שאלה חשובה לרופא הפורום

שאלה חשובה לרופא הפורום

שלום רב, לקחתי כדורי ארג`סט (כמובן מרופאת נשים) מכיוון שהמחזור לא סדיר לי במשך חודשיים מאז הפסקתי גלולות. זו הפעם השניה שרופאת הנשים נותנת לי ארג`סט כדי שיהיה מחזור. בפעם הראשונה לאחר 21 יום של איחור ובפעם השניה (עכשיו) אחרי שבועיים איחור. בפעם הראשונה של הארג`סט, המחזור הופיע לי יומיים לאחר סיום הכדורים. בפעם הנוכחית כבר שבוע לאחר הארג`סט ועדיין לא קיבלתי מחזור. אמנם היו לי כאבים קלים דומים לכאבי מחזור, טיפה פה, טיפה שם של דימום, הפרשות חומות כאלו קצת, אבל ממש לא מחזור נורמלי. אז לאחר הסיפור הארוך הזה (...) שאלתי היא: כמה זמן בערך/בממוצע יכול לקחת מהרגע שסיימתי לקחת ארג`סט ועד להופעת המחזור? ומה לעשות עכשיו באופן כללי? תודה מראש. רותם.

חשוב לי לציין עוד דבר או שניים:

אני נשואה ובכוונתי להיכנס להריון. בשל כך הפסקתי את הגלולות.

תשובה

כבר שאת מתכוונת להרות. רותם, דבר ראשון יש לודא שאת לא בהריון, אני מניח שעשו זאת. את מתארת מצב של מחזורים לא ביוציים ולכן חסר לך פרוגסטרון (החומר שבתוך האראגסט) כדי לווסת. נהוג לקחת אראגסט במינון של 10-15 מ"ג ל 5-7 ימים (תלוי ברופא). הווסת מגיעה כמעט אצל כולן תוך שבוע עד 10 ימים. את צריכה לעבור בדיקה של אולטראסאונד ומדידה של עובי הרירית, זה יעזור בהבנה של של מצבך. בכל מקרה אין ממש ברירה אחרת: הווסתות שלך לא סדירות, קרוב לודאי חלק מהמחזורים שלך לא ביוציים. כשאת לא מקבלת ווסת - יש צורך לתת לך אראגסט כדי שתקבלי ואז יתכן שיתחיל מחזור חדש עם סיכוי לביוץ. במידה ותופעה זו תחזור על עצמה במשך חודשים רבים - תצטרכי לקבל יעוץ בכיוון טיפולי שונה.

למעלה