שאלה חשובה.

מצב
הנושא נעול.
גם שיטת ברטוב שנויה במחלוקת

מלח, אני חוששת שאנחנו עלולים
להטעות עם אינפורמציה לא מדוייקת. יש עוברים לא תקינים בגלל בעיות זרע, ואז ההריון נופל בדר"כ בטרימסטר הראשון, לפעמים בסקירות רואים כי העובר לא תקין ונאלצים לסיים את ההריון וכו'. צריך אבחון יסודי - הייתי ממליצה על אבחון אצל ברטוב.
גם שיטת ברטוב שנויה במחלוקת. הדרך היחידה לגלות תקינות עובר זה ע"י PGD. PRE-IMPLANTATION GENETIC DIAGNOSIS כלומר ביופסיה של הביצית. אבל למיטב ידיעתי את זה אפשרי לביצוע רק לעוברים מעל 5 ימים ובתנאי שיודעים מה הפגם הגנטי שמחפשים. מצב קישור לאתר שמסביר על PGD. בתחתית האתר יש שתי סרטים שניתן לצפות ושמסביר את זה בצורה די טוב. רק שזה באנגלית. אם בספירה והתנועתיות שהבעל של תימניה תיאר אני מאמין שבוצע גם ICSI(החדרת זרע לביצית בצורה מכנית) הרי היה לו רק ממיליון בספירה כשאר ל- 60% יש תנועתיות תקינה. אבל הוא לא ציין שום ערך למורפולוגיה (צורתיות) או השרדות. שגם אילו ערכים שיש לקחת בחשבון. במידה וגם בוצע ICSI אז אני לא חושב שניתן לבצע גם PGD מאחר וזה אומר לנקב שוב את קליפת הביצית. כמובן שאילו שאלות רופא ואנחנו לא רופאים.

הקישור הוא ל- PGD

גם שיטת ברטוב שנויה במחלוקת. הדרך היחידה לגלות תקינות עובר זה ע"י PGD. PRE-IMPLANTATION GENETIC DIAGNOSIS כלומר ביופסיה של הביצית. אבל למיטב ידיעתי את זה אפשרי לביצוע רק לעוברים מעל 5 ימים ובתנאי שיודעים מה הפגם הגנטי שמחפשים. מצב קישור לאתר שמסביר על PGD. בתחתית האתר יש שתי סרטים שניתן לצפות ושמסביר את זה בצורה די טוב. רק שזה באנגלית. אם בספירה והתנועתיות שהבעל של תימניה תיאר אני מאמין שבוצע גם ICSI(החדרת זרע לביצית בצורה מכנית) הרי היה לו רק ממיליון בספירה כשאר ל- 60% יש תנועתיות תקינה. אבל הוא לא ציין שום ערך למורפולוגיה (צורתיות) או השרדות. שגם אילו ערכים שיש לקחת בחשבון. במידה וגם בוצע ICSI אז אני לא חושב שניתן לבצע גם PGD מאחר וזה אומר לנקב שוב את קליפת הביצית. כמובן שאילו שאלות רופא ואנחנו לא רופאים.
הקישור הוא ל- PGD

תימניה1

New member
למלח...

למלח...
מה הכתובת של ברטוב כדי לאבחן את הזרע.

לריה

New member
זה מה שאשתך אמרה לך חה

לריה, כמו בסקס, העובי לא קובע

כמו שרוניתלי כתבה, מה שחשוב זה שהמבנה. שתהיה תלת שיכבתי וסדירה. ד"ר קלדרון אמר לנו אז שכל רירית מעל 6 ובמנה תקינה הינה רירית טובה. בסופו של דבר, לקראת ההחזרה פלפלת הייתה עם רירית 7.5. את התוצאה הסופית כולכם מכירים
זה מה שאשתך אמרה לך חה
חה חה חה . אני הבנתי שרירית בהחלט צריכה להיות עבה על שכבותיה. בוודאי שיש קליטה גם ב7 וגם פחות אבל מפה להגיד שזה אדיאלי לזה אני לא מסכימה על סמך מה שקראתי ושמעתי מרופאים. אגב לי היו 3 פעמים רירית של 13תלת שיכבתית ולא נקלטתי וכשהיה 10 ואני לא זוכרת שהזכירו שבות כן נקלטתי. זהו תהליך מאד מורכב שהרבה גורמים צריכים להצטרפנה יחדיו כך שכפי הנראה זהו לא הגורם היחידי להצלחת התהליך.

מצב
הנושא נעול.
למעלה