שאלה חשובה - ממש צריכה עזרה בנושא

daniella28

New member
שאלה חשובה - ממש צריכה עזרה בנושא

אני בת 28 ובעבר הייתי אנורקסית. עד לאחרונה עוד היו הקאות פה ושם ודי הרבה יש לציין! כעת (אני מקווה) שנגמלתי מזה אבל יש לי בעיה מעצבנת, כמעט כל דבר שאני אוכלת עושה לי צרבות. לא מדובר בדברים ספציפים שידוע שהם גורמים לכך ומהם אני נמנעת לחלוטין! האם יש משהו שיכול לעזור למנוע את זה? איזשהו סוג של תזונה יותר נכונה? האם העובדה שהקאתי הרבה בשנים האחרונות גרמה לכך? כי לפני כן בכלל לא סבלתי מצרבות! האם יכול להיות שעשיתי לעצמי נזק גופני? בבקשה עצות! תודה, דניאל

הקאות עלולות לגרום לצרבת

הם מחלישות את השרירים שמפרידים בין החלקים במערכת העיכול ותוכן קיבה חומצי שעולה מעלה לושט יגרום לצרבת. אבל יתכן והצרבת שלך היא על רקע חיידקי והטיפול הוא אנטיביוטי. התזונה המומלצת היא לא לאכול מאכלים מתובלים, מטוגנים אלכהול, קפה, ודברים שאת יודעת שהם גורמים לך צרבת (כמה שזה נשמע טיפשי חשוב לשים לב מה גורם לך לצרבת). וכמובן לא להסתובב עם קיבה ריקה. ישנם גם סותרי חומצה (סודה לשתייה ,טאמס, אינו ועוד רבים)

daniella28

New member
תודה על התגובה + שאלת המשך

קודם כל המון תודה על התגובה, תארתי לעצמי שיש קשר. דבר נוסף וחשוב - אם מעכשיו ייפסקו ההקראות לגמריי, השרירים שמפרידים בין החלקים במערכת העיכול יתחזקו והצרבות ייעלמו או שעשיתי לעצמי נזק לתמיד? אני ממש מקווה שלא הרסתי לעצמי כי כ"כ חשוב לי לאכלו נכון מעכשיו. אני יודעת בדיוק איזה דברים עושים לי צרבות יותר מאחרים אבל יש ימים שכל מה שאני אוכלת גורם לזה אפילו מאכלים רווי סידן שאמורים למנוע צרבת. כמו-כן אני משתמשת בטאמס וזה מאוד עוזר אבל לפעמים לא פותר את הבעיה לגמריי. אנא עצתך, ושוב תודה - דניאל

daniella28

New member
ועוד שאלה....

האם כתוצאה מההקאות והאנורקסיה יש מאכלים שהגוף לא יוכל לעכל או שהקיבה מתאוששת בכל מקרה? (דברים כמו בשר, מאכלים כבדים כאלו...)

למעלה