שאלה חשובה...

• פותח הנושא m.n
  • פורסם בתאריך

m.n

New member
שאלה חשובה...../images/Emo70.gif

אני וחברה שלי התערבנו ואני חייבת את עזרתכם כדי לקבוע מי ניצחה! הבלונדינית טוענת שרוק זאת מוסיקה שחורה! אני אומרת שרוק זה רוק ואין לו שום קשר למסיקה שחורה (חוץ מלהקות כמו לינקין פארק שמשלבות היפ הופ בשיבירם שלהם) אבל כעיקרון הרוק עצמו הוא סוג של מוסיקה! בקיצור היא אומרת שבתוכנית האחרונה של המעבדה שי אמר שרוק זה סוג של מוסיקה שחורה. אני לא שמעתי את התוכנית אבל אני מתארת לעצמי שהבן אדם צוחק... בכל מקרה בבקשה תאירו אור על התעלומה אני רוצה לדעת את האמת
תודה מראש מרינה

rasta man

New member
אני לא רואה שום קשר בין מוזיקה שחור

לרוק ואפילו בפרייסטייל של שי חדד בעסק שחור הוא מדבר על האבי מטאל ואומר שהוא לא עושה את הסוג מוזיקה הזאת וכמה דברים על זה...

tomoshe

New member
הרוק בא לעולם ע"י השחורים בארה"ב

מרווין גיי ועוד רבים וטובים לפניו פיתחו את הרוק מתוך הגיטרות של הבלוז בתוספת קצב מהיר יותר ומילים פחות דכאוניות. מכאן ואילך הרוק יצא מתחומי ההגדרה של מויקה שחורה וקיבל חיים משל עצמו ככה שאין היום הרבה קשר בין הסגנונות. תומאס, עדיין מחכה לאלבום הרוק שמוס דף הבטיח להוציא השנה.

Syndrome

New member
הרוק´נ´רול בא מה R&B הישן....

בשנות ה-50 המאוחרות/60 פותח סגנון מוזיקה שחורה ששילב ביחד כמה סגנונות שחורים, עם טיפה יותר (מהירות) מקצב, וככה הומצא ה- Rhythm & Blues של פעם. חוץ מכמה שדרנים בארה"ב אף אחד לא העז להתעסק עם הסוג הזה של המוזיקה, אבל לאט לאט היא צברה פופולריות וכמה שהפופולריות שלה עלתה, ככה עלתה הביקורת עליה מצד גורמים ממסדיים יותר, מכיוון שזאת גם הייתה מוזיקה צעירה ומעיזה ברוח כל הדברים שנשמעו בשנות ה-60 שהפרידו את מה שהצעירים שומעים ממה שההורים שלהם שומעים, ובכלל בגלל העובדה שהיא מוזיקה שנעשית ע"י שחורים... היא אפילו כונתה "מוזיקת השטן", ואז לאט לאט לבנים התחילו לעשות אותה, אבל בשינוי קטן של השם - "רוק אנד רול", וזה בערך הסיפור של המוזיקה הכי חזקה בשנות ה-60, ושל הטענות של השחורים על גניבת המוזיקה שלהם...

יש כאלה שטוענים שרוק

הצחיל כאר-נ-בי שפשוט נתנו לו שם אחר כדי שהלבנים האמריקאיים הגזענים ירשו לעצמם לשמוע את המוסיקה הזאת בלי לחשוב שהם שומעים מוסיקה כושית. אבל בשביל לענות על השאלה שלך צריך קודם כל לענות על השאלה "מהי מוסיקה שחורה?" בעיני יש הרבה רוק שחור, וגם הרבה דאנס והאוס וכו´...

למעלה