שאלה חשובה

שאלה חשובה

שלום לכולם אימצתי ארנבת לפני שבוע ואני די חדשה בעניין כי אף פעם לא גידלתי ארנב. רציתי לשאול האם לארנבים יכולים להיות כינים או קרציות והאם זה יכול לעבור לבני אדם? אני רואה אותה מתגרדת לפעמים ולאחרונה אני שמה לב שגם עלי יש שימני עקיצה כמו יתושים וזה מגרד. אשמח לקבל עזרה. בתודה, מלי.

Stav Merbaum

New member
יש להם

פרעושים לרוב. (קרציות וכינים לא שמעתי שיש להם..) יש הרבה סוגי תרסיסים (כמו של כלבים וחתולים) שאת יכולה לרסס על הארנב, כמובן מרחוק ולא לכיוון הראש בכל חנות חיות אפשר למצוא כזהה במחירים סבירים לגמרי.. בהצלחה

Koala Girl

New member
יכולים להיות להם פרעושים,

באיזה תדירות הוא מתגרד? גירוד באוזן מדי פעם זה טבעי.. אם הוא מתגרד בתדירות גבוהה יותר צריך לבדוק אותו. במידה ותמצאי עליו פרעושים אפשר להשתמש באמפולות של חתולים (נראה לי אדוונטג') במינון קטן, לא בטוחה איזה סוג,רצוי להתייעץ עם וטרינר שמבין כי חלק רעילים לארנבונים.

קואלה

אני לא רואה עליה פרעושים והיא מתגרדת רק מידי פעם אבל השאלה שלי האם זה יכול לעבור לבני אדם? כי יש עלי מלא עקיצות וזה קרה ממש לאחרונה מאז שהבאתי אותה

Stav Merbaum

New member
ברור

פרעושים עוקצים גם בני אדם פשוט תשאלי בחנות חיות איזה ספריי הכי טוב לריסוס על ארנבות וזה מה שתעשי גם אצלי היתה התקפה מטורפת של פרעושים.. עשיתי לכולם שני טיפולים וזה נעלם אם תרצי אוכל לבדוק באיזה תרסיס אני משתמשת

Stav Merbaum

New member
קוראים לו frontline

צבעים כחול ולבן. מסתבר שהוא קצת יקר.. (220 ש"ח לחצי ליטר) אני בטוחה שיש גם יותר זולים. רק תוודאי שהוא יכול להתאים גם לארנבות

sleep1937

New member
אסור בתכלית האיסור להשתמש בפרונטליין לארנבון!

זה רעיל מאד וגורם למוות! מותר להשתמש באמפולות של אדוונטג' או רוולושן בלבד, וחייבים להקפיד על מינון מתאים לפי משקל הארנבון.

הייתי בחנות שבה קניתי את הארנבונת

והמוכר נתן לי ספריי שכתוב עליו לציפורים ואמר שזה מתאים גם לארנבים וגם אמר לי איך לרסס עליה וריססתי גם את הכלוב אבל אני חושבת שמאז שריססתי אותה היא מתגרדדת יותר.

sleep1937

New member
אני מניחה שמכרו לך "פלימט" לציפורים...

מישהי כתבה פעם שמכרו לה את זה... תראי את השרשור הזה בנושא. אני לא יודעת למה הם מוכרים את זה אבל זה ממש לא מתאים! זה חוסר אחריות מצידם ולא הייתי חוזרת לשם שוב. חוץ מזה, את חייבת לבדוק קודם כל מה הבעיה. אנחנו לא רואים את הארנבונת שלך וכל מה שנכתוב פה בקשר למצבה הוא רק ניחוש. ראית שיש לה פרעושים? וידאת שזה לא סקביאס ארנבונים? במידה וזה באמת באמת פרעושים, הטיפול הוא אבקה מיוחדת שמתאימה לארנבונים (להשיג אצל וטרינרים מתמחים) או אמפולות של רבולושן/אדוונטג' - בשום פנים לא פרונטליין. בכל מקרה, חובה להתייעץ עם וטרינר מתמחה לפני כל טיפול כזה . אפשר אפילו להתייעץ אונליין בפורום של ד"ר אמיר מאורר. למשל אם היא קטנה מידי גם החומרים המותרים עלולים להיות מסוכנים מאד, וכמו שכתבתי כבר חייבים להקפיד על המינון.

פרעושים

לא ראיתי עליה פרעושים אבל תפסתי אחד על השמיכה שלי, היא אפורה וקצת קשה לראות עליה. אני אקח אותה מחר לוטרינר. המון תודה!

L e i a

New member
יש אופציה

לגרב, שזה כמו סקביאס. זה עובר לבני אדם בעיקר בסביבה של הארנבונת. אצל אנשים זה מתבטא בנקודות אדומות על העור, אצל ארנבונים במין קשקשים כאלה ברגליים וגם גירודים. אצלי הם כנראה הגיעו ככה מהחנות, כי בבית לא היה להם מאיפה לתפוס את זה... מדובר במשהו שאצלם מאוד קל לפתור אם זה המקרה. בכ"א לדעתי לפחות אולי כדאי להביא אותם לבדיקה אצל הוט', רק כדי לוודא (וגם בדיקה כללית על הדרך).

sleep1937

New member
אחזור על מה שרשמתי לסתיו.

אסור בתכלית האיסור להשתמש בפרונטליין לארנבונים! זה רעיל וגורם למוות. מותר להשתמש באמפולות של אדוונטג' או רבולושן בלבד, וחשוב מאד להקפיד על מינון! (1 מ"ל לכל ק"ג) בכל מקרה כדאי לוודא שלארנבונת באמת יש פרעושים קודם. אם היא בהירה תוכלי לראות אותם יחסית בקלות. תפסקי את הפרווה עד שרואים את העור ותבדקי ככה בכמה מקומות. פרעושים אמנם יכולים לעקוץ בני אדם, אבל העקיצות שלהן קנטנטות ולא דומות לעקיצות של יתוש. אם יש ספק, כדאי ללכת לבדיקה אצל לוטרינר שמתמחה בחיות אקזוטיות.

גולי73

New member
גם אני שמעתי שאסור לשים פרונטליין

לארנבונים. לגבי עקיצות של פרעושים בבני אדם, אלו לא עקיצות קטנות בכלל, ובדרך כלל מה שמאפיין אותם אצל בני אדם הן ריבוי עקיצות באזור אחד. העקיצות הן אדומות ומאוד מגרדות, ההבדל שאני יכולה לחשוב מעקיצות של יתושים שהן לא מתנפחות כ"כ. מנסיון...לצערי.

רק רציתי להגיד תודה!

תודה לכל מי שעזר וייעץ בנוגע לפרעושים. נאבי שלי טופלה בקפידה. הלכנו לוטרינר ובהמלצתו קניתי תכשיר טבעי ואני רעיל נגד פרעושים. מקווה שזה יעזור ומהר. אז שוב תודה רבה לכל מי שעזר. ולקינוח אני מוסיפה תמונה שלה :)

Koala Girl

New member
יופי!

איזה מתוקה!!
שמחה לשמוע שבדקתם והיא מטופלת,מקווה גם שכל הפרעושים יתחפפו ממנה במהרה

למעלה