לאחר הניתוח. אולי זה מרוב הלחץ ואולי לא...
הפעם סיפרתי מראש למרדימה איך הרגשתי אחרי השאיבה הקודמת, והיא נתנה לי משהו נגד בחילות לפני ההרדמה, והמליצה לי לקחת זירת וולטרן נגד כאבים אחרי שאתעורר- וכך עשיתי. היו כאבים שהתחילו להתפוגג מעט כעבור כשעתיים שלוש בערך, והייתי זקוקה למנוחה 4 ימים בבית... אבל אני חושבת שזה היה לי קשה גם נפשית יותר מכל שאר הפעמים...

המון בהצלחה!!

acka

New member
לא מצאתי חוקיות

אני חושבת שאצלי גם אין קשר חזק בין מידת גירוי היתר (תמיד יש לי לפחות קצת) לבין כמות הביציות הנשאבת.
ואולי התחושות אחרי השאיבה קשורות למידת גירוי היתר.
אני מאוד מקפידה על נרות לפני ו2 אופטלגין אחרי - עוזר לי פלאים.
ללא הרדמה המצב גם כן הרבה יותר טוב מבחינתי.
עוד משהו - שמתי לב שעוזר לי לא לדחוף אוכל ושתיה אחרי, אלא לשתות מאוד בעדינות ולאכול קצת ולעצור בזה עד שמגיעים הביתה.

מקווה שיעבור בקלות ויניב תוצאות מתוקות.

black cherry1

New member
לאופטלגין אני רגישה לכן אקח אדוויל

איזה נרות את לוקחת?
ולמה התכוונת שאמרת שהתחושות אחרי השאיבה קשורות למידת גירוי הייתר?

acka

New member
בדרך כלל נותנים נרות נקסין/וולטרן

באסותא האחות נותנת לי מראש ואני שמה לבד.

לפעמים הייתי יותר נפוחה אחרי השאיבה ולפעמים פחות. מבחינתי זה היה מדד לא רע לגירוי יתר.
הייתה התאמה יפה בין מידת הנפיחות לאיך שהרגשתי אך לא לכמות הביציות.

בלונד23

New member
כן. היו קשות והיו קלות.

א- לפעמים חומר ההרדמה עשה לי הקאות ולפעמים לא! לכי תדעי למה.
ב- היד של הרוםפא מאוד חשובה יש שאיבה לא כואבת ויש כואבת
(כשמתעוררים).
ג- ככל שנשאבו יותר ביציות ככה יותר כאב לי.

נתנאלה2

New member
מעל 10 שאיבות אצל 4 רופאים

וכמו שכתבו מעליי
אין דפוס קבוע
היו שאיבות שכאבו יותר או פחות ואף אצל אותו רופא.
היו פעמים שסבלתי כל היום מחולשה ובחילות קלות

אשרת 1972

New member
עברתי שבע שאיבות

הראשונה נשאבו 14 ביציות היו לי כ 28 זקיקים , היו כאבים גדולים מאוד אני זוכרת שצחקתי מרב כאב פשוט התגלגלתי מצחוק ואמרתי זה כואב נורא , למדתי לבקש זריקה של וולטרן ולא נרות שפשוט לא השפיעו עלי זה עוזר לי יותר להתאושש הנרות לא השפיעו עלי והאופטלגין הנוזלי גורם לי להקיא וזה היה עוד יותר נורא , ( השאיבה הראשונה השאירה אותי שבוע במצב מקופל על הספה בקושי יכולתי לעמוד ), בשאיבה השנייה נשאבו 4 ביציות היו לי כאבים קשים מאוד הסדין המקופל ששמים על מיטה היה ספוג בדם יכול להיות שזה כיוון ששאבו לי באותו היום המון זקיקים שהיו רייקים ברובם ומצאו רק 4 ביציות אבל הזריקה עזרה , אני יכולה לאמר לך שאני חושבת שהגוף מתרגל בשאיבות הבאות זה כאב פחות למדתי איך להתנהג לבקש את הזריקה של הוולטרן גם אם לא כואב מיד כי כאב לי אחר כך , להפתעתי השאיבה הנעימה ביותר אם אפשר לקרוא לזה כך הייתה השאיבה ללא הרדמה חוץ מהחיטוי לפני ואחרי זה הי ממש לא נורא , אני מאחלת לך שזו תהיה השאיבה האחרונה

אור308

New member
עברתי 3 שאיבות

בראשונה 21 ביציות נשאבו והיה לי גירוי נוראי- לא יכולתי לזוז שבוע.
בשניה נשאבו 14 והרגשתי מצוין לאחר מכן ( אבל יום לאחר מכן התחילו קצת כאבי בטן שנמשכו יום לאחר ההחזרה)
בטיפול השלישי נשאבו 11 והיה לי קצת כאבים לאחר ההחזרה, ושוב כאבי בן עמומים גם לאחר ההחזרה (היה מוזר שיומיים אחרי ההחזרה התחילו כאבים שנמשכו בערך יום)...

המון בהצלחה!!!!
מקווה בשבילך שהטיפול יהיה האחרון והמנצח:)

למעלה