שאלה: התקנות החדשות לגבי קופות בסופר

שאלה: התקנות החדשות לגבי קופות בסופר

אני יודעת שיצאו תקנות חדשות לגבי נכים, שאם הצגת תעודת נכה, לא תהיה המתנה בקופות הרגילות.
זה ככה? או שרק עבור מי שיושב בכיסא גלגלים?
האם מי שלא יושב על כיסא גלגלים, ויש לו תעודת נכות מביטוח לאומי כשרה, התקנות לא קשורות אליו??

אני אישית מזמינה קניות באינטרנט

יש אתרים של רשתות שיווק מוצרי מזון ששם אפשר לבחור מוצרים המוצגים בתמונה, לשלם בכרטיס אשראי, לבחור יום ושעה שיביאו לך - שירות נהדר ללא עלות נוספת, ללא צורך עמידה בתור. מומלץ!
בגלל איסור פרסום על גבי הפורום, אני מנועה מלציין שמות וכו'.

yd33

New member
אפשר לינק לתקנה החדשה הזו ?

אני לא מצאתי כלום באינטרנט על זה ..
תודה רבה !

yd33

New member
תודה על הלינק ,יואל ,אבל לא כתוב שם על

קניות בסופר , אלא יש מידע באופן כללי על הנגשת שירותים .

אגב , עפ"י השורה האחרונה , התקנות יכנסו לתוקף רק לאחר חצי שנה מאישורן , כך שזה לא יקרה לפני חודש יוני במיקרה הטוב ..

תודה על התשובה !

המתנה בתור

התקנ ה צדברת עלנכויות תשורתיות וקוגנטיביות ולא על נכויות ניידות. ביטוח לאומי אמור להנפיק תעודות נכה מיוחדות לזכאים.
ושאלת תם מדוע נכה בכסא גלגלים ללא נכות נלווית אינו יכול לחכות בתור?

yoelbeker

New member
עמי אתה צודק, ויותר מזה...

בכל חדר המתנה יש כיסאות...מי שלא יכול לעמוד שישב עד שתורו יגיע....אני נוהג כך בדרך כלל...(אלא אם אנשים שאינם נכים נדחפים לתור כמו שקרה לי בשבוע שעבר, שהמתנתי יפה בתור עד שהתחילו להידחף ואז נדחפתי גם אני).

לדעתי האישית סעיף זה בחוק פופוליסטי, לא עוזר לנכים, להפך..מייצר אניטיגוניזם נגדנו הנכים

yoelbeker

New member
דווקא בסופרים יש קדימות לנכים בקופה המהירה

בכל רשת מזון יש שלט בנושא זה...וזה עוד לפני שאושר החוק....אם איני טועה עמותת נגישות נאבקה על נושא זה...

ריטהלה

New member
התקנות אינן למוגבלי ניידות

הפעם התקנות לא כוללות את מוגבלי הניידות. בעיקר לא למשתמשי כסאות גלגלים. התקנה מיועדת לפגועי נפש, להורים לילדים נכים, ולכל אלה שאינם מסוגלים להמתין בתור מכל סיבה אחרת. מוגבלי הניידות יכולים להמתין על כסא או ממילא הינם ישובים.
לשם שינוי הפעם התקנה צודקת בתקווה שלא תנוצל לרעה.

mr dish

New member
אני מודה שאני נוהג לנצל את הפריווילגיה הזו בע

ת קניותיי הגדולות, בסופרים...אבל אני לא ממש שלם עם מתן הפריווילגיה לכלל הנכים, היות וזמננו יקר בדיוק כזמנם של ה"בריאים"....

אם יש לחץ ותורים סביב הקופות, אני מבכר לעמוד ככל אדם ולא לנקר עיניים לאלה שממילא לא מבינים למה ניתנים לנו תנאים מקלים...

אני מודע לכך שרבים מחבריי הנכים לא רואים זאת כמוני.

אבי002

New member
ל - yd33 שלום

תכנס ל - הודעות מהכנסת וזה מופיע שם , לגבי הסופרים הבנקים ולכל מקום ציבורי

איבנהו1

New member
התקנות עוד לא אושרו ע"י שר המשפטים ויכנסו

לתוקף רק 6 חודשים לאחר חתימתו.

שאלת תם
עם הציבור ההישראלי זה באמת

יעבוד?
יתנו לעבור אם תציג תעודת נכה?
הלוואי שזה באמת יהיה קל ולנכים יהיו חיים קלים כמה שיותר
נקווה שהציבור ההישראלי לא יעשה בעיות

yoelbeker

New member
הבעיות הן אכיפה והתנהגות הציבור

ביום חמישי הייתי במשרד ממשלתי ואנשים סירבו מסביב לאפשר לי ללא תור....מי יאכוף מקרים כאלה....
יש להביא תקנות אלה לידיעת הציבור...במשרדים ממשלתיים בבנקים רשתות מזון ועוד יש לתלות שלטים על זכויות הנכים.

אגב בית משפט השלום בעפולה כולו עם מדרגות..לפני שבועיים ערכו לנכה על כסא גלגלים חקירת יכולת בחצר המוקפת בגדר ירוקה..החנתי את רכבי ליד..ראיתי התקהלות והצצתי ...עיני חשכו..

mevav1

New member
בתור נכה בריאותית ולא נכת רגליים

ושיש לי תו נכה בין היתר, חשבתי לתומי שלמרות שמכריי ושכניי וחברותיי יודעים שאני נכה אבל מה אם אני ניגשת בסופר ומראה את תעודת הנכה שלי ואיזו מישהי מהסביבה שממש לא בא לי שתראה ותשמע ותדע אודותיי, תראה זאת?? מה אני צריכה שהיא תחטט?? אין איזה משהו שיוכיח את היותי נכה מבלי שכל העולם ואשתו ידעו זאת??
גם במשרד הרישוי מגיע לנו להיכנס בלי תור אגב.
אה ועוד דבר, מה אם ישנם אנשים מבוגרים או אנשים בעלי מצפון לא בדיוק מצפוני ויתחילו להתווכח?? לא נעים לי להיות זאת שבגללה יתנהל ויכוח רק כי אף אחד לא מעניין אותם.

המקרה שהיה - פעמיים

בפעם הראשונה, לפני כ3 שבועות הייתי בשופרסל בצומת סילבר אחרי שקראתי על התקנה ההיא שלא לחכות בתור. ראיתי שבקופה המהירה - עד 10 מוצרים - באותו שלט המראה שהיא קופה עד 10 מוצרים, כתוב גם לנכים עם הצגת תעודה. ניגשתי ולמעשה לא הייתי צריכה לבקש מאף אחד שיתנו לי לעבור כי לא יכולתי ללכת. פשוט הראתי את תעודת הנכה לקופאית, וקיבלה אותי (לא היו לי מעבר ל-20 מוצרים בודדים).
השבוע שוב הלכתי עם הבת שלי, אני חצי מקופלת מכאבים, היא אספה את רשימת הקניות ומגיעות לקופה, ניגשנו שוב לקופה המהירה ואני רואה שהחליפו את ההודעה שהיתה. מעל שלט ה-10 מוצרים שמו סמל של נכים (עם כיסא גלגלים). שאלתי את הקופאית האם בכל זאת זה לכלל הנכים, ואמרה לי "זה רק מי שבעגלה" אוףףףףףףףףףףף עצבנה אותי!! קודם כל, מה המושג הזה "מי שבעגלה"?? האם ככה קוראים עכשיו לכיסא גלגלים?? האם נכה יושב בעגלה (של הסופר?) ומי שלא יושב "בעגלה" ובכל זאת נכה, הוא פחות נכה???

עברנו לקופה אחרת, לידה, והקופאית קראה לאחראית כי הבינה שהיתה פשלה מחברה לעבודה והאחראית שוב מנגנת לי את עניין ה"עגלה". ואומרת שזאת קופה רק למי "שיושב בעגלה, כי יש שם מעבר יותר נוח לעגלה".
היה לשופרסל מזל שהייתי עם כאבים ששום כדור כבר לא עזר כי במקום אחראית היו מביאים לי משטרה. חזרתי מתוסכלת.

תודה יואל על פרסום התקנות כאן.
שבוע טוב לכולם!

mosheh

New member
מישהו יכול להסביר מה ההגיון

מאחורי ההחלטה לא להמתין בתור למי שיש לו תעודת נכה?
אני גם נכה ולא חושב שזה פריוילגיה מוצדקת, ועוד לעגן אותה בחוק??

למעלה