שאלה חשובה מגורי הסוסים:

almog1620

New member
שאלה חשובה מגורי הסוסים:

שלום לכולם, רציתי לדעתם האם יש סכנה בלהיכנס למגורי הסוסים יחף ( כלומר ממש ללא נעליים)??? אם זה מסוכן, מהן הסכנות? והאם מסוכן לעבוד יחף גם במגורי בהמות אחרים כגון רפת או דיר???
תודה מראש לעונים.

superKENZ

New member
יש סכנה בללכת יחף

בכל מקום.
במגורי סוסים בנוסף לסכנות הרגילות יש חציר שיכול להיות חד ופוצע, יש מסמרים שנפלו למפרסל ועלולים להתקע ברגל (ועוד יותר מסוכן, מסמרים חלודים ממנעל משומש), וכמובן שלפעמים יש קוצים. לפעמים יש כל מיני פררעושים או חיות עוקצניות קטנות שעלולות למצוא דרכן אל הרגליים שלך :).
וזה עוד לפני שדברנו על כך שדריכה של סוס עלולה לרסק לך את האצבעות.

לסיכום, הייתי מוותרת על התענוג.

jgut

New member
בנוסף למה שקנז כתבה

יש סכנה בללכת יחף ליד סוסים ובהמות אחרות. הסכנה שהם ידרכו עליך וישברו לך את כף הרגל או יתלשו ציפורן.
אני מכירה אנשים שזה קרה להם גם עם נעליים לא מתאימות לעבודה מהסוג הזה.

almog1620

New member
דווקא נראה שהאיש הזה לא מפחד לעשות זאת:

https://youtu.be/mg4gWoFMi_I

חוץ מזה, האם זה מסוכן גם בדיר עיזים? כי שם אין מפרססים העיזים לא שוקלות הרבה...

jgut

New member
לא ברור לי בשביל מה אתה שואל

אכן עיזים שוקלות פחות. אז כניראה יש בכך פחות סיכון.
דיר עיזים לרוב שונה מזה של פרות וממגורים של סוסים. אז אני מניחה שזה תלוי בתנאים הספציפיים של אותו הדיר.
האם אתה מודאג ממחלות? מפציעות? מה המוטיבציה של השאלה?
ד"א למה אתה רוצה ללכת יחף במגורים שלהם?
אם היית שואל ספציפית על סוסים או פרות, הייתי ממליצה לך להימנע.
&nbsp
ולא חסרים סרטונים של אנשים שעושים שטויות ומעלים אתזה ליוטיוב. כך שזה לא מעיד לא לטוב ולא לרע לגבי הנושא.

superKENZ

New member
גם יש אנשים שלא מפחדים לחצות את כביש 4 ליד גהה בשבת בצהריים

הוא סיים את חייו שם.

כל דבר אפשר לעשות, ואפשר גם לא לפחד. השאלה היא למה לעשות שטויות שאנשים אחרים כבר הבינו שהן מסוכנות, ולכן יש חוקים או כללים או תקנות....
מה צריך להוכיח בזה?

ממרום גילה של מי שעבדה ורכבה על סוסים יחפה במשך שנים,

דרכה על קוצים, מסמרים, חרא, דרכו עליה ואיבדה ציפורניים, חטפה על הראש ואחזירה מלחמה, אני יכולה להעיד שזה כיף אבל קצת מיותר.
מלבד ההסברים הרגילים, שני הטיעונים החזקים ביותר ששמעתי נגד היו, את עלולה ליפול על קוץ ואת עלולה לדרוך על מחט מזוהמת ולחטוף איידס.

בסופו של דבר ההחלטה היא של בעלי האורווה, אם הוא מחייב בנעלים סגורות זה מחייב את כולם ויעזור לך במקרה של תאונה גם לצורכי ביטוח.

למעלה