שאלה כללית

ayvengo3

New member
שאלה כללית

ערב טוב, אני מעונין לקבל השכלה גבוה ולהתחיל לעבוד כמנהל רשת, איש סיסטם, sys admin. רציתי לדעת איפה אפשר לקבל השכלה גבוה בתחום. תודה מראש

ttlsysop

New member
לפי מה

שאני יודע, ההשכלה הגבוהה נמצאת בחדר השירותים. שב שם עם כמה ספרים, ומחשב נייד, אף אחד לא יפריע לך ורק כך תוכל ללמוד. אחרת , לך לאחת מהמכללות - הייטק, ג'ון ברייס, סיוון.

ayvengo3

New member
בכל זאת. . .

אני מבין שההשכלה הכי טובה בתחום היא נסיון. אבל בכל הזאת השאלה היא האם יש איזה שהוא תואר בנושא?

פוֹלי

New member
יש הרבה תארים, תחליט במה אתה מתמקצע

Mcsa, Msce, טכנאי מחשבים. לכל תחום יש את התעודות שלו. מה שאמרו לך זה מה שאתה צריך לעשות - או ללמוד לבד מספרים, או ללכת וללמוד באחת המכללות. ת'כלס בשביל התעודות אתה צריך לשלם ולעבור את המבחנים, אם אתה טוב בללמד את עצמך - מה טוב, אם לא - שאחרים ילמדו אותך.

ayvengo3

New member
נכון

אבל שוב, כל הדברים שאמרתה אלו הם בעצם קורסים המועברים במכללות פרטיות , כמו מיקרוסופט או JB. השאלה היא האם אפשר ללמוד את זה באחת מאוניברסטאות הארץ/העולם במסגרת של פקולטה כלשהי?

ttlsysop

New member
לפי

מה שאני יודע, אין תואר ראשון בארץ שמקנה לך ידע בתקשורת מחשבים וגם לא אף תואר MCSE וכו' מאף אוניברסיטה. רק בקולג'ים בחו"ל ניתן למצוא תואר ראשון בנושאים הללו. בארץ, יש לך אפשרות ללמוד רק במכללות הפרטיות ולגשת להסמכות, אך עדיין הדבר לא נחשב לתואר ראשון.

ayvengo3

New member
איפה?

1) מכללות - על איזה מכללות אתה מדבר? מה שנלמד שם זה תוכנית אקדמאית של תואר או קורסים? 2) האם בחול יש תארים אקדמאים בנושא? איפה?

ttlsysop

New member
הכוונה

שלי היא לסיוון/JB/הייטק, מה שיש לך שם זה תוכנית להסמכה, אבל יש אפשרות לקבלת נקודות אקדמאיות רק במכללה ברמת גן, כאשר את אותן נקודות אתה מקבל אם אתה ממשיך ללמוד שם תואר ראשון. בחו"ל יש תואר ראשון בהנדסת תקשורת, שבין היתר אתה לומד MCSE/CCNP מערכות FW ועוד, תכנס לאתרים של האוניברסיטאות בחו"ל ותראה.

ayvengo3

New member
לפי מה שהבנתי

באוניברסיטת באר שבע יש תואר ראשון בהנדסת תקשורת. הבעיה היא שאני לא בטוח עם זה ניהול רשתות. . . ?

gadi_f

New member
בב"ש זה משהו אחר...

בבאר שבע יש תואר של הנדסת תקשורת, זה לא ניהול רשתות זה, לומדים שם איך לכתוב פרוטוקולי תקשורת, לכתוב את התוכנות של הסוויצ'ים/ראוטרים. מי שמסיים את זה סביר להניח שיעבוד ב cisco/avaya/3com וכאלה בתור מפתח, אני מכיר מישהו שסיים את התואר הזה ועובד ב batm. אין לך מה ללמוד את זה אם את רוצה להתמקד בניהול רשתות.

ayvengo3

New member
מ"ה

כן, אבל בעקרון גם שם וגם במדעי-המחשב יש מספר קורסים שמלמדים על מערכות הפעלה שונות כמו UNIX... וזה נותן בעצם את הבסיס שממנו אפשר להתקדם לניהול רשתות ומ"ה שונות... מה דעתכם?

ayvengo3

New member
מ"ה

כן, אבל בעקרון גם שם וגם במדעי-המחשב יש מספר קורסים שמלמדים על מערכות הפעלה שונות כמו UNIX... וזה נותן בעצם את הבסיס שממנו אפשר להתקדם לניהול רשתות ומ"ה שונות... מה דעתכם?

ayvengo3

New member
איפה?

1) מכללות - על איזה מכללות אתה מדבר? מה שנלמד שם זה תוכנית אקדמאית של תואר או קורסים? 2) האם בחול יש תארים אקדמאים בנושא? איפה?

למעלה