שאלה חשובה מאד

soprano 2

New member
שאלה חשובה מאד

היום כהתחלתי לכוון את ההגאים בגילס שמתי לב שבחצי הראשון של אנטנת המקלט יש קטע ממש ממש קטן חשוף (החוט שםל לא קרוע או משוא פשוט יש קטע ממש קטן שחשוף מחוט)אז מתי על זה חתיכה של מן סלוטפ שחור כזה כדי שלא ימשיך להיות חשוף ואת הקטע הזה השארתי בטיסן עכשיו זה יכול לעשות בעיות?אניפתחתי רדיו והלכתי לא יודע להגיד כמה מטר עם אנטנה סגורה והכל עבד

soprano 2

New member
כשהתחלתי#שלם#שחשוף מחוט הכוונה

שרואים את החוט עשמו של המקלט כלןומר חשוף הלבן שעותף אותו

td12

New member
נו אז מה הבעיה?

החוט לא קרוע אז למה שזה יעשה בעיות

creth11

New member
חוט אנטנה - ציפוי קרוע

הציפוי הוא רק לחוזק השידור נעשה דרך המוליך המתכתי בתנאי שהחוט פרוס - לא מגולגל וכ"ו ומצב המוליך תקין ובאורך הנכון והיו על כך שירשורים גם אצלי יש קטע של ציפוי קרוע צריך למנוע מגע למתכת וצריך לישמור שלא יקרע ולא ימשך מהמקלט אני שומר עליו על ידי שימוש בחלק מזרוע של סרוו שיש בו לפחות שני חורים ומשחיל דרכם את החוט כאשר חלק הזרוע בצד הפנימי של חור המעבר אנטנה בטיסן כך לא ניתן לימשוך את חוט הנטנה מהמקלט והכל תקין יש כמובן לבדוק טווח וזה טוב בכלל כחלק מהבד"ח בכל תחילת יום הטסה ואחרי פגישה אלימה עם הקרקע

soprano 2

New member
יכול להיות שבתמונה זה נראה לא טוב

כי האיכות של המצלמה שלי לא נגיד מה שווה אבל זה מממש ממש קטן בגלל זה אני שאלתי ולא ניסיתי לחפף

תשים צינורית מתכווצת בחום על החוט

האיזולירבנד יפתח לך, וחבל. תוכל להשיג צינוריות כאלו בחנויות אלקטרוניקה או טיסנים חשמליים (חשמל באוויר למשל) משחילים את הצינורית (שקוטרה צריך להיות כמעט בעובי החוט) על גבי החוט מחממים בפן,וחוט האנטנה חוזר להיות כמו חדש!

soprano 2

New member
ואם אני יקח צינורית שקופה קשחיה

כזו ששמים את הפושורד ויסר משני הצדדים אופ ההאיזולירבנד יעזור?

Flat spin

New member
כשהציפוי המקורי של חוט האנטנה ../images/Emo22.gif

קרוע, יש חשש רב שהחוט עצמו יקרע תוך מן קצר. הנזק שעלול לנבוע מכך (ניתוק תקשורת עם הטיסן בעודו באויר) אינו עומד כלל בפרופורציה לעלות חוט חדש. אני לא הייתי לוקח סיכון ומחליף את החוט לחדש. כל אלקטרונאי מצוי יוכל לעשות זאת עבורך בדקות ספורות.

soprano 2

New member
לא הבנתי אתה ארומר לעשות את

הדבר שמתכווץ שהזכירו מקודם?

soprano 2

New member
פשוט זה יותר קטן מהתמונה בהרבה

וזה בתוך הטיסן הקטע שנקרע הציפוי אז איך זה יקרע גם החוט "?

Flat spin

New member
מה שאני אומר זה להחליף את חוט ../images/Emo22.gif

האנטנה בשלמותו, החל מתוך המקלט. כמובן, יש להקפיד להשאר באורך המקורי של החוט.

soprano 2

New member
ושכחת לצין את העובדה שהוא יכול

לעשות טעות כלשהיא בלא כוונה ולגרום למקלט לא לעבוד או שיעשה בעיות

Flat spin

New member
אתה צודק בהחלט ../images/Emo22.gif

אז תמשיך להטיס כמצב הנוכחי. בהצלחה

soprano 2

New member
אני יסדר את זה כבר אל תדאג

למרות שיש כאלה שמיטיסם עם הסלוטפ השחור הזה לא יודע את שמו ולא קרה כלום כי החתך שהוא ממש מממש קטן נמצא בטיסן עצמו

למעלה