שאלה דחופה

gshoshan

New member
שאלה דחופה

יש לי מס' צרות...קודם כל אני בשבוע 28 +2 , ופשוט סובלת. אני לא יכולה אפילו לקחת את הקטנטן שלי החוצה, כי אני מתחילה להתנשף כמו כלב. (וכן, אני לוקחת 2 ברזל משולב בחומצה פולית, ועוד 2 B12 ביום, ועדיין, לא עוזר. יש לציין שלחץ הדם שלי נמוך, אני לא בעלת משקל עודף) והבטן שלי כל כך מתוחה, שהסימנים נראים פשוט כמו עורקים בגוון ארגמן (שמעתי ששמן נבט חיטה עוזר מ א ו ד! האם הדבר נכון?) מה עושים כדי שלא ישארו (או לפחות למזער) סימני מתיחה רבים? וכהים כל כך? פשוט מתווספים לי עוד, מההריון הראשון נשארו כמה. מה שהכי הפחיד אותי היא העובדה, שבפעם האחרונה שטיילתי עם בן זוגי והקטנטן בקניון, התישבנו לאכול, ופתאום נהיה לי חם נורא. הזמנתי מרק חם (חולה על זה. וגם תוספת נוזלים לגוף בנוסף ל 12 כוסות מים שאני שותה ביום) ואחרי זה, הסתחררתי, והתחלתי להתנשף כמו כלב שוב, נשימות כבדות ועמוקות , שרק עשו לי יותר רע, וכשניסיתי לנשום עמוק, המצב החמיר והרגשתי שראייתי מיטשטשת, וכשבעלי דיבר אלי, הוא כאילו התרחק ושמעתי אותו פחות ופחות. הוא נבהל ואמר לי ישר, : תעצמי עינים ותרימי רגלים" וזה עזר. אבל לא ברור לי למה זה קרה לי. ברור שאתייעץ עם הרופאה שלי, אבל למשהי זה מוכר? אולי הברזל לא ממש נספג? (הוא לא טבעי: פריפול וטריבמין) מפחיד שאני כבר לא יכולה לצאת לבד, אלא בליווי.

h potter

New member
ספיגת ברזל

לי נתנו כמה טיפים לספיגת ברזל (סורי, לא יודעת לעזור לך לגבי השאר) ברזל נספג טוב עם ויטמין C, לכן מומלץ חצי שעה לפני האוכל לקחת את הכדור עם תפוז או איזשהו ויטמין C. חוץ מזה להוסיף לימון לסלט, שוב ויטמין C, כי לגוף קשה לספוג את הברזל גם מהטבע בלי. שיהיה בהצלחה.

shiralan

New member
ובנוסף..

לא לקחת את הברזל ביחד או בסמיכות לאכילת מוצרי חלב או מזונות/משקאות המכילים קפאין, זה מייד מפרק את הברזל.

מזדהה איתך מאוד

בעניין הברזל והעייפות הבלתי נסבלת. זו באמת חוויה לא פשוטה ובטח שלא נעימה. לצערי, אצלי לפחות, זה גם הולך ומחריף עם הזמן... אבל אני חושבת שמה שאת מתארת זה חיבור של כמה דברים יחד: המשקל של העוברים, הלחץ על איברים פנימיים כמו הסרעפת, ריפיון שרירים ו... just name it כך שמנוחה היא די ההמלצה היחידה שאני מכירה לעניינים הללו מזדהה גם עם הקושי לא לצאת ולהעניק כל מה שרוצים לתת לבכור אבל אני לומדת לחיות עם זה (וגם הוא...) וכן, שמן נבט חיטה הוא בהחלט פתרון מצוין עכשיו ואחרי שיהיה המשך קל ושמח

gshoshan

New member
שירהפרוזק

תודה על ההזדהות, אני אבכה עוד קצת לרופאה האנטיפטית שלי ב 26.4 ואשאל אותה על ברזל בשילוב חומצה פולית ובי 12 מחנות טבע, כי שמעתי שזה עולם אחר (לא ארגיש את מה שאני מתלוננת עליו: העייפות, העלפון וכו'.) הבנתי גם שיש קשר למחזור הדם ועומס על הלב (יש לי אוושה, אז אולי יש בזה משהו) והמון תודה על ההמלצה לגבי שמן נבט חיטה, ובכלל על ההתיחסות!!!

מזדהה איתך כל כך

גם בעייפות הנוראית - הוסיפו לי ברזל וחומצה פולית. ובבטן המתוחה
בדיוק כך זה נראה גם אצלי. עורקים בגוון ארגמן.... אני כבר מתחילה לעכל את הרעיון שמתישהו אאלץ לעשות ניתוח קוסמטי כי לא נראה לי שיש משהו אחר שיכול לתקן את זה... מאחלת לך המשך הריון קל...

למעלה