שאלה טיפה דחופה

ממתי

New member
ענת תודה. (יש המשך)

אם תשימי לב היטב תראי שאני רוקח במקצועי. כל מה שכתבת אני יודע מזמן ואפילו עשיתי עבודה נרחבת בנושא. כנראה שהציניות בשאלתי לא הובלטה מספיק.

ממתי

New member
ועוד כמה תיקונים פעוטים

א. הפטנט הוא ל 20 שנה ולא 17. ב. בתקופת הפטנט אסור לחברה אחרת, לא רק לשווק את התרופה, אלא גם לפתח ולייצר אותה. היה את המקרה המפורסם של האציקלוויר של טבע שהתחילו בהליך הפיתוח לקראת היצור 3 שנים מוקדם מדי. ג. אמנם בד"כ השאיפה שהגנרי יהיה תואם לחלוטין את המקור, אך קורה לא פעם שהגנריקה יעילה יותר מהמקור כך שלא תמיד זה לצערינו.

פבפ

New member
שאלה טיפה דחופה

הלכתי לרופא והוא איבחן אצלי דלקת בדרכי הנשימה ונתן לי azenil לטיפול בבעייה. כניגשתי לחובשת בשביל לקבל את התרופה היא התלבטה מה לתת לי והלכה לשאול את הרופא ולבסוף נתנה לי כדורים בשם zeto. הספקתי כבר לקחת כדור אחד והכדור התחיל טיפה להשפיע אבל הכאב בשקד הימני שלי לא פסק (האם הוא אמור להפסיק) והשתן שלי הפך להיות צהוב כהה ספק אדום.... עלתה במוחי המחשבה שzeto הוא לא בדיוק azenil, האם אני טועה?

לגבי "אזניל" ו-"זטו"

שני התרופות הם אותו חומר בדיוק המיוצר ע"י שני חברות שונות. לכן למעשה התרופות הן זהות מבחינת השפעתן הרפואית. אתה אכן אמור להרגיש יותר טוב אבל לא בהכרח שזה יקרה כבר מן הכדור הראשון. בברכה ישראל

idan777

New member
תמיד התרופה המקורית עדיפה על הגנרית

שלום לך ישראל זטו הינה הגנריקה דל אזניל, בקפסולות. תמיד המקור עדיף על הגנקירה. לצערינו, עם הכניסה של גנריקה הקופות מייד מוציאות את התרופה המקורית בגלל עניין של עלויות עידן

ממתי

New member
שלום עידן, אני מתעניין בנושא זה.

תוכל בבקשה להפנות אותי למאמר/אתר/ספרות בו נקבע כי תמיד המקור עדיף על הגנרי? בין אם מדובר בקפסולות או בצורות מתן אחרות? בתודה מראש, מתי

למעלה